to pises tak ako keby za to mohol facebook :) to ludia lajkuju hlavne kraviny a preto sa to siri. normalne veci nie su zaujimave, ale ked sa nazdiela video kde neikto robi kraviny a natrhne si gule tak to zeru vsetci. normalny clovek nepotrebuje lajkovat vsetko okolo seba, precita si, pochopi, ide dalej. menej nadany si pozre hlavne kraviny typu natrhnute gule a vsetkym da lajk lebo sa mu to vidi cool a kazdy to musi vidiet... normalne video nepochopi alebo ani nepozera lebo je to nuda...
22.10.2021 - 08:33:09
01
Facebook (ak aj mnoho inych veci) je v podstate len "nosicom reklamy". Na reklamy su nachylnejsi menej "rozumovo zdatni" ludia a rovnaka skupina je viac emocialne zamerana ako racionalne, pretoze mnohe veci skratka nie su schopni pochopit. Preto nebudu citat a pozerat nieco, pri com sa musi rozmyslat, ale pozru si hocijaku zabavnu/emocianalnu sprostost. Takze logicky facebook musi tlacit taketo prispevky, lebo im to zvysuje trzby z reklamy. V podstate sa da povedat, ze akykolvek komercny produkt, ktory je zadarmo, alebo za symbolicku cenu, je nosicom reklamy. Napriklad aj mtbiker forum.

Aby som nebol uplne off-topic. Vidime to aj pri politickych stranach, ktore su proti ockovaniu. Nemaju argumenty, ale hlasno kricia a vytvaraju emocne prostredie. Menej inteligentni ludia neriesia, ci to dava zmysel, alebo nie. Riadia sa intenzitou emocii, ktore politici produkuju. Je to vidiet aj na antiwax skupine, ze su vo priemere tupsi, ako zvysok populacie. Takym prvym znakom je casto gramatika, kde robia az do oci bijuce chyby. A potom samozrejme neschopnost odpovedat na jednoduche otazky zalozene na faktoch a pod.
22.10.2021 - 08:44:47
09
svata pravda :)
aj ten akoze operacny system pre mobily alias android :)
22.10.2021 - 08:53:04
00
skorpionJop a presne ten algoritmus, co ti vybera prospevky na timewall, vybera len podla toho, ako vela ma kometnarov a emotikonov..Je mu uplne jedno, ze tam taraju nezmysly..A takto FB siri hluposti, hoaxy a nenavist.. co vedie napr aj k tomu, ze je dnes tolko antiwaxerov. Rovnako dopomohol aj genocide v Myarmansku a podobne.
O instagrame sa tam tiez hovori. Mat deti, tak sa snazim im IG nedovolit.
22.10.2021 - 08:54:43
00
ach jaj, a to si ešte asi nepočul o tiktoku :P ... ale to vážne niekto bude tvrdiť, že za to môže facebook? a čo telka a tie pribrzdené programy kde zase len ide o emócie .... média dávajú ľudom to čo ľudia chcú ... väčšine ľudí. Nie tebe. Väčšine. Tutok skorpion to pekne napísal. Takže ak chceš proti niečomu bojovať tak proti spoločnosti založenej na zisku .... ale na túto tému bolo už veľa utopistických kníh a filmov a veru radšej budem žiť v tejto žumpa spoločnosti s aspoň možnosťou slobody ako v tej utópii
22.10.2021 - 09:14:52
00
ja fb ani ig ani nic podobne nemam. chvilu som mal google+ ci jak to volali, zo zaciatku to vyzeralo nadejne, ale potom ked pri kazdom pusteni som najskor musel riesit ze ci si nechcem pridat 350 neznamych ludi, a ked upravili uvodny screen ze 90% plochy boli somariny a 10% zdielany obsah tak som to zmazal, lebo to smerovalo tam kde vsetko ostatne...
22.10.2021 - 09:17:36
00
lapaloma napísal:
ach jaj, a to si ešte asi nepočul o tiktoku :P ... ale to vážne niekto bude tvrdiť, že za to môže facebook? a čo telka a tie pribrzdené programy kde zase len ide o emócie .... média dávajú ľudom to čo ľudia chcú ... väčšine ľudí. Nie tebe. Väčšine. Tutok skorpion to pekne napísal. Takže ak chceš proti niečomu bojovať tak proti spoločnosti založenej na zisku .... ale na túto tému bolo už veľa utopistických kníh a filmov a veru radšej budem žiť v tejto žumpa spoločnosti s aspoň možnosťou slobody ako v tej utópii

Toto nemam rad, ked niekto zoberie info, uplne ju znasilni a vypluje ju totalne deformovanu. Bud necitas s porozumenim, alebo vidis vseto len povrchne a ciernobielo.
Btw porovnavat telku a fb je tiez dobry folklor :D Pointa je uplne mimo
22.10.2021 - 09:28:31
00
Najvyššia Antivax liga:

Nemecký právnik chce dať svetové elity na súd. Je hrdinom antivaxerov
Nemeckí lídri chystajú niečo horšie ako holokaust, tvrdí právnik.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22768226/nemecko-covid-19-pandemia-ockovanie-odporcovia-fuellmich.html?ref=trz
22.10.2021 - 09:32:28
00
juju_pepe napísal:
a vypluje ju totalne deformovanu. Bud necitas s porozumenim,

Pravdu mas
22.10.2021 - 09:40:16
00
ale je pravda, ze FB a podpobne veci idu do sraciek.... primarne to vacsina z nas mala na spojenie s rodinou, kamosmi a pod, s ktorymi z objektivnych dovodov sa nedalo tak casto stretavat a mat nejake info o nich... teraz je to prevazne balast a prispevky kamosov aby som lupou hladal....
a uprimne ma desi uz teraz ako detom naservirovat tieto moderne technologie.....
22.10.2021 - 10:03:21
02
K tomu Facebooku a kovidu :)
22.10.2021 - 10:06:48
05
Bol mi pridelený druhý termín na očkovanie, ale nevyhovuje mi čas ani miesto..môžem ísť bez problémov inde a iný čas?
22.10.2021 - 10:26:53
00
takže nejaké suché, nudné fakty - dnes rekordná PCR pozitivita v tretej vlne : 24%, takmer dvojnásobný počet hospitalizovaných /s vážnejšími príznakmi ochorenia Covid/, dvojnásobný počet hospitalizovaných s mimoriadne závažnými príznakmi ochorenia Covid 19 /napojení na umelú pľúcnu ventiláciu/, oproti druhej vlne je k dnešnému dňu päťnásobný počet tých čo už to majú za sebou


Naposledy upravil ivan dňa 22.10.2021 - 10:29:04, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2021 - 10:27:19
00
Sovicka30 môžeš, majú málo kuncaftov tak skôr budeš musieť dať pozor aby ťa neopichali z oboch strán ...
22.10.2021 - 10:28:28
02
Jak keby hrach na stenu hádzal - pred chvíľou sme hovorili za čo sa nemajú dávat Lajky.
22.10.2021 - 10:56:04
01
keyboard_arrow_up