Jasne Daniel , že s tebou plne suhlasim ! Tak ako aj v minulých tvojich vstupoch . Aby som vysvetlil , reagoval som výhradne na tvoj apel ku konštruktívnej debate so snahou oponentov aspoň chápať súvislosti , ak sa už nechce dotyčný z “ mnohých dôvodov “ vakcinovat . Ako som písal , ja už na nič a nikoho nechcem a nebudem apelovať , no nedovolím dezolatom šíriť “ bludársku dojmológiu “ . Potom by mohli nadobudnúť pocit , že sú to “ povestne lietadlo ✈️ “ . A to že zmazali žart s “ pukaňou a prorokom “ , asi sa báli že im ten bajker nejaký džihádista pošle k Alahovi ?.

Apropo , včera som bol na tretej . Sestra “ dobre trafila “ do svalu , zažil som trosku bolestíčku v noci a ešte aj teraz . Žena trosku slabá , deltoideus aj svaly ruky . Svokrovci doteraz bez reakcii . Dnes , toto poteší predovšetkým ivan-a , 1,5 hoďky v Z2-Z3 v mierne zvlnenom teréne na MTBéčku. Tlak vzduchu ani vplyv prevládajúcich vetrov na môj výkon neviem posúdiť ? …

A dole fotka tlustého opíchanca ? , nech mi naložíte ako sa patrí . A nezabúdajte , “ vachcína je sloboda ?”

Prílohy:

3C9CA5B5-8520-4A82-8025-DFE74CF8B1D1.jpeg
3C9CA5B5-8520-4A82-8025-DFE74CF8B1D1.jpeg 853.26 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2021 - 14:49:04
06
🤡 kritizuje ministra zdravotníctva …
🔓 : https://dennikn.sk/2585206/matovic-lengvarsky-je-horsi-minister-ako-krajci-nebol-moja-volba/?cst=97c69919616bdb200c8f4a49d1de8b24d04de7b5

Deltu schyta do konca tejto vlny pravdepodobne kazdy 😷 .
🔓 : https://dennikn.sk/2583415/delte-sa-prakticky-neda-vyhnut-je-obrovsky-omyl-mysliet-si-ze-sa-nenakazim-dodava-vedec-kollar/?cst=bae8cabf1c9467ca90facfaad33538d5614a6002
23.10.2021 - 16:33:48
00
https://twitter.com/tlowdon/status/1446330963902885888
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1023849/Vaccine_surveillance_report_-_week_40.pdf
23.10.2021 - 17:40:15
00
To fakt chceš aby sme toto čítali ?! Nedáš nejaký sumár ?
23.10.2021 - 17:45:28
10
Ramon1 máš to na str. 24:

UKHSA previously reported on the number of hospitalisations directly averted by vaccination. In total, around 261,500 hospitalisations have been prevented in those aged 45 years and over up to 19 September 2021.
UKHSA and University of Cambridge MRC Biostatistics Unit previously reported on the direct and indirect impact of the vaccination programme on infections and mortality. Estimates suggest that 127,500 deaths and 24,144,000 infections have been prevented as a result of the COVID- 19 vaccination programme, up to 24 September.
23.10.2021 - 18:06:42
00
obrazkovy sumar je v podstate na stranach 17 a 18
23.10.2021 - 18:08:08
00
Toto vyzerá zase na kvalitný prehľad nie zrovna najostrejšej ceruzky v peračníku - keď už si vybral tú kategóriu 40-49, som ochotný mu uznať ten zvýraznený pomer 1280 : 690 v počte prípadov. Len mu asi twitter obmedzenia bránia vysvetliť, prečo pomer pacientov s nutnosťou navštíviť pohotovosť je napriek nepomeru v počte prípadov 5,1 : 23, úmrtia do 28 dní sú v pomere 0,4 : 2,7, do 60 dní 0,5 : 4,3 a zároveň sú údajne očkovanie aj očkovacie preukazy úplne zbytočné :tmi:
23.10.2021 - 18:49:27
02
Lengvarský v správach práve povedal, že nie je dôvod odkladať bielu medicínu. Možno by mohol ísť sem tam do nemecnice. Vo štvrtok v Ružinove klinika hrudníkovej chirurgie "zavrela brány". (Jedna z troch na Slovensku.) Neobjednávajú, neoperujú. Zatiaľ na 7 dní. Neviem ako je na tom zvyšok nemocnice, ale zrejme rovnako.
Takže nepadať z bicykla, nedať sa zraziť. Radšej aj tandemové skoky padákom vynechať. (Chalanisko skočil a na druhý deň nemohol dýchať. Nakoniec ho museli operovať na hrudníkovej chirurgii.)
23.10.2021 - 19:48:26
00
No BB už týždeň má stopnute, zrovna keď asi budem musieť ísť na vybratie hardweru z päty....
23.10.2021 - 20:13:18
00
Ramon1 napísal:

To by bolo super. To bude koniec dezolactvu. Dufam.
Chodievam na www.porada.sk a jedna dezolatka mi tam odpísala - "Ale inak daj mi vediet ked pojde Delta okolo, moze byt aj Omega, Kapa, Lambda.. EU1."

https://www.porada.sk/t138676-p188-co-mozem-urobit-aktualne-pre-zdravie.html#post3208164
23.10.2021 - 20:15:23
00
tak tak, 4/5 ludi si to sice nevsimu lebo budu bezpriznakaci ale z tej 1/5 si to niektori poriadne uziju. nudzovy stav sa stale neriesi, presne ako som predpokladal. ockovanci povacsine tiez nejak moc neriesia - to je ciel. neockovanci neriesia duplom bo na covid neveria :), opatrenia su miernejsie - skumame ci to nejak pojde aj bez vyraznych obmedzeni... snad sa neprepocitame. luto mi je len zdravotnikov, ktori si to zas odseru a takmer urcite z nich zase cast zdrhne radsej robit nieco ine.
ked pri druhej vlne sa dalo stavit na to ze to pravdepodobne nedostanem, tak teraz by som na takej stavke asi prerobil...
23.10.2021 - 20:46:09
00
Nedavno sa tu spominalo falsovanie vakcinovania.
Len informacne: dnes mi rakusan na hranici skenoval covidpas a nasledne na to si pytal obciansky. Asi uz maju skusenost s falsovanim.
23.10.2021 - 20:50:03
00
Som zvedavy , ako toto vysvetlia nezaočkovani … akými argumentami obhaja do oči bijúcu paralelu medzi percentom vakcinovanych a tam prebiehajúcou katastrofou . Typicky príklad krajiny , kde predchádzajúce vlny spôsobili minimálne škody … my sme mali ťažkú druhu vlnu , patrili sme istý čas aj k etalonom v počtoch úmrtia na Covid19. Rumuni boli v pohodičke . Nepoučili sa , že nízka premorenost s veľmi nízkou preockovanostou a delta variantom je smrtiaca kombinácia … a nadovazok aby toho nebolo malo , v prípade Rumunov a Bulharov aj priemerna vzdelanosť , nízka inteligencia spojena “ nepochopením pandemie “ , nijak inak ani dopadnút nemohla . Ako som raz písal , každá krajina bola svojho času lídrom v počte umretých na kovid . Líderstvu sa vyhli len “ inteligentne krajiny “ s uvedomelými obcanmi , v demokratickom zriadení , s jednoznačným a spoločným cieľom všetkých ich vládnucich politických strán a hnutí - poraziť kovid , zaockovanim temer celej svojej krajiny . Bo kto predáva štátu vlastne vakcíny , pri prebiehajúcej pandemii z dôvodu že ľudia ju nepotrebujú , si nic Iné ako národ nezaslúžia … ako my a Sputnik V 🧐…

Pandémia paralyzovala zdravotnícky systém v Rumunsku, informuje BBC. Všetky lôžka na oddeleniach intenzívnej starostlivosti sú zaplnené a ďalší pacienti musia čakať. Desiatky ľudí v kritickom stave už boli presunuté do nemocníc v Maďarsku a Poľsku.

Od pondelka Rumunsko sprísni opatrenia proti šíreniu koronavírusy.

„Občas mám pocit, že sa celá krajina stala resuscitačným oddelením,“ uviedol Dorel Sandesc, šéf oddelenia intenzívnej starostlivosti v temešvárskej nemocnici. „Je to zlyhanie štátu na všetkých úrovniach. Sme svedkami akéhosi druhu národnej slepoty, ktorá je spôsobená nedostatkom vzdelania, nedostatkom civilizácie,“ dodal.

Očkovanie proti covidu-19 má zatiaľ v Rumunsku za sebou len 34 percent dospelej populácie, čo je druhá najnižšia miera v Európskej únii po Bulharsku. Počas leta Rumunsko kvôli slabému záujmu o očkovaní predávalo nepotrebné vakcíny Írsku, Dánsku a Vietnamu.

Rumunsko má zhruba 19,4 milióna obyvateľov. Počty odhalených prípadov nákazy koronavírusu v tejto krajine podľa BBC podľa týždenného priemeru dosahujú 15-tisíc denne a počty úmrtí 389 denne.

Politici v súvislosti s týmto vývojom vinia verejnosť, že odmieta očkovanie a veria konšpiračnom teóriám o rizikách spojených s vakcínou. Verejnosť naopak obviňuje politikov, a to okrem iného zo zlého vedenia a z nezabezpečenia adekvátneho zdravotníckeho systému. Ten teraz praská vo švíkoch, a to napriek každodennému heroickému úsiliu zdravotníckeho personálu.

Od pondelka bude v Rumunsku povinné nosiť ochranu dýchacích ciest v budovách i vonku a neočkovaní budú mať od ôsmej hodiny večer zákaz vychádzania. Otázkou však podľa BBC zostáva, ako dôrazne bude dodržiavanie týchto pravidiel vymáhané.

Rumunsko tiež od pondelka vyhlásilo dvojtýždňové školské prázdniny. Nové opatrenia zahŕňajú aj obmedzenie otváracej doby obchodov a reštaurácií do deviatej večer.

„Nachádzame sa v katastrofálnej situácii,“ uviedol v piatok námestník ministra vnútra Raed Arafat. „Videli sme iné krajiny, ako takúto situáciu zažívajú v čase, keď nebola dostupná zbraň, konkrétne vakcína. Nachádzame sa v tejto situácii, hoci vakcínu máme. Väčšina ľudí totiž očkovanie odmieta. Tejto situácii sa bolo možné vyhnúť,“ dodal. (čtk, bbc)

Denník N
23.10.2021 - 21:00:24
00
takych bude :)
mne zas minule po dlhom case kontrolovali ten covid pass, tak som ukazal a potom ze ukazem este zenin a pozeram ze ten som ukazoval ako prvy... a typek co to kontroloval mal asi v pazi ze mam zenske meno :D
to asi kontroluju tak ako teplotu v gastre v zime. prisiel som z vonka, teta namerala a pytam sa jej ze kolko mi to teda ukazuje. a ona ze, ked je vonka zima tak to ukazuje hovadiny ... :D
23.10.2021 - 21:03:18
00
A ešte usmernenie, ako postupovať ak je dieťa pozitívne testované , resp . ak jeho spolužiak bol …

? : https://dennikn.sk/2584401/malo-dieta-pozitivny-samotest-spoluziaci-su-dalej-v-skole-a-ucitelia-aj-rodicia-su-nervozni/?cst=541bd3b02509b305dd17fbdd545faed8d9d9e49d
23.10.2021 - 21:33:40
10
keyboard_arrow_up