Zdravím vás chcel by som som sa informovať mal by som zaujem HT z druhej ruky ale vačšinou co som nasiel maju nabehane cca 2500km a viac je to v pohode alebo na čo si dať pred kúpou pozor ?
dakujem vám
31.10.2021 - 09:05:48
00
Hosť napísal:
Zdravím vás chcel by som som sa informovať mal by som zaujem HT z druhej ruky ale vačšinou co som nasiel maju nabehane cca 2500km a viac je to v pohode alebo na čo si dať pred kúpou pozor ?
dakujem vám


Majky93 2500km a viac je bezny rocny najazd, to je 100 jazd po 25km. Co urcite treba spravit pred kupou, resp. po kupe je:

- kompletny servis vidlice, resp. v pripade ak predajca nema fakturu zo servisu, ze bol nedavno spraveny,
- vymenit brzdovu kvapalinu (mohol ju uvarit); skontrolovat brzdove platnicky, skontrolovat hrubku brzdovych kotucov a pripadne vymenit,
- skontrolovat ci su preliaceniny na rafikoch, ak su vyznamnejsie, tak vymenit,
- skontrolovat tuhost vypletu, ak je makky, pripadne je uz osmicka, tak vycentrovat, dotiahnut s tenzometrom, doplnit chybajuce spice,
- rozobrat stred, hlavove zlozenie, naboje, orech a vsetko premazat,
- skontrolovat retaz, ak uz je vytahana tak vymenti,
- skontrolovat prevodnik/y, pastorky, ak uz su opotrebovane vymenit,
- skontrolvat ram, ci nie je niekde prasknuty, idealne si kupit z AliExpressu inspekcnu kameru a prejst trubkami, moze byt prasklina vo vnutri, nemusi byt vidiet pod lakom.

Urcite som este nieco zabudol.

Osobne by som bicykel z bazaru nekupoval.
31.10.2021 - 09:55:51
00
super dakujem... najlepsie dotiahnuť niekoho kto sa vyzná hlavne ked ide cenu 2,5K ..
31.10.2021 - 10:05:31
00
hadam nie si taky naivny aby si si myslel ze (akykolvek) majitel den pred predajom spravi kompletnu rozborku celeho bajku a zoservisuje ho plus vymeni pouzite komponenty za nove ... preto bazarovka nestoji tolko co novy bajk
31.10.2021 - 16:50:14
02
Zameral by som sa len na veci, ktoré sú extra drahé na servis, zbytok je spotrebný materiál, ktorý sa jednoducho vymení. Ak bicykel vyzerá ok a aj pri jazde sa tvári ok, tak by som sa zameral na:
1. rám - poriadne pozrieť, či je je prasnutý, či divne neškrípe. To ale príliš bežné nebýva. Pri fulle sa opýtať na ložiská v čapoch, či boli menené. Ak boli menené viac krát, bicykel má toho už dosť za sebou.
2. odpruženie: vydretá vidlica, ktorá je bez servisu niekoľko rokov je prakticky neopraviteľná a zvonku to nie je vidieť. Treba sa opýtať majiteľa ako často a kedy naposledy ju servisoval. Pri bežnom nájazde je ideál raz ročne.
3. kolesá - ak sú výplety rovné, hodí sa skontrolovať vôľu v nábojoch a či nepridrhávajú.
4. teleskopická sedlovka - skontrolovať funkčnosť
31.10.2021 - 18:35:59
00
Len pridám názor že ak má bicykel nájazd okolo 2500 a je starší ako dva roky tak na ňom majiteľ asi veľmi nejazdí a preto sa oň ani nestará na čo môže kupujúci doplatiť alebo o nájazde klame a to tiež nesvedčí o ničom dobrom. Bicykel z druhej ruky by som kupoval len od človeka ktorého poznám a viem ako sa stará prípadne od niekoho kto doloží servisnú históriu ale aj s ňou ho treba dôkladne prezrieť a vyskúšať dať si záležať.
01.11.2021 - 14:20:38
01
pimpo napísal:
Len pridám názor že ak má bicykel nájazd okolo 2500 a je starší ako dva roky tak na ňom majiteľ asi veľmi nejazdí a preto sa oň ani nestará na čo môže kupujúci doplatiť alebo o nájazde klame a to tiež nesvedčí o ničom dobrom. Bicykel z druhej ruky by som kupoval len od človeka ktorého poznám a viem ako sa stará prípadne od niekoho kto doloží servisnú históriu ale aj s ňou ho treba dôkladne prezrieť a vyskúšať dať si záležať.


Nemusis mat ani velmi pravdu, lebo existuju pripady ako ja, ked som predaval 4r bike s najazdom 320km a starane bolo o neho az prehnane. Na ten bike nestihol ani prach sadnut, ale na druhu stranu moze byt, ze som asi jediny svojho druhu :)
Plany jazdievat do hor nevychadzali tak ako som si predstavoval a druhy bike (HT) bol ovela vhodnejsia alternativa v nasich koncinach.

K teme, 2r HT bike jazdenku za 2500e by som rozhodne zvazil a dobre premyslel. Za tu cenu sa daju kupit velmi slusne ohadzane nove kusy ci uz direct sale, alebo z predajne. Vela zalezi od majitela aky mal k biku vztah, ale co sledujem inzerciu na tejto stranke, biky s najazdom 500km uz zvyknu byt nepekne poznacene. Doteraz ma vela inzerovanych kusov odradilo od kupy prave skrabancami, ktore ja nemam ani po najazde 4000km. V januari som pre kolegu kupoval meridu s najazdom 9000km a bike bol takmer bez skrabancov, vsetko tip-top. Bolo to kupovane od chalana nedaleko PN, takze kopce to jazdilo.

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/443206/bicykel-merida-big-nine-1000.html
01.11.2021 - 14:46:55
00
ja som obzeral niečo takéto

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/480940/focus-raven-88.html

2500Km od decembra cca
01.11.2021 - 16:33:29
00
Vyzera fajn, ale trval by som na detailnych fotkach kritickych miest (kluky, zadna stavba z oboch stran, vnutorne nohy vidlice, hlavova trubka, spodna ramova trubka, priznat na fotkach vsetky vacsie skrabance, prehadzovac a rajdy) z ktorych sa da stanovit opotrebovanie a celkovy stav biku. Kotuce, platnicky, retaz, stredove a hlavove zlozenie, lanka a bowdeny je spotrebak, na to by som velmi nahladel. Ak by bol zaklad biku ok, tak preco nie ;)
01.11.2021 - 19:33:52
00
Na taketo bajky sa chodi pozriet osobne. Z MT do BR to ani nie je dialka.
01.11.2021 - 21:16:14
01
Hosť napísal:


Za rovnaku cenu vies zohnat novy Ghost Lector Universal: https://www.ghost-bikes.sk/produkt/lector-universal-olivelight-olive/5873

Tu v MTBiker mi s 10% zlavou svieti cena 2699 eur, ja som ho kupoval pre zenu za 2400 v Zlatych Moravciach, mali akciu.
02.11.2021 - 11:11:22
00
Akurat, ze neporovnatelne kolesa :) jedny tazke lacaky, druhe tusim 800e kolesa. Brzdy SRAM Level, GX kazeta, vs. XT
02.11.2021 - 11:41:35
01
Ťažko vybrať ešte som za 2500 našiel full XC rock.machine rok 2019 ale xcm 90 pekná výbava
02.11.2021 - 12:50:00
00
Neviem čo sa tu rozplývate nad tým že bicykel má škrabance alebo oderky od kameňov a ešte k tomu horský. Moje hliníkové xccko má okolo 6000km v teréne a dobuchane je statočne od kameňov či rám či kľuky veď na to je primárne ten bicykel určený. Či si kúpiš nový alebo použitý bez oderkov skôr či neskôr sa tam tak či tak objavia ak teda nechceš jazdiť na 2500€ bicykli po hrádzi len za sucha.
02.11.2021 - 13:19:55
08
Mne sa trochu oskrabal od sucheho zipsu na brasni ktora, je medzi hornou a sedlovou trubkou a boky kluk od obuvi. Hlavne to od brasne ma stve, asi ju vymenim, btw co je lepsie bidon na naradie a dusu alebo podsedlova brasna?


Naposledy upravil Sobi_20 dňa 02.11.2021 - 13:33:11, celkovo upravené 1 krát.

02.11.2021 - 13:30:47
00
keyboard_arrow_up