Ved proti koronavírusu treba bojovat na každom poli. Aj sa zaočkovat, aj trocha kondíciu udržiavať.


Naposledy upravil ivan dňa 19.10.2021 - 19:41:37, celkovo upravené 1 krát.

19.10.2021 - 19:40:11
00
juju_pepe napísal:
Jedna z najvacsich nemocnic v SR Nemocnica F.D.Roosewelta v B.B. omedzuje kvoli covidu operacie

Neočkovaní plnia nemocnice. A toto sú presne dôsledky nedostatočnej kolektívnej imunity, ktorú by bolo jednoduché dosiahnuť, keby boli ľudia zodpovední a dali sa zaočkovať. Ale pre takých je ľahšie hľadieť len na seba a kašľať na to, aký dopad to bude mať pre nás ostatných. Ja som tiež zdravý, nie som riziková skupina, ale pred pár mesiacmi som musel absolvovať operáciu pruhu a môžem byť len rád, že som to stihol. Pretože presne takéto typy operácií sa potom obmedzia a človeku nezostáva nič iné, len sa trápiť a čakať... :@
19.10.2021 - 19:40:50
00
Vyborny rozhovor, baba ma klukatu cestu zivotom
https://dennikn.sk/2579378/spoluzakladala-antivax-hnutie-z-ktoreho-odisla-teraz-viem-ze-som-nemala-strach-z-vakciny-ale-z-veci-ktorym-nerozumiem/

Svoje deti ste dali zaočkovať proti covidu. Prečo?

V prvej vlne som tiež pomáhala ako dobrovoľníčka v nemocniciach a DSS-ke a obávala som sa, že bez očkovania by som v tom už nemohla pokračovať. Ďalším dôvodom bolo, že som bola pritlačená k tomu, aby som urobila rozhodnutie. Pretože aj nedať deti zaočkovať je rozhodnutie, a veľmi riskantné. Vtedy som si uvedomila, že to nebola vakcína, z ktorej som mala po celý čas strach.

Z čoho ste mali strach?

Nemala som pomenované, čoho sa vlastne bojím. Myslela som si, že sa bojím toho, že vakcína zabije moje dieťa. Že mi štát chce ublížiť, že mi chce vziať deti a že žijeme v diktatúre. Dnes viem, že som sa bála procesov, ktorým nerozumiem. Že som nechápala, ako funguje sociálka. Alebo som sa bála, že moje dieťa bude poškodené a nikto mi nevysvetlí, čo sa stalo. Bála som sa, pretože som nikomu nedôverovala, bola som bez dôvery stratená. Nemám šancu čítať vedecké štúdie a pochopiť, ako fungujú vakcíny. Ale viem dôverovať lekárom a vedcom, ktorí to študujú celý život.

Veľmi mi pomohla iniciatíva Veda pomáha. Počúvala som ich prednášky a videla som, že komunikujú rovnocenne. Slušne odpovedali aj na otázky ľudí, ktorí mali obavy.

Jedna vec je dať zaočkovať seba, iné je zaočkovať deti. Báli ste sa?

Veľmi, bolo to pre mňa ťažké. Na jednej strane ma desila predstava potenciálneho rizika, na druhej strane som si nevedela predstaviť, že sa budú naďalej izolovať. Moji dvaja synovia išli tento rok na strednú školu, a to bol ten najsilnejší podnet. Veľmi som chcela, aby mohli ísť do školy. Nechcela som, aby tam ochoreli a priniesli nákazu domov tým mladším.

Do toho sa vmiešalo to, že už som mala dôveru v zdravotníkov. Keď som ten covid videla, nielen čísla, ale mala som reálne v blízkosti ľudí s covidom, pochopila som, že je to reálna a veľmi ťažká choroba.

Chceli sa vaši synovia nechať zaočkovať?

Ich otec je antivaxer, dostávali od neho varovania, aby sa nedali zaočkovať. Na druhej strane dostávali argumenty za očkovanie odo mňa. V tomto lavírovali, a preto sme o tom doma veľa diskutovali. Keď prišli s nejakým argumentom, hľadali sme spolu odpovede na internete. Našli si základné fakty a myslím, že to bol pre nich relatívne krátky proces, keď sa rozhodli dať sa zaočkovať.

A čo ich presvedčilo súhlasiť s vami a nie s otcom?

Fakty. Sú neskutočne žhaví po faktoch. Vzdelávam ich doma a odmalička ich vediem ku kritickému mysleniu. Nie sú zvyknutí na tlak skupiny, teda že ak si väčšina triedy niečo myslí, priklonia sa k tomu aj oni. Majú prístup k informáciám na internete a často si ich spolu overujeme. Keď s niečím prídu, moja otázka je: Odkiaľ to máš? A prichádzajú s naozaj rôznymi témami.

A čo ich k očkovaniu presvedčilo?

Vedia, kto je Blaha alebo Lipták, sledujú všetky „memečka“, ktoré si z nich robia žarty. Už mali v sebe ten predsudok – tento človek je antivaxer? Tak s tým potom nie je niečo v poriadku. Veľký vplyv má na nich aj to, kto tie fakty zdieľa. Pretože to nahral tento youtuber, tak je to zaručene sranda a môže to byť pravda. Fakt o mRNA vakcínach si hľadali v článkoch. Ale dôležité je, že podnet na preverenie prichádza často odo mňa a potrebujú mať niekoho, kto ich vyzve otázkou: Odkiaľ to máš?

Koľkí z vašich synov sú zaočkovaní?

Traja, ten najmladší ešte nemá 12 rokov. Tretí syn sa najprv zľakol a nechcel ísť, tak som mu povedala, že sa nič nedeje a má čas. Zľakol sa aj vtedy, keď videl, ako mi bolo zle po druhej dávke. Tak sme spolu hľadali, čo všetko sa v tele dialo. Ale argument, ktorý uňho zapôsobil najviac, prišiel od jeho brata, ktorý mu povedal: „Čo riešiš, veď aj ja som očkovaný.“
19.10.2021 - 19:41:24
02
ivan Presne tak … a preto si idem pichnúť tretiu dávku 😳
19.10.2021 - 19:41:45
11
Tu je odomknuty pre originaluchtivych 😜 …

🔓 : https://dennikn.sk/2579378/spoluzakladala-antivax-hnutie-z-ktoreho-odisla-teraz-viem-ze-som-nemala-strach-z-vakciny-ale-z-veci-ktorym-nerozumiem/?cst=87e8282903cd244226c5b0138b89a81337610e8e
19.10.2021 - 19:43:42
00
ftu2 napísal:
capulo, mozno to pochopis ked sa stretnes s niecim podobnym osobne.
kym nie je zavedeny nejaky tvrdy lockdown tak ked zavres v jednom okrese, partia sa presunie do vedlajsej dediny. nepojdu pesi, ale autom. po ceste spet, samozrejme sofer pod vplyvom ti zabije rodinu. co by si radsej privital, aby mali moznost si vipit vo svojom meste a isli pesi, alebo toto?
ano, vsetky opatrenia sa odrbavaju a aj stale a vsade budu. s tym nic nespravis.
ked zavres niektore prevadzky, nestazis ani tak zivot tomu majitelovi, ako zamestnancom. majitel prevadzku preda ci uz na podnikanie alebo byvanie, ale co s prepustenymi zamestnancami ktori maju nabrate pozicky? a nemozu si nic odpisat z dani a dat do nakladov ako poniektori?


ty si stale vyberes nejaky krajny pripad a aplikujes to na vsetko... 99% podnikov nie je na hranici okresu, ani nema do kilometra v susednom okrese rovnaky podnik... tie hranicne pripadny sa proste neriesia a ani to nejak velmi nikoho netrapi, aj 99% staci...

a k tomu druhemu, clovek co ma po prepusteni existencne problemy koli pozickam si za to moze sam. trebalo rozmyslat pri brani poziciek... okrem toho za 2 roky uz kazdy co robil v gastre a obaval sa takehoto niecoho mal dost casu zmenit pracu. ja osobne som zasadne proti tomu zachranovat takychto co sa dostanu do problemov koli pozickam...
19.10.2021 - 20:46:00
00
Rusi zacinaju rozpravat o dnoch pracovneho pokoja..mozno na dva tyzdne
50ml vodky denne uz zrejme nezabera
https://www.aktuality.sk/clanok/vte931d/koronavirus-moskva-sa-vracia-k-protipandemickym-obmedzeniam/
19.10.2021 - 20:50:50
00
tam sa pije na gramy a minimálna dávka je 100g = tam je to frťan :)
19.10.2021 - 21:22:16
11
Zas oceniť že pijú presne. Až na gramy.
19.10.2021 - 21:24:49
00
juju_pepe napísal:
Rusi zacinaju rozpravat o dnoch pracovneho pokoja..mozno na dva tyzdne
50ml vodky denne uz zrejme nezabera
https://www.aktuality.sk/clanok/vte931d/koronavirus-moskva-sa-vracia-k-protipandemickym-obmedzeniam/

Tá fotka z článku je z far cry 6 :)
img.aktuality.sk
19.10.2021 - 21:54:57
00
Vyzerá jak krotiteľ duchov. Hej. Ešte proti pandémii je dobrý optimizmus. Koronavirus nemá rád ked sa mu rehliš do ksichtu. :D :D


Naposledy upravil ivan dňa 19.10.2021 - 22:14:15, celkovo upravené 1 krát.

19.10.2021 - 22:01:00
00
Srsen napísal:
Tá fotka z článku je z far cry 6 :)

pil si? :lol:
https://www.abc.net.au/news/2021-10-20/russia-orders-new-lockdowns-moscow-covid-deaths-climb/100552288

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-19/russia-plans-new-stay-at-home-measures-as-covid-cases-surge
19.10.2021 - 22:03:52
00
ftu2 napísal:
...

ivast ked je v celosvetovom zdravotnictve za rok 2,5 milionov umrti na covid, tak je zdravotnictvo pretazene, ale ked je 4,5 milionov umrti na fajcenie tak to nieje pretazene.
inak tento rok celosvetovo zatial 47 milionov umrti.


Podla mojho nazoru ide najma o to, KDE tí zomierajuci zomieraju, ci v relativne kratkom case a nemocnici (covid) alebo dlhodobo a doma (fajciari)
19.10.2021 - 22:26:11
01
Per
Nie, hral som far cry 6 :)

Prílohy:

fc6.jpg
fc6.jpg 727.01 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2021 - 22:36:15
00
To hrá len ten, čo pije 😛
19.10.2021 - 23:03:25
01
keyboard_arrow_up