Máš tam veľa ,,by, keby,,. Reálny život je trocha iný - na by, keby sa nehrá, preto je Ag testovanie celého národa počas dvoch, troch dní nezmysel, preto to žiadny štát okrem nás neurobil, žiadny štát okrem nás neporušil návod na použitie Ag testov. Smiešne je to co píšeš ty - nechápeš súvislosti negatívneho dopadu celoplošného Ag testovania celého národa v priebehu dvoch, troch dní, negatívneho dopadu porušenia návodu na použitie Ag testov, negatívneho dopadu zvýšenej mobility ľudí počas takejto viac miliónovej mega akcie, väčšie šírenie vírusu medzi ľuďmi pri zvýšenej mobilite, chybovosť Ag testov, rozdiel tejto chybovosti pri ich použití v menších počtoch a miliónových počtoch naraz, rozdiel medzi menšou chybou pri použití v menších množstvách Ag testov a obrovskej chybe pri použití miliónov Ag testov u celého národa naraz v priebehu dvoch, troch dní, vyvodzovania nesprávnych záverov z takéhoto nepresného mega testovania ktoré vedie následne k nesprávnym rozhodnutiam pri riešení pandemickej situácie dôsledkom čoho sú potom veľké straty na životoch.
01.11.2021 - 02:29:23
02
aka mobilita? vacsina ludi mala testovacie miesto blizsie nez obchod a isli tam pesi minutku. urcite bolo menej bezpecne ist mhdckou do obchodu kde sa mlelo xy ludi v interiere a stat tam v radoch
a ake chyby v testoch myslis? ze dakoho falosne oznacili pozitivnym? noa? ved siel do karanteny, co sa take mohlo stat zle v tomto pripade? okrem toho bol negativny tak nikoho nenakazoval aj tak
a ak dakoho nezachytil test - tak pokial viem opatrenia zrusene neboli, stale si musel nosit ruska, mat odstupy atd atd.... ale vieme jak to dopadlo, ruka hore a ideme, PARTYYY
ta akcia nebola zla v tom ze ako prebehla a co sledovala. ale v tom ze ludia srali na vsetko jak furt. presne preto som pisal, ze pokial sa daco necha na ludi, to mozes rovno skrtnut, to ako keby si nic nespravil. kolko napr poznas ludi co dobrovolne vyplnili ehranicu a sli do karanteny? ja poznam daleko viac takych co sa proste na to vysrali
01.11.2021 - 04:58:00
01
joj, nechapeš, celoplošné Ag testovanie je blbost na n-tú, lengvarsky je sice gumak ale snad to pochopil, ked počuje pojem celoplošný to mu asociuje že všetci majú ploche nohy a to by mu potom nemal kto narukovat - toto si nemože dovolit :D
01.11.2021 - 05:18:23
03
Celoplošné testovanie bolo fajn aj podľa mna. Keby sa robilo riadne, ale to so Slovákmi nejde. Čína testuje celoplošné čo viem. U nás to nemalo zmysel, u nás nemá nič zmysel.
01.11.2021 - 08:35:43
00
Chcem sa opýtať. Ak ste prekonali Koronu, aký čas ste si dali oddych nech ste začali zľahka trénovať? Mňa už 7 deň trápi Delta, ale už mám len nádchu a trocha kašlem. Ja len ci v podstate cez víkend by som mohol ísť na ľahký výlet (co bude 2 týždne od priznakov)
01.11.2021 - 09:00:34
00
To si mal napísať sem : Covid - priebeh ochorenia, príznaky, následky
01.11.2021 - 09:04:30
01
Dik, presuniem sa tam
01.11.2021 - 09:14:22
00
5 mega ? Si snáď robia srandu …

Počet mŕtvych s covidom prekonal hranicu 5 miliónov

Celosvetový počet úmrtí po nákaze koronavírusom prekonal 5 miliónov, vyplýva zo štatistík Univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorá monitoruje vývoj šírenia nákazy. Podľa odhadov WHO si však pandémia vyžiadala dva- až trikrát viac obetí, než koľko uvádzajú oficiálne štatistiky.

Magazín The Economist koncom októbra odhadoval celkový počet mŕtvych s covidom na takmer 17 miliónov.

Viac ako polovica všetkých registrovaných úmrtí pochádza z USA, EÚ, Británie a Brazílie, ktoré dohromady predstavujú len osminu svetovej populácie.

V absolútnych číslach boli najviac zasiahnuté Spojené štáty, ktoré ohlásili úmrtie viac ako 740-tisíc ľudí.

Najviac obetí koronavírusu v prepočte na milión obyvateľov vykazuje Peru (6002), nasledujú Bosna a Hercegovina (3522) a Bulharsko (3479). (bloomberg, čtk)
01.11.2021 - 10:42:18
00
juju_pepe napísal:
Celoplošné testovanie bolo fajn aj podľa mna. Keby sa robilo riadne, ale to so Slovákmi nejde. Čína testuje celoplošné čo viem. U nás to nemalo zmysel, u nás nemá nič zmysel.


Čína testuje celoplošne ? Celý národ, jeden a pol miliardy ľudí za dva, tri dni ?
01.11.2021 - 11:16:16
00
Ivan cháp s porozumením … Čína vytestuje jedno mesto s 5-10 mega ľudmi za 3-5 dni . To je ako naš cely dezolistan . Len tam asi so systémom nevjbeš 😎 .

https://svet.sme.sk/c/amp/22512542/cina-otestovala-cele-mesto-vsetkych-11-milionov-ludi-bolo-negativnych.html

🔓 : https://dennikn.sk/2491462/cina-znovu-zatvara-a-masovo-testuje-delta-variant-ju-moze-prinutit-aby-zmenila-strategiu/?cst=8bd0f6a9a4c3d54f5ca810049e1078ccd434fcc1

Celoplošne testovanie ma význam , no nie v demokraticko dezolatnych systémoch .
01.11.2021 - 11:26:30
02
Takže dobre som pochopil že nie celoplošne, celý národ ako my a nikto iný na svete - lebo to neni správne, je to chyba. Na to Ag testy nie sú určené. Môžeš otestovať jednotlivca, malú skupinu a zistíš či majú veľkú nálož. Tú hlúposť čo ti po sfarbení jednej paličky ukáže Ag test že je negatívny a pritom je testovaný infekčný len s menšou náložou nemôžeš použiť v miliónoch naraz a riadiť sa ,,výsledkami,, testovania.


Naposledy upravil ivan dňa 01.11.2021 - 11:38:51, celkovo upravené 1 krát.

01.11.2021 - 11:29:08
00
Ivan s tebou je ťažké “ pořízení “ 😎 . Bo ak je celé mesto v lockdowne čínskeho typu , je to áno , celoplošne !!!
01.11.2021 - 11:36:57
00
So mnou ? Ved to, že sa nemajú Ag testy použiť v obrovských množstvách naraz tvrdí výrobca v návode na ich použitie. Upozorňovali na to matela naši ľudia čo tomu trocha rozumejú a keby ich ten odborník na všetko pustil k slovu nemuseli sme tu mať na jar kataklizmu.
01.11.2021 - 11:45:40
00
Tak potom Čína vie lepšie testovať alebo napriek testovaniu vedia dodržiavať aj “ následne “ kroky .
01.11.2021 - 11:49:20
00
Ano. Vie lepšie testovať lebo netestovala plošne - celý národ ale iba jednu sto päťdesiatinu. To ako keby sme my otestovali 33 tisícové mesto,
01.11.2021 - 11:57:10
00
keyboard_arrow_up