Už dlhšie tvrdím že pri posledných voľbách som to mal hodiť Ficovi 🙄
04.11.2021 - 12:23:20
03
Velmi záleží čo si mal hodiť a kam.
04.11.2021 - 12:28:39
03
Haruspex: Dúfam, že si pripravený ísť v takom prípade pomáhať do niektorej nemocnice. Bojím sa, že aj keby hneď teraz všetko zavreli, tak nebudú stíhať :(
04.11.2021 - 12:31:52
05
Písal som, že sem už neprispejem ale nedalo mi.
Fico si to mal hodiť už dávno :lol:
...no a spolu s ním ešte veľmi veľa ďalších
04.11.2021 - 12:41:45
00
Ramon1 napísal:
Poprosím “odborníkov s názorom”, švédskymi dátami a taktiež odborníkov s grafmi , čomu pripisujú súčasný stav nekontrolovateľne sa šíriacej pandemie na Slovensku … teda okrem klasiky , že “ … vakcinovani to tu roznášajú , vláda nič nerobí a musíme sa “ otvoriť “ “ ⬇️

Pribudlo rekordných 6713 nových prípadov, ďalej sa prudko zvyšuje počet hospitalizovaných

Na Slovensku pribudol rekordný počet 6713 nových prípadov koronavírusu, pozitivita je až 30 %. Ďalej sa prudko zvyšuje počet hospitalizovaných, za stredu pribudlo vyše sto pacientov na celkovo 1890.

Denník N


dokončenie spred asi hodiny:

Vyzerá, že vlak sa nám rozbehol. Dnes opat cez 100 hospitalizovaných. Na ventilácii je počet ludí ako vlani na vianoce /24.12. 2020, 189/. Tento rok sme vynechali novembrové troj a pol týždňové plató vyrovnaného stavu počtu hospitalizovaných kedy bol nárast zastavený obmedzením mobility asi miliona ludí /16.10. 2020 skončila prezenčná a začala dištančná výuka na komplet slovenských školách - ZŠ 1. aj 2 . stupen, SŠ, VŠ/. Koncom novembra 2020 skončilo plató a začal opat nárast hospitalizovaných spôsobený zvýšením mobility milionov ľudí počas hromadných akcií zvaných celoplošné Ag testovania, po nich zvýšenou mobilitou infekčných ľudí s negatívnymi certifikátmi a návratom školkarov a žiakov 1. stupňa späť do škôl. Takže teraz sme z dôvodu nezavedenia dištančného vyučovania vynechali vlaňajší novembrový vyrovnaný stav, intenzívne sa premorujeme a nemocnice sa plnia kontinuálne.
04.11.2021 - 12:53:03
00
najviac mi je luto zdravotnikov

Prílohy:

5stx0p.jpg
5stx0p.jpg 72.32 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2021 - 12:56:43
01
juju_pepe napísal:
najviac mi je luto zdravotnikov

Hlavne laicka verejnost nerozumie určitym konktretnostiam.
Zdravotníctvo nie sú iba lekári a sestry na infekčnom plus RZP, čo ich zváža. No a myslia si, že ktokolvek tam pracuje na inom oddelení, že nech ide pracovať na infekčné. Vnímajú to tak, že kapacit v zdravotníctve je dost. Nie je to tak.
Ked sa preťaží system pre pacientov s Covidom, kam ich budu voziť? K zubarom? Na očné?
Im je to jedno. Tie odborne pracoviska funguju dalej, v sprísnemom režime. Pride pacient, musi mať ruško, alebo respirator. Ak bude zakrok, tak aj PCR test. To sú ukony navyše. Tí ludia pracujuci v zdravotníctve sa nechcú nakaziť. No dezolatom je to jedno. Na železnici sú tiež rozne profesie, od rušňovodičov, cez traťových robotníkov, po predavačov cestovných lístkov. Dezolati si akože myslia, že to súvzájomne zastupitelne pozície?
04.11.2021 - 13:38:29
01
haruspex napísal:
Nemame na nic nasliapnute. Ludia ochoreju a niektori zomru. Tak ako pri x dalsich chorobach. Mali moznost sa ochranit vakcinou, zit zdravsie, dodrziavat opatrenia. Nerobia to, tak im treba. Treba hlavne co najviac uvolnit opatrenia ( ja by som aj pre vsetkych) pre ockovanych, lebo takto sa tu budeme borit so zlymi cislami este pol roka, namiesto rychleho a razneho seku za mesiac-dva.

no mozme aj takto, ale potom treba rovno ludom vysvetlit, ze covid sa proste v takomto pripade nebude liecit lekarmi. ze to proste musia dat doma a netrepat sa do nemocnic...
vela zdaru :), nerealne
dezolati budu prvi co by spravili najazd na nemocnice a robili protesty ze ako je mozne ze ich nechce nik osetrit a ze maju vselijake prava...
04.11.2021 - 14:02:56
00
To si píš!
04.11.2021 - 14:18:01
00
Skuste si pozriet trolling v diskusiach aebo hlvne spravy.
Vraj ludia umieraju, lebo nefunguje obvodna liecba a vitaminy. A tak dalej. Na kazdu vec najdu debilny argument.
Siri sa nenavist a opovrhovanie. Podsuva sa info, ze covid siria zaockovani - nie diskusie, ale titulky sprav.
Mam z toho az strach, ze sa spolocnost rozpadla a uz ju neda nikto dokopy. Rusko tuto medialnu vojnu vyhrava a Orban si pripravuje podu.
Ale hlavne ze ten debil z Trnavy sa moze navazat do Sulika a Lengvarskeho.
04.11.2021 - 14:39:49
01
Hej čítam dezalotov na pravda.sk a mam dost.
04.11.2021 - 14:44:29
00
To fakt ľudia máte žalúdok na čítanie tých drístov?
04.11.2021 - 15:07:16
05
ja to nečítam, stredovek ma nikdy nebavil
04.11.2021 - 15:39:33
00
https://komentare.sme.sk/c/22776296/co-je-toto-za-stat-pise-michal-havran.html
04.11.2021 - 17:20:56
00
Mam z toho az strach, ze sa spolocnost rozpadla a uz ju neda nikto dokopy.

Preco? Dementi tu boli vzdy, len nie tak viditelni. Dnes uz fasistov jasne vidiet, komunisti sa vyfarbili uz davno, aj mafia sa musela ukazat no a hlupaka vidiet uz z dialky, ked mu trci nos z ruska ako falus z treniek. Naco si nahovarat nieco o spolocnosti a vzajomnosti? Pravda je, ze spolocnost vyrastie iba vzdelavanim (ti mladsi) alebo vykapanim (ti ostatni). To je proces na desiatky rokov. Dovtedy nech aspon jasne vidime, kolko blbcov je medzi nami a o co im ide. Nema zmysel smutit za starymi "dobrymi" casmi. Ziadne neboli, pri prvej prilezitosti sa zmrdi hned vyfarbili a zrali tuto krajinu ako rakovina (vid slovensky stat, budovanie komunizmu, meciarizmus, ficorozkradacky alebo dnesny dezole hnoj). Staci aby slo trochu do tuheho a ludia ukazu co v nich je a to je dobre vediet a vidiet.
04.11.2021 - 18:11:25
05
keyboard_arrow_up