Dobrý deň chcel by som opýtať či je normálne že keď zatlačím do pedálov rukami tak to začne vŕzgať
Ďakujem za radu
17.07.2020 - 11:46:18
00
Nie je normalne tlacit do pedalov rukami, ale vrzgat by to aj tak nemalo.
Vrzga to aj pri normalnom pedalovani?
17.07.2020 - 12:34:51
03
Pri normálnom pedalovaní som to zatiaľ nezaznamenal
17.07.2020 - 13:20:56
02
Pripojim sa k teme :D piatok pri vyjazde som si vsimol ze ked som riadne tlacil to pedalov tak mi zacali vychadzat nejake divne zvuky, pri normalnom pedalovani som nic take nepocul.
Kluky aj stred je novy tak preto mi to je divne. A zvuk vychadza len z pravej strany.
Ma niekto podobne skusenosti?
resp. teraz ako to pisem mi napadla taka vec, nakolko je to tam osadene nanovo, stredy som ukladal moment. klucom, je mozne ze by to trochu povolilo a to vydava ten zvuk?

Ono to mozno ani neni celkom pukanie ako skor take chrapcanie, ale retaz som nanovo doma namazal a stale to pocut.
A nebolo ani mokro takze sa mi nezda pravdepodobne ze by sa na stred dostala nejaka spina.
19.07.2020 - 11:56:45
00
Patka na prehadzovačke. Skús ju dať dole, vyčistiť a namazať styčné plochy .
19.07.2020 - 15:28:53
01
dik, bola to nakoniec ta patka ale nebolo treba ani cistit, bola len proste povolena, neviem sice ako ani preco ale teraz to uz ide pekne ticho :)
22.07.2020 - 17:52:48
00
Caute. Mam od maja pedale HT ANS01 a asi po 3 mesiacoch mi zacalo pukat v lavom pedali. Puka mi tam pri zatazi (kopec alebo ked silovo zatlacim). Pravy pedal je OK. Ked tym lavim zatlacim, normalne citim ako mi v nom klikne. Skusil som aj vymenit loziska z praveho do laveho a naopak a stale mi to robi ten lavy pedal. Je mozne, aby som po par mesiacoch jazdenia (a to jazdim tak kazdy druhy vikend na par hodin, takze ziaden masaker) som v pedali mal volu? BTW, pisal som do obchodu a tam mi povedali, ze si mozem kupit servisny kit a vymenit loziska, tesnienia a pod. Ale nechce sa mi verit, ze by toto vyriesilo problem, ked som uz vymenil loziska z medzi pedalmi... Mate na to najeky nazor?
20.10.2021 - 16:01:06
00
Ja som mal nieco podobne,ale pedale Time.Vymenil som loziska a bolo ticho.Nik nevie ake tam su loziska ci su dostatocne namazane a ci lozisko uz nemalo niejaku volu.Loziska su spotrebak aj ked by mali vydrzat dlhsie ako 3 mesiace.
20.10.2021 - 16:37:43
00
na zaciatok skus nahodit ine pedale a zistit ci je problem skutocne v nich - tiez mi pukalo v lavom pedale a problem bol v uvolnenej kluke
20.10.2021 - 16:38:46
00
Diky. Skusim vymenit pedale, ci to nie je ten stred. Ale stred je HT2, ktory som mal rozobraty, a bol vpohode.... Este som tak rozmyslal ci to nemoze byt "DU bushing" v tych pedaloch (strielam naslepo). Skusim tie ine pedale a sa uvidi.
21.10.2021 - 17:21:55
00
Skúsiť chod samotného pedala na prázdno, ci nedrhne, skusit pohybat do stran, sikmo a z hora dole aby si zistil vôle. Vysrobovat pedale z kluk namazat zavity vazelinou na oske pedala a kludne aj v samotnej kluke kol dokola, ak by to robilo skúsiť najprv dotiahnut prevodniky ( ak su neni nituvane ) , pripadne stred. Rozebìrat by sem rozebiral stred az uplne v krajnej nudzi čiže posledná možnosť rozebrat a nahrubo omazat stredove zlozeni a podotahuvat .
22.10.2021 - 10:31:26
00
Mne tiez furt puka pri silnom slapani. Patka 2x premazana, dotiahnuta. Pedale vymenene. Puka to na 99% ked slapem na pravy pedal. Mierne upodozrievam aj prevodniky (tie som tiez uz 2x rozobral, vycistil, dotiaho!) a kluky, viac upodozrievam stred.
22.10.2021 - 15:05:36
00
Dal som vycentrovať kolesá, odvzdušniť brzdy a včera namiesto prvého výjazdu som zisťoval, prečo to pri šlapaní puká. Vydávalo to zvuky, ako by špice o niečo pri zábere narážali. Také praskanie. Viac pri zábere na ľavú kľuku. Prvé som vylúčil snímač rýchlosti. Medzi ním a magnetom je cca 5 mm ale aj keď som ho zhodil, zvuky sa ozývali. Zvuky zmizli pri miernom pribrzdení zadného kolesa. Tak som vyhodil platničky a pukalo to stále. Tak som zistil, že pravý piestik je zaseknutý. Vysúva sa iba ľavý. Tým, že som centroval caliper (uvolnil skrutky, zabrzdil, pritiahol), vycentroval sa na pravú stranu, lebo pravý piest sa nevysúva. Kotúč sa pri odbrzdení nedotýkal platničiek, koleso sa voľne otáčalo, ale bol moc blízko pravej strany calipera. Pri zábere sa koleso "krúti" do strán a kotúč tým drhol o konštrukciu calipera. Viac pri zábere ľavým pedálom. Ak by bol zaseknutý ľavý piest, bolo by to naopak. Zatiaľ som to neopravil ale som si istý, že tu je príčina. Keď som kaliper bez platničiek vycentroval do stredu, zvuky prestali.
Príloha:
Brake.jpg
Brake.jpg 523.25 KiB thumb_up1thumb_down

24.10.2021 - 22:44:36
00
Tak som vymenil kazetu (dovod nebol kvoli pukanu v pedaloch), riadne vycistil retaz, pohral sa s prehadzovackou, premazal kluky a to pukanie v pedali utichlo (aspon zatial). Fak som si myslel, ze to musi byt v tom pedali... ale clovek sa uci kazdy den :D Dakujem vsetkym za rady a odporucania.
25.10.2021 - 10:37:46
00
Vdaka za tip - v mojom pripade to bola takisto patka a pritom to vychadzalo akoby zo stredu. Postupne som vymienal pressfit, retaz, prevodnik a islo ma uz pomaly porazit :D
14.11.2021 - 20:13:05
00
keyboard_arrow_up