Super. Blahoželám. :) Ja na tej mojej skladačke 16/12 môžem o takých métach snívať :)
22.10.2021 - 12:22:25
00
tirov napísal:
Mňa bolia kolená, chystám sa to riešiť. Ale kolobežkovanie mi určite neškodí. Práve naopak. Dokonca na pretekoch sa cítim ako ironman.

Takže mám artrozu.
Viac o tom tu píšem:https://www.mtbiker.sk/forum/post1779305.html#p1779305
23.10.2021 - 07:57:37
00
Možno nižší nášlap je tvoja cesta.
Alebo vytlačiť hore a spúšťať sa dolu.
Ja som bol na rengen kolien asi pred 5timi rokmi, ale doktor tam nič zlé nevidel. Nariadil mi strečing.
23.10.2021 - 08:15:04
00
Ahojte.
Tento rok som podľahla aj ja závislosti na kolobežke. Dcére sme kúpili kolobežku a ako som si o kolobežkovaní čítala, narazila som na články od Báry. Hneď nastalo veľké nadšenie a musela som aj ja mať kolobežku.

Zvolila som jednu veľmi dostupnú, lacnú. Arcore shorty. Spravila som na nej asi 50km, keď som cítila, že to nie je akosik ono. A okrem toho nastal problém s prepravou. Pôvodne som chcela kolobežku ako alternatívnu dopravu do práce po vyložení detí. Ale chyba lávky, táto sa mi nezmestila do auta. No veď Getz nie je zrovna náklaďák.
Tak som pátrala a narazila na Mibo Mastr. Cena vysoká, peňaženka takmer prázdna. No osvietilo ma a jedna na bazoši v ČR sa našla. Neprešlo ani pár dní a kolobežka putovala domov. Nedočkavo som ju vzala prebehnúť.
No v skratke. Odvtedy sme spolu najazdili asi 475.3 km. Kto by to počítal presne :D. Máme za sebou spolu cestu po asfalte, štrková cyklotrasa, les, lúku, cesty typu tankodrom...

Moja vášeň pre kolobeh sa preniesla aj na manžela a tak máme v rodine ešte aj Kostku Uni 2. Dal tiež šancu bazárovej. Stal sa z toho náš spoločný koníček a snažíme sa aspoň raz do týždňa si spoločne vybehnúť. Ešte musíme dcéru presvedčiť aby kolobežkovala ďalej, pretože spadla a už sa jej nechce to skúšať znova.

Teraz k tomu hlavnému. Začína ma nahlodávať chuť na veľkú kolobežku. Mala som možnosť skúsiť aj manželovu kostku. Ale ten viac ako 1cm navyše na stupátku cítim a moje koleno protestuje. Poškuľujem po mibo Malaga alebo universe. Áno viem, do kufra ju nedám. Ale na to by ani nebola určená. Máte niekto? Vaše skúsenosti? Alebo mi viete poradiť tuhú kolobežku z nízkym nášľapom, ktorá zvládne aj prejazd cestami po kopaniciach? Sú síce asfaltové ale samá diera či záplata. Moja vízia je zjari absolvovať postupne aj dlhšie trasy, možno aj s prespaním.

Ďakujem za rady.

Tulka
23.10.2021 - 12:24:25
00
Ahoj,
Malaga a Univers majú v zadu malé koleso. To budeš len na pol ceste za veľkou kolobežkou.
No a veľké schopné kolobežky, čo stoja za tie prachy sú napr.: Mibo reevo, Mibo GS, kickbike 28/28, yedoo wolfer RS, idea strnadel (len na asfalt) ...
23.10.2021 - 13:05:09
00
Táto je mňamka: https://www.kolobezky-plzen.cz/canard-zero-cz/eshop/272-1-MIBO-PLUS/0/5/2565-MIBO-Revoo-Cross

Prílohy:

_vyr_2565_gr7.jpg
_vyr_2565_gr7.jpg 544.63 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2021 - 14:05:20
10
Keď mne sa tak páčia nerovnaké kolesá. Poučte ma, prečo také nemám chcieť? Inak mám len 162cm, tak preto som zvolila menšiu veľkú kolobežku..
23.10.2021 - 21:21:16
00
Ja vám radím podľa seba. Nízky nášlap + dlhšie cesty + kopanice = ja by som si vybral Mibo revoo alltrack.
Ale ak sa vám páči Malaga a Universe, tak neurobíte chybu, lebo ,, páči sa mi,, je tiež silný činiteľ.
Nízky nášlap má aj k-bike K7 (16/12)
24.10.2021 - 03:16:43
00
Zdravím. Z tých dvoch spomínaných by som uprednostnil Universe. Malaga je síce lacnejšia (výbehový model), ale väčšia a hlavne ťažšia. Ale rozšíril by som výber o kostku tour max G6 a yedoo s2620.
24.10.2021 - 08:01:09
01
Mibo Split.... a je po problémoch s prepravou...
24.10.2021 - 08:05:28
00
Dá sa poskladať kickbike 26/20 kros s hmotnosťou 7kg, čo je fakt super a vyniká nad ostatnými. Lenže výška naslapu bude porovnateľná s kostkou. http://www.kolobezkovyportal.cz/cs/clanky/jak-vybrat-krosovou-kolobezku-204
24.10.2021 - 17:45:23
00
Ďakujem za radu. Nechcem investovať tisícku. Zatiaľ vyhráva podľa páči sa GT Split. Ale aj Universe zostáva v hre. Už sa len prebehnúť s nimi. Teda ak to bude možné. Jazdíte aj keď je takto chladno? Boli sme zatiaľ pri najnižšej teplote 7. Do kopca a po rovine to bolo fajn, ale pri zjazde mi už bolo zima. Dáke rady skúsenejších na jazdenie v chlade?
28.10.2021 - 12:51:36
00
Ja som pred dvomi rokmi zaciatkom februara absolvoval vylet na kolobezke okolo maleho Dunaja k velkemu Dunaju ( je to aj na You tube) a kus po hradzi. Rano ked som startoval okolo 8.00 bol prizemny mraz okolo -1°C bol som celkom teplo naobliekany, lebo nie je nic hnusnejsie ako zima a vlhko ( pri vode). Popoludni, ked som sa vracal bolo uz nad +10°C ( ak si dobre spominam tak okolo 12°C) a na slnku bolo celkom teplo. takze som si musel veci zacat vyzliekat.
Ide o to ako daleko clovek na kolobezke ide. Ak je to do 20 km a medzi +10° - +15°C tak bezecke nohavice do chladneho pocasia na vrchu tricko s kratkym rukavom a mikinu, do +10° mam rifle, tricko s kratkym rukavom, tenku mikinu a tenku flisom podsitu bundu z decathlonu. Ked je vacsia zima pod -5°C tak si davam pod rifle este nieco ( u chlapov rytierky) u zien asi teplejsie pancuchove nohavice a na vrch ja osobne to co pri teplote do +10°C ale teplejsiu mikinu a teplu zimnu vetrovku. Pod -10°C ak sa mi chce este kolobezkovat, tak zimnu lyziarsku vetrovku samozrejme treba zakryt nakrcnikom ( uz okolo 0°C a menej) usta a nos, aby nedoslo k zapalu priedusiek a ten nakrcnik ked je uz vlhky od dychu treba natacat aby clovek nedychal vlhky studeny vzduch. Ak uz je sneh do 2 cm, tak staci lahsie oblecenie lahsia podsita bunda, mikina tricko lebo sa clovek riadne zapoti ked bude pretlacat sneh. Ale vtedy je to skor o cestovani do 5 km. Vacsiu vrstvu snehu nepretlacim a po cca 4 km co jazdim do/z roboty mam slusnu svalovicu. :-) Osobne mam najradsej poladovicu, ked su cesty prazdne (jazdim do roboty po meste celorocne) a je to celkom zabava. Samozrejme treba davat mozno aj trojnasobne vacsi pozor na prichadzajuce auto lebo clovek nevie, ci ho nesmykne. Vtedy je lepsie vyjst daleko pred autom na chodnik a pockat az prejde.
To ako sa ma clovek obliekat je skoro nemozne poradit, nakolko kazdy ma roznu fyzicku, inu termoregulaciu a je rozdiel, ci je clovek mlady 25 rokov alebo nad 50 (moj pripad). Treba to jednoducho vyskusat. Cez tieto dni, ked je 16 stupnov a fuka studeny vietor jazdi moj syn na bicykli v drese ako v lete a ma na sebe niekolko vrstiev tenkych triciek, hole nohy a kratky rukav tvrdi ze je mu faln, ja na kolobezke v rifliach ,tricku, tenkej mikine a v podsitej bunde a je mi chladno.
29.10.2021 - 08:16:00
00
Tulka napísal:
Ďakujem za radu. Nechcem investovať tisícku. Zatiaľ vyhráva podľa páči sa GT Split. Ale aj Universe zostáva v hre. Už sa len prebehnúť s nimi. Teda ak to bude možné. Jazdíte aj keď je takto chladno? Boli sme zatiaľ pri najnižšej teplote 7. Do kopca a po rovine to bolo fajn, ale pri zjazde mi už bolo zima. Dáke rady skúsenejších na jazdenie v chlade?

Určite som kolobežkoval pri mraze možno -7, i ked je to posledne roky zriedkave a potom aj pri snežení.
Ako píše Kodym, treba sa naobliekat. Kolobežka je ina ako len beh a chlad sa začína citelne prejavovat pri rýchlostiach nad 15kmh, čiže pri miernych zjazdoch.
Netreba zabudnuť na zateplene rukavice. Studene riaditka sú dôvodom na to nezabudnúť.
29.10.2021 - 08:28:04
00
V zime chodím v bežkárskej kombinéze, pod ňou dlhé termo spodné vrstvy (keď je pod -5 aj dve, tri vrstvy) a snažím sa dýchať nosom, podľa toho určujem tempo, aby som nedychal ústami. A lyžiarske rukavice nosím aj keď je plus, lebo ruky mi mrznu furt.
29.10.2021 - 11:52:27
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up