Diky
01.11.2021 - 20:17:44
00
alpha je volnejsia a teplejsia ako perfetto, skor na zimu
01.11.2021 - 21:01:20
00
Ja som toho nazoru, ze ak beries od jedneho vyrobcu a nieco ti sedi na hornu cast tela napr. XL, tak vsetko ber XL... vacsinou tie veci siju s nejakym ucelom... ak si mal jeden dres XL takmer volny a druhy XL dost obtiahnuty, tak to ma byt a vtedy budu spravne pracovat...
Preto ak mas perfetto v nejakej velkosti, alphu by som kupoval v rovnakej... ak to bude volnejsie, tak to ma byt, lebo pod nu patri mozno hrubsia vrstva ako pod perfetto

mozno sa iba mylim, ale doteraz som to tak chapal
01.11.2021 - 21:04:23
01
Mate pls niekto skusenosti s aktivnejsim jazdenim v bunde z GoreTex Active materialu (hardshell) - napr. Gore Paclite, Gore C5 Active, Castelli Gavia, Sportul Aqua Pro?
Ako to dycha?
Hladam nieco na MTB v teplotnom rozsahu 0-10. Neplanujem jazdit v dazdi ale cez zimu sa minimalne frkancom od blata nevyhnem. Do softshell bundy (Goretex Windstopper, Infinum,...) sa blatove frkance vpiju a ide to tazko vyprat.
Este je alternativa nieco z Polartec Neoshell (Napr. Sportful Fiandre Pro alebo Total Comfort). Neoshell by mal byt uplne nepremokavy ale neviem ci to tiez nebude nasakovat spinu z blata ako Windstopper a Infinum.
01.11.2021 - 21:31:15
00
GoreTex Active je igelit. Treba dat pod to len tenke termopradlo a vynechat kopce alebo pouzit e-bike.
Ja by som sa zmieril s nevypratelnimi frkancami. Pripadne mozno nejaka dama poradi ucinny prasok.
01.11.2021 - 21:41:10
00
Kua tak naco robia tie 300 eurove bundy ked to aj tak nefunguje :D
Skusal som v minulosti Endura Singletrack II a to som sa musel stale rozopinat a zapinat a bola to otrava. Dufal som ze 2x taka draha bunda by mohla fungovat lepsie.
01.11.2021 - 22:33:59
00
Pozri Windstopper AS (Active Shell).
01.11.2021 - 22:36:40
00
ziadna membrana neudycha jazdu na bicykli. Mam bundu Endura MT500 s priedysnostou tusim 60 000 aj High Point Road Runner s hodnotou 30 000 a v oboch sa spotim.
02.11.2021 - 06:58:56
02
Môžeš mať bundu aj za 500Eur a nebude ti v nej pohodlne keď si ju vezmeš do nevhodného počasia/teploty. Ja som si doteraz vystačila iba s termo dresom a do zjazdov s ľahkou vestou. V bunde by som sa uvarila.
02.11.2021 - 08:33:12
06
lubo_j napísal:
Kua tak naco robia tie 300 eurove bundy ked to aj tak nefunguje :D
Skusal som v minulosti Endura Singletrack II a to som sa musel stale rozopinat a zapinat a bola to otrava. Dufal som ze 2x taka draha bunda by mohla fungovat lepsie.


Mam tu bundu od Endura, je to nic moc, cakal som viac. Celkovo Endura veci co sa tyka priedusnosti su na tom dost zle. To Gore C5 podla mna stoji za vyskusanie, co mam komplet zimny set od Gore, tak to vsetko dycha vyborne, ale konkretne Gore C5 nemam.
02.11.2021 - 09:01:49
00
membrany dokazu odvetrat urcite mnozstvo "vody". problem vacsiny ludi je ze - je zima treba sa naobliekat - blbost. musis sa obliect DOBRE. aj teraz som videl ludi naobliekanych akoby mrzlo. vtedy ti je teplo, telo sa snazi schladit a poti sa - poti sa viac ako dokaze membrana odvetrat a si mokry. a ked si mokry je ti zima. a ver tomu ze rozdiely v membranach su. nosil som lacne force, kedysi davno nyna, nieco od silviny ale odkedy som mal na sebe veci s gore tak ine nechcem. ten komfort je neporovnatelny. samozrejme ma to svoje medze ako som ppisal na zaciatku prispevku. preto si kazdu novu vec sam na sebe testujem - krajne teploty kedy mi je v tom dobbre. ak neodhadnem oblecko prisposobim tomu intenzitu alebo zmenim trasu. cim viac jazdim tym menej mam zlych odhadov na to co si obliect.

a mne endura pride ze je robena hlavne dole kopcom. tam nikto nerata ze budes davat nejake bombby cestou hore ako xc-kari. cize zase - dobre veci len ich nevhodne pouzivate.
02.11.2021 - 09:02:01
07
ono zalezi ako a kde ides. ked mam tep pod 135-140 je mi zima a v tom istom obleceni akonahle zacnem trocha makat a tep ide nad 140 uz je fajn.
02.11.2021 - 09:18:04
00
Dakujem za odpovede, ale uslo to od povodnej otazky :) ja som sa nepytal ako sa mam obliect pod bundu, ale ci je hardshell bunda z Goretex Active pouzitelna na XC svih za predpokladu vhodneho zvolenia spodnych vrstiev v teplotach cca 0-10.
Teraz pouzivam Sportful Fiandre Light (Gore Windstopper), ktoru su viem spodnou vrstvou prisposobit na teplotny rozsah -5 az +10 stupnov a dycha vyborne. Na bezky pouzivam bundu z Goretex Infinum ale to je len novy Windstopper. Problemom je ze nasava spinu z blata a kedze je jasnej kriklavej farby, trva aj 3 prania kym sa spina ako tak odoperie.
A teraz zvazujem alternativy:
a) Hardshell bunda z Goretex active. Spodna vrstva by bola podla tepoloty letny dres + termo alebo zimny dres.
b) Polartec Neoshell - narozdiel od Goretex Windstopper/Infinum je vedeny ako nepremokavy a je trochu tuhsi. Predpokladam ze bude lepsie dychat ako Gore Active a pre istotu by som zvolil tmavsiu farbu. Ale priamu referenciu na skusenost s Neoshellom pripadne porovnanie s Infinum/Active som este nedostal. Budem rad ak nieto skusenost ma, ale tych bund z neho nie je vela (napr. Sportful Fiandre Pro, Sporful Intensity 2, Specialized Race Rain)
02.11.2021 - 09:37:36
00
Určite by som nešiel do hardshell bundy, pokiaľ plánuješ jazdiť intenzívne a neplánuješ jazdiť v daždi.
Sportful Fiandre Light nie je Gore Windstopper.
Pokiaľ hľadáš alternatívnu ku Gore Windstopper/ Infinium, tak pozri https://www.polartec.com/fabrics/weather-protection/power-shield-pro
A bunda napríklad Santini Adapt Jacket.
02.11.2021 - 10:10:22
01
kup ciernu - ja stym problem nemam - fiandre light wind - vecne zafrkane, po prani nieje nic vidiet. a to praci na sportove z DM-ky zrovna dobre nepere rukavice mam od nich v kriklavo zltej a uz veru kriklavo zlta nieje. vsetko je na nej vidiet
02.11.2021 - 10:25:01
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up