stanos4 Sesulak Urcite mate ohladom PTFE pravdu, na druhu stranu pri vsetkom treba rozlisovat mnozstva. Jednoznacne som za ochranu prirody a zdravia. Dalsiu davku maziva uz budem pouzivat bez PTFE z roznych dovodov. Enviro je jeden z nich. Na druhu stranu enviromentalne problemy treba adresovat podla ich zavaznosti a najvacsich znecistovatelov konfrontovat prvych. Priserne ma serie, ze enviro problemy vytvorene nadnarodnymi korporaciami a nadpsotrebou vo vyspelych statoch po dekady je dnes snaha plosne adresovat obmedzovanim beznych malospotrebitelov. Ironia je ze je snaho do 2035 zkazat pouzivanie spalovacich aut, aby si ludia museli za vlasnte kupit elektricky a nabijat ich lelektrinou vyrobenou spalovanim uhlia, nafty... a z totlane nerecyklovatelnych fotopanelov ktre v nasej sustave este navysuju neekologickost vyroby el energie. Bezne sa predavaju spreje s PTFE kde sa teflon strieka doslova do vzduchu a ludia to striekaju po biku od rano do vecera. Mnohe maziva na retaze su niekolko nasobne toxickejsie ako teflon a domazava sa kazdych 50km nie raz za 250km. Odpad pri vyrobe karbonovych komponentov je tragedia a ich nerecyklovatelmnost tiez. Karbonovy prach je porovnatelne nebezpecny ako teflon. Kto z vas skracoval rajdy sedlovku.... vypustil do prirody ovela viac bordelu ako sa kedy dostane z tej retaze pri mazani s PTFE. A tak mozeme ist do nekonecna. Adresovat teba velke zdroje znecistenia, tam sa da urobit velka zmena rychlo, komplykovat zivot radovym ludom aby mohli toxicke prevadzky ako Slovnaft fungovat dalsi rok je scestne. IMHO.
14.10.2021 - 13:48:28
02
Ma s tymto niekto skusenosti? :lol:
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/oleje-vosky-na-retaz/absoluteblack-graphenlube-wax-olej-140ml.html

    19.10.2021 - 16:06:50
    10
    pouzivam a manzelka sa nestazuje... pre istotu som si kupil 3 do zasoby, keby nahodou stupla cena
    19.10.2021 - 16:22:53
    13
    Tak na vzacnu cicinu vzacny olej😂
    19.10.2021 - 17:47:13
    02
    Dudo dokazes potvrdit aj deklarovanu usporu 3-10W? si menej unaveny, alebo vydrzis viac kol/tyzden?
    19.10.2021 - 18:21:51
    06
    Za tie love ozaj akurát na cicinu. Na bike by mi to bolo ľúto kydať ?
    19.10.2021 - 18:29:54
    011
    pisu tam, ze to vydrzi aj 1800km. to by mi bolo aj luto dat dole retaz vytahanu po 1000km, keby na nej bol tento luxusny vosk :lol:
    19.10.2021 - 18:32:40
    03
    Dam sem skusenost s Muc off dry (ten klasicky, nie keramicky) a Pure Dry. Pri rovnakom nanesenom mnozstve vydrzi Pure tak 3x menej..
    Dalej idem skusit mazivo od Bikeworkx. Chodim viacdenky s kamosom co s nim maze a mal vydrz vacsiu ako ja s muc off, popritom sme mazali v rovnaky cas, aj sme rovnako jazdili.
    21.10.2021 - 09:03:52
    00
    umna muc off....off... 30 40km a suchota hrkot.radsej olej hoc cierni ale ticho 100km.retaz bola aj odmastena cista a aj tak nepomohlo.prve mazanie potom na druhy deb domazanie ale nic biela voda.komu funguje to mazivo tak gratulujem...
    21.10.2021 - 13:22:23
    01
    mažem rok s menšou prestávkou - vyskúšanie nanoprotech - 2 bicykle muc-off ceramic - v priemere k 150km, po jazde pretriem handrou a ráz za 500km degreaser a oplach vodou ...
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/oleje-vosky-na-retaz/muc-off-ebike-dry-lube-50ml-86002.html
    práve som objednal na vyskúšanie wet, že ide zima
    21.10.2021 - 16:38:59
    00
    Pridavam sa do tabora tych, ktorym squirt na cestaku nefunguje, ale ze vobec. Normalne tomu nechapem, ako moze byt taky rozdiel medzi mtb, kde ho k maximalnej spokojnosti pouzivam uz niekolko sezon a cestakom, kde po aj jednej suchej a cistej jazde nezpoznavam pohon. Je to fakt zaujmave… Teraz sa naskyta otazka cim mazat teda tam, uz vyse dvoch rokov som nic ine ako squirt nekupoval :lol: Docasne jazdim s nejakym muc-off wet ktory som mal doma, ale to je rovnako zadrbany pohon, akurat ze dlho vydrzi a dobre vonia :-D No ked to mam ist cistit tak se mi dela mdlo, dajte tip na nieco co bude mat obdobnu vydrz vo vsetkych podmienkach a menej by lepilo bordel, najma teraz jesen-zima a nemusim pred kazdou druhou jazdou rozmyslat ci mam namazane. V tomto je ten wet fakt dobry, s prehladom niekolko stoviek km neriesim mazanie… Co taketo “medzi” celorocne? Alebo je to take ze ani nemaze a lepi, ako vsetko univerzalne? :-D
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/oleje-vosky-na-retaz/weldtite-mazaci-olej-na-retaz-tf2-performance-s-teflonom-100-ml.html
    01.11.2021 - 21:52:14
    12
    Ten Weldtite používam teraz na graveli. Je to dobre, keď je vonku zatiahnuté, trochu poprcha, atd. Ked je prasno a sucho tak máš hneď čiernu retaz.
    02.11.2021 - 07:02:58
    01
    Jaiub biele Pure ti nezostalo (tusim si pouzival) to by mohlo na suche cesty stacit
    02.11.2021 - 09:13:41
    00
    JaiubBananaslip Tungsten allweather alebo NixFrixShun.
    02.11.2021 - 09:34:08
    00
    BigGuy Tiez to mam taky polo-gravel na rozne cesty-necesty. Takze to si moc asi nepomozem, aj som to tak odhadoval, no mozno skusim a bude to lepsi kompromis a v niektorom smere viac vyhovovat :-)
    Gusto0 Pure dry som som k spokojnosti pouzival pred rokmi, kym som neobjavil squirt, ktory ho vo vsetkom prekonava. Vydrz, odolnost, cistota... Nebol zly, ale vydrzal podstatne menej na retazi, co si tak letmo pamatam cca 70km a z mojich pozorovani trosku viac drzal na sebe prach, avsak nic hrozne, praveze naopak. Ak vsak niekomu nevadi pred/po kazdej jazde pretret narychlo pomerne cistu retaz handrou a namazat, tak super volba na kratke a stredne vzdialenosti za sucha. Ale to prave teraz nechcem, navyse v prichadzajucom vlhkom a mokrom obdobi...
    stalky000 Kde to kupujes? Vyzera to zaujmavo, na ich grafoch :-D Prave aj ten muc-off hydrodynamic ktory tam je vykresleny ako snad najhorsie co existuje som zvazoval, ale tu cenu asi neakceptujem. Navyse ked tam dopadol ako dopadol....
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/oleje-vosky-na-retaz/muc-off-hydrodynamic-team-sky-lube-50ml.html?itm_medium=forum#popis
    Este ma zaujal tento, castokrat tieto rozne znacky-neznacky vedia prekvapit :-)
    https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/oleje-vosky-na-retaz/morgan-blue-mtb-a-cyclo-cross-oil-125-ml-olej-.html?itm_medium=forum#popis
    Zacinam v tom mat akysi gulas, teflon, silikon, vosk... A vsetko je vraj najlepsie! :lol: Asi zoberem prve na ktore nahodne kliknem a bude...
    02.11.2021 - 10:15:12
    00
    keyboard_arrow_up