lto napísal:
Ramon1:

https://www.teraz.sk/najnovsie/za-falsovanie-ockovacieho-preukazu-hro/583770-clanok.html
„Vzniklo dôvodné podozrenie, že doposiaľ nestotožnený páchateľ zámerne vyhotovil nepravdivú zdravotnú dokumentáciu v úmysle použiť ju ako pravú v konaní pred orgánom verejnej moci. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin falšovania a vyhotovovania nepravdivej zdravotnej dokumentácie,“ informuje polícia.

Tak je, alebo nie je ? :D /ps: mne je to putna, ci je alebo nie je, a kto ho chce kontrolovat /potvrdenie o ockovani na kadeco pri cestovani do tropickych krajin sa tusim kontroluje bezne/, ale jaksik ministertva mavaju vselijake nazory, ale nieraz v rozpore so zakonom :)/

rasfo:
musis mat zadefinovane co je co .. cenina, peniaz, verejne listina, atd. Kazde ma svoju kolonku.


to je typicka demagogia dezinfowebov typu N ci smeti, zamienaju si pojmy a dojmy, nerozumeju tomu co pisu ...
zrejme to je tak, ze covid pas JE zdravotna dokumentacia, ale ta vynimka o ktorej je rec, sa tyka toho, ze tuto zdravotnu dokumentaciu je opravneny od teba pytat a nahliadnut do nej napr. pracovnik restiky ... lebo vseobecne do zdravotnej dokumentacie nema pravo nahliadnut ...
keby to bolo ako dezinfoweb pise, ze covid pas nie je zdravotna dokumentacia, tak naco by potreboval vynimku, ze ? :)
22.10.2021 - 13:10:00
01
lto napísal:
Ramon1:

https://www.teraz.sk/najnovsie/za-falsovanie-ockovacieho-preukazu-hro/583770-clanok.html
„Vzniklo dôvodné podozrenie, že doposiaľ nestotožnený páchateľ zámerne vyhotovil nepravdivú zdravotnú dokumentáciu v úmysle použiť ju ako pravú v konaní pred orgánom verejnej moci. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin falšovania a vyhotovovania nepravdivej zdravotnej dokumentácie,“ informuje polícia.

Tak je, alebo nie je ? :D /ps: mne je to putna, ci je alebo nie je, a kto ho chce kontrolovat /potvrdenie o ockovani na kadeco pri cestovani do tropickych krajin sa tusim kontroluje bezne/, ale jaksik ministertva mavaju vselijake nazory, ale nieraz v rozpore so zakonom :)/


Lubo ja som typ človeka , ktorého keď sa spýtaš či je obrezaný , tak ti ukážem úd … ja nerobím tajnosti , so svojim zdravým , hoc viem že niektorí ľudia sú “ prostitútky “ a zneužijú všetko voči tebe . Hyen bude stále viacej ako levov . Ja sa nemám prečo hanbiť a tajiť že som vakcinovany . A netajím sa ani tým , že o pol hodku idem na tretiu dávku . A že antivaxeri mi budú želať všetko najhoršie , že mám skapať , ma tiež netrápi …
22.10.2021 - 13:10:53
02
lto napísal:
Ramon1:

https://www.teraz.sk/najnovsie/za-falsovanie-ockovacieho-preukazu-hro/583770-clanok.html
„Vzniklo dôvodné podozrenie, že doposiaľ nestotožnený páchateľ zámerne vyhotovil nepravdivú zdravotnú dokumentáciu v úmysle použiť ju ako pravú v konaní pred orgánom verejnej moci. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin falšovania a vyhotovovania nepravdivej zdravotnej dokumentácie,“ informuje polícia.

Tak je, alebo nie je ? :D /ps: mne je to putna, ci je alebo nie je, a kto ho chce kontrolovat /potvrdenie o ockovani na kadeco pri cestovani do tropickych krajin sa tusim kontroluje bezne/, ale jaksik ministertva mavaju vselijake nazory, ale nieraz v rozpore so zakonom :)/

rasfo:
musis mat zadefinovane co je co .. cenina, peniaz, verejne listina, atd. Kazde ma svoju kolonku.


citaj dalej.
"Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, očkovací preukaz potvrdzoval podanie dvoch dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Na preukaze boli aj dve pečiatky lekárov. Počas požiadavky na aktiváciu tzv. green pasu polícia zistila, že osoba, na ktorú bol očkovací preukaz vystavený, sa v záznamoch o očkovaných pacientoch nenachádza."

tj dotycny mal papier s peciatkami od lekarov ktori nepracovali vo vakcinacnom centre

Tento pripad sa teda netyka Greenpassu - tj "Digitálny covidový preukaz" - ale papieru s peciatkami od lekarov
22.10.2021 - 13:13:35
01
No, musel som sa porozhliadnut po webe, ze ako to je, tak je to takto:

V zmysle § 2 ods. 6 zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich
s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov „Zdravotná
dokumentácia je súbor údajov o zdravotnom stave osoby, o zdravotnej starostlivosti a o službách
súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti tejto osobe.“. Potvrdenie o prekonaní
ochorenia COVID-19 a výsledok testu na ochorenie COVID-19 sú súčasťou zdravotnej
dokumentácie, pretože sú to údaje o zdravotnom stave osoby.

Je to oficialna odpoved MZ, podpisany MUDr. Pavol Macho
https://volnazona.com/wp-content/uploads/docs/Ministerstvo_zdravotnictva_covid_pass.pdf /neoverla som, ci je to falzum :D/

Aaale! Zaroven sa uvadza toto:
..Podľa § 1 ods. 3 a 4 Vyhlášky č. 240/2021 ...
Prevádzkovateľ zariadenia je oprávnený požadovať od
osoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov prevádzky predloženie príslušného
dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností podľa odseku 1 alebo 2; do tohto dokladu je
prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť.“

A to je spominana vynimka. Cize je to tak, ako som predpokladal a ocakaval , pretoze tak by sa to malo normalne riesit.

Zhrnutie. Covid Pass _JE_ zdravotna dokumentacia, ale je mozne ho na zaklade vynimky kontrolovat. Ci uz existuje daka pravnicka klucka, kde sa da kluckovat o tom .. to uz neviem, verim ze mozno ano :D, ale v zmysle pandemie predsa je normalne ukazovat nejaky preukaz, aby sa dodrziavali nejake pandemicke opatrenia.

vlastoch: moze byt, neni to prvykrat co som u Dennika N videl poohybane informacie. Ale tak novinari :... Vsade je plno emocii, hovadin a prekrucania k obrazu svojmu.
Ramon1 : ved prave, ze ludia su casto sfine a zneuziju co mozu :/

Informacie maju byt jasne a presne. Neznasam prekrucovanie, tym alebo onym smerom.

ps: je mozne teda stihat falsovanie preukazu na zaklade toho, ze je zdravotna dokumentacia, ako sa pise v pripade policie, ale zaroven je mozne ho kontrolovat na zaklade vynimky. Ale nie je pravda, ze by to zdravotna dokumentacia nebola. Tak .. to som aj ocakaval, ze to takto bude. Vsak neni vsade holubnik :D


Naposledy upravil lto dňa 22.10.2021 - 13:21:13, celkovo upravené 2 krát.

22.10.2021 - 13:17:33
03
foobar a ty rozmyslaj dalej ... ide len o inu formu dokumentu, nie obsah ... nemoze byt papierova forma potvrdenia o ockovani zdravotna dokumentacia, a digitalna forma potvrdenia o ockovani nebyť zdravotna dokumentacia ...
22.10.2021 - 13:18:21
00
omfg ved si aj citajte to co sem sami linkujete:

potvrdenie o ockovani:
"Preukazy obsahujú iba obmedzený
súbor nevyhnutných informácií a pri overovaní sa kontroluje len platnosť a pravosť preukazu
overením toho, kto preukaz vydal a podpísal. Na získanie digitálneho COVID preukazu EÚ,
potrebuje občan COVID-19-PASS. COVID-19-PASS je 9 miestny alfanumerický kód, ktorý je
automaticky vygenerovaný a pridelený občanovi systémom, z čoho vyplýva, že nie je súčasťou
zdravotnej dokumentácie.
"
...

"Potvrdenie o prekonaní
ochorenia
COVID-19 a výsledok testu na ochorenie COVID-19 sú súčasťou zdravotnej
dokumentácie
, pretože sú to údaje o zdravotnom stave osoby"
22.10.2021 - 13:30:09
00
Nemecký virológ: Diskutovať s antivaxermi nemá zmysel. Neexistuje spôsob, ako ich presvedčiť.

https://dennikn.sk/2580820/nemecky-virolog-diskutovat-s-antivaxermi-nema-zmysel-neexistuje-sposob-ako-ich-presvedcit/?cst=736c79b3842982abf9284e8bd57a7f6f1a3c29fd
22.10.2021 - 13:39:01
00
Hosť napísal:
Preco tak malo ? Naco tu mam argumentovat. Clovek tu slusne pise a pripevok nahlaseny. Vy liberali ste vsetci na jedno kopito, cenzurovat a osocovat.


a uz zas generalizujes, pausalizujes a urcujes kolektivnu vinu... nebolo tu uz taketo nieco?
22.10.2021 - 13:43:15
00
.

Prílohy:

5rejds.jpg
5rejds.jpg 67.16 KiB thumb_up0thumb_down

22.10.2021 - 14:08:44
01
K tomu Facebooku. V súčasnosti prebieha v senáte USA vyšetrovanie. Má (možno už) vypovedať bývalá vysoko postavená pracovníčka Fb. Tá tvrdí, že je to presne tak a Fb to naozaj a účelne robí, kvôli zvýšeniu zisku. Takže dúfam, že im konečne poriadne klepnú po prstoch. Je choré, aby mohli súkromné spoločnosti kvôli zisku, takto škodiť spoločnosti. Toto nemá nič spoločné s cenzúrou chcieť toto zakázať. To je algoritmus, ktorý je schválne nastavený na čo najvyšší zisk a vôbec nezohľadňuje negatívny spoločenský dosah...
22.10.2021 - 14:12:47
03
Tu je dobrý podcast na tému vyšetrovania FB: https://www.nytimes.com/2021/10/06/podcasts/the-daily/facebook-whistleblower-frances-haugen.html
22.10.2021 - 14:19:11
00
Aj vyrobca cokolady maximalizuje svoj zisk, aj vyrobca heroinu. Osobne si ho nepicham, tak ako nemam FB a ostatne sracky. To nie je o zlych zlych korporaciach, ale tupych pretupych ludoch, co to seno dennodenne lačno zeru.
Kym bude dopyt, bude ponuka. Dopyt sa tvori vsade v spolocnosti, no najma v skolach a rodinach. Skolstvo vieme ovplyvnit vo volbach a rodinu 24/7. Takze riesenie mame vsetci vo svojich rukach, zbytocne je dufat ze nas zachrani nejaky precitnuty sef americkeho korporatu.
22.10.2021 - 14:49:51
03
Vyhovarat sa na tupotu ludi nie je riesenie. Ludi nezmenis, iba ak ich posles na Mars.. Zmenit mozes FB.
22.10.2021 - 14:58:24
10
Čítam jeho komentáre síce len občas, ale len málokedy sa s nim nesúhlasím: https://www.postoj.sk/90622/ficov-miting-ukazal-na-jeden-vazny-problem
22.10.2021 - 15:02:01
02
ja mám fejsbuk, lebo aj ostatní majú a aby nepovedali že nemám ale chodím tam len sporadicky, minule mi spolužiačka z výšky napisala že všetko najlepšie k meninám a ja som jej odpisal že dakujem a dostal som za to od dalšeho spolužiaka lajk, mi bolo divne že prečo mi dal lajk ked som len napisal že dakujem ale potom som si všimol že to už pol roka prešlo odvtedy co mi napisala tak zato sa mu to pačilo
22.10.2021 - 15:07:35
00
keyboard_arrow_up