alebo ešte môžete investovať napr do zlata v j&t :) síce neviem aké sú tam aktuálne podmienky .. ale stávate sa členom toho ich klubu a môžete ísť napr do ich hotelov za lacnejšie :P
24.09.2021 - 08:28:37
00
stivko76 napísal:
Ja som vložil balík tento rok do eurizonu. Dúfam, že nebudem ľutovať


cez VUB?
24.09.2021 - 08:31:04
00
Ano
24.09.2021 - 08:32:35
00
cokupit napísal:
Ono nie je setrit ako setrit. Ukladat do vankusa alebo banky nie je setrenie, ale stracanie. Setrit znamena porazat inflaciu, co su dajme tomu 2-3% rocne. Toto dokaze dlhodobo iba investovanie, alebo vlastne podnikanie.
Ziadny terminak, sporiaci ucet, garantovane fondy v DSS, zivotne poistky a velka cast podielovych fondov.
Sporenie = za par klikov si vytvorit ucet u brokera (lynx, fio, IB) alebo sluzieb ako finax, portu atd a cast penazi ktore dlhodobo nepotrebujem tam posielat a obratom investovat najlepsie do etf. Tym ich mnozim. Toto robi kazdy bohaty a vacsina zapadu a len minimum ludi na SK, lebo tu je financna gramotnost 0,00 nic.

Veď to je jasné. Ja sa snažím veľa dávať do rôznych fondov (síce 5 akciových a len v jednej banke všetko finančné pod jednou strechou, ale za to pohodlie mi to stojí, nechcem byť milionárom takýmto štýlom, len ako vravíš poraziť infláciu - preto akceptujem aj podieláky napriek ich určitým nevýhodam). Časť zas na obyčajný sporiaci účet pre okamžitú dostupnosť, zvyšok na hypotéku a mimoriedne splátky. Proste ak neminiem bežný účet, nech sa mi to tam nehromadí, a nech mi ho pre moju nepozornosť pri online nákupoch nevybielia úplne :lol:

Ad zlato ako uchovávateľ hodnoty: nech je systém aký je, myslí, že fyzické zlato v čase núdze bude horšie predať ako vybrať z účtu. A ak padne celý finančný systém, tak že mám 0 na účte a kilogramy zlata mi v ničom nepomôže. Budem bezdomovec bojujúci o život ale budem môcť namiesto kameňov hádzať po ľuďoch zlato :D

Ad zlato ako infestícia: ja neviem, moc ma to neberie

Ale časom by sa hodila hmotnejšia investícia. Aj keď rodinu najskôr nebudem nikdy mať, neviem kde by som vrážal peniaze :lol:
24.09.2021 - 14:30:14
00
Tie podielove fondy maju dve zasadne nevyhody. Vysoke poplatky a este aj platis dan zo zisku. Takze nakoniec zarobis o polovicu menej, ako ked si kupis ten isty podklad cez brokera. Ked clovek len zacina, tak to nevnima. Ale ked si na nete najdes porovnania napr po 20 rokoch, su to velke peniaze, ktore za to "pohodlie" vobec nestoja.
25.09.2021 - 08:15:43
02
Mne to za pohodlie stojí, ja nechcem zarábať tým že niekde vložím peniaze. Ja som v práci skoro nonstop, nemám čas toto riešiť. U mňa možno by to vyriešilo najať si nejakého človeka čo to bude robiť za mňa, ale tam sme znovu pri výdavkoch :)
26.09.2021 - 20:42:42
00
zalozis si ucet u brokera, je to jednuduche skoro ako zalozit si ucet v banke, vlozis tam peniaze, vyberies si jedno, alebo dve ETFka (akumulujuce dividendy, nie vyplacajuce ;) ) a mas vyriesenie. Sledovat to/dokupovat mozes trebars raz mesacne, alebo vacsiu ciastku raz za pol roka/rok/po vacsom poklese trhov.
26.09.2021 - 22:30:31
01
Mám trvalé príkazy v banke, neriešim… Ja som rád že som sa dopracoval aspoň k tomuto po tom, čo som prečítal veľa materiálov. Samozrejme o všetých nevýhodach podielakov viem od začiatku. Inak vstupné poplatky mi od určitej celkovej sumy pekne poklesali, a tiež aj po určidej dobe na účtoch aj nejaké za vedenie či ako tomu vravia.
27.09.2021 - 02:15:19
00
SEPA vs. variabilny symbol.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1771906.html#p1771906

Podla podmienok sa zda, ze Raifka ponuka ucet "Osobný účet" vhodny ako sekundarny ucet na internet platby zadarmo.
A ako bonus operacie s hotovostou na pobocke zadarmo :)
27.09.2021 - 14:03:31
00
Má tu niekto skúsenosti s ETORO? Oplatí sa investovať cez túto platfomu?
28.09.2021 - 08:17:05
00
Neoplati. Najdi si temu o tom na fore webu akoinvestovat.sk
28.09.2021 - 08:23:39
01
zazil niekto uz motanice s partners group alebo ovb ? banku inak tatru, som tam 5 rokov, spokojny aj ako student aj ako zivnostnik.
22.10.2021 - 20:10:32
00
Ahojte, mate niekto nakupene ETFka priamo cez George v SLSP? Zaujimalo by ma ako to realne funguje. Vdaka
05.11.2021 - 09:40:38
00
síce tam mám len nejaký fond, kde dávam pravidelne po poslednej zmene úrokov, čo ušetrím dávam tam ... ale tak rovnako vieš nakúpiť aj etf aj čokoľvek čo tam vieš vhľadať ... a vieš dať jednorázový nákup alebo pravidelný ... alebo čo vlastne predstavuješ pod reálnym fungovaním
05.11.2021 - 10:12:16
00
Ahoj, nemám síce investované ale niečo k tomu sa na 5tich stranách píše tu:
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=6&t=24432
05.11.2021 - 12:57:46
10
keyboard_arrow_up