cerwenakarkulka napísal:
Nie, STEPS su komplet sady. https://bike.shimano.com/en-EU/components/e-bike.html
Ale to bola podotazka. Skor ma zajima otazka, alebo uvaha nad nou….
Vdaka

Ano je to sada ale kde je motor, bateria.... A k tomu systemu vies potom pouzit klasicku prehadzovacku napr z deore rady. Ale prehadzovacka samotna uz nieje steps.
04.11.2021 - 19:46:28
00
Hej, vsimol som si, ze prehadzovacky steps nama, ale kazety ano. Ze by bol dovod ten, ze su urcene na elektro bajk, kde je pri zabere omno vyssi tocivy moment a preto musia byt kazety na toto pripravene? Musia byt silnejsie na zaber…. Teda tak nejako si to vysvetlujem.
A preco? > mam elektro SAVA, kde som musel menit kazetu Sugek 11-36T, kedze sa mi podarilo akoby strhnut najmensi pastorok od kazety a pri zabere sa sekal naprazno…. A dovodom moze byt prave slaba odolnost kazety na zaber motora…. Teraz tam mam XT 11-36T… A to uz ozaj nie je ziadne “blato” ako bol SUGEK > nejaka lacna cina, ktory vydrzal cca 600 km…:-)
05.11.2021 - 08:11:19
00
Zdeno_CTM_FOCUS napísal:
U tej 5100 az tak nehra rolu sirka retaze pretoze 11 rychlostna je uzsia takse 10 rychlostna tam vojde. Ide tam skor o to odstupnovanie na jeden klik prehadzovacky. Preto sa pri 11 rychlostnom systeme neda zamienat shimavo vs sram pretoze kazdy z vyrobcov ma trochu iny krok lanka. U 12 rychlostnych je to uz zjednotene preto sa tam mozu kombinovat vyrobcovia. Ale ked ty chces 10 spd tak pouzijes 10spd kazetu ktoru mas, k tomu tu 5120 prehadzovacku ktora aj na 10 spd kazety a 10 retaz.
Ja som spomenul 5100 hlavne kvoli tomu ze ma lepsie odstupnovanie a mne je do strmich a dlhych kopcov niekedy aj tych 51 zubov malo :D . Ale taku prehadzovacku by si mohol mat keby vymenis aj kazetu za 11 spd + packu + retaz.


Velka vdaka za tuto odpoved. Teraz mi je vsetko jasne.
Ale na rovinu preco chcem menit kazetu a s nou aj prehzko. Som invalid po porazke. Pred dvanastimi rokmi som sa musel snovu naucit chodit. Lyzovat uz nebudem, ale bajk som skusil oprasit…Kupil som si elektro a zistujem, ze mi fantasticky bajkovanie pomaha na fyzicku. Nohy zosilneli. No a elektro mi pomaha v kopcoch. Ale zistujem, ze viac a viac potrebujem slabsiu asistenciu elektriky a snazim sa slapat na lahkych prevodoch. Preto chcem 46T alebo dokonca vymenim celz set za 11kazetu a 51T. Kazdopadne uz mam nad cim premyslat….Viem si predstavit, ze s 51T by som mozno uz vedel slapat bez elektriky….To je pre mna akoby vyhra v loterii….
Este raz vdaka za paradne vysvetlenie….
Vlado

Prílohy:

781ACE4B-ACE2-479C-88F9-5E4E17269FEC.jpeg
781ACE4B-ACE2-479C-88F9-5E4E17269FEC.jpeg 1.05 MiB thumb_up0thumb_down

05.11.2021 - 08:22:46
02
teda možno len skresľuje fotka, ale nemáš to sedlo nejako moc dohora, malo by byť viacmenej vodorovne... ésli se nepletu...
05.11.2021 - 09:21:27
00
madbugie napísal:
teda možno len skresľuje fotka, ale nemáš to sedlo nejako moc dohora, malo by byť viacmenej vodorovne... ésli se nepletu...


Ano, zamerne ho mam takto. Inak som mal pocit, ze sa “sklzavam” dopradu…
05.11.2021 - 12:04:51
00
cerwenakarkulka napísal:
Ano, zamerne ho mam takto. Inak som mal pocit, ze sa “sklzavam” dopradu…

Mne sa aj trochu nezdalo že by mal niekto na klasickom MTB taky počet zobov v predu pri takom menšom rozsahu v zadu. Ale ta elektrika to vysvetlila :D A k tomu sedlu ideál je mať ho vodorovne so zemou prípadne špičku trosku do dola aby špička sedla netlačila na mäkké časti tela tam dole :) . Ja mam špičku viac do dola pretože keď idem dlhšie do kopca tak sa mi ide lepšie nakoľko pri tom náklone je sedlo vlastne vodorovne :) Neviem si úplne predstaviť že by som ju mal tak dohora ako ty a ešte šiel 2h hore kopcom :D
05.11.2021 - 14:24:12
00
Sedlo dam do roviny a pojdem to prebehnut. Ono je zas ale pravda, ze aj naklon je asi iny idelne na rovine a iny do kopca…. Ale to sme uz asi prehnane detailisti. Preto znovu zlata stredna cesta > mat ju v rovine.
A tym komponentom, tak si ma nalomil na > kazetu Deore CS-M5100 11 sp (11-51T), prehazka DEORE RD-M5100 SG 11 sp, radenie Deore SL - 5100 11sp a retaz CN-E8000 138 čl, 11sp for ebike…. Cele dohromady 168 ecok.
A do kopca aj bez, alebo ked tak, tak s min. asistenciu elektriky. Rovina je poriesena v predu 38T a v zadu 11 + ak treba elektrika :-)
05.11.2021 - 14:51:40
00
Popozeraj potom komponenty aj na gravity shope : https://www.gravity-shop.sk/11speed/mtb-prehadzovacka-shimano-deore-rd-m5100-sgs-1x11speed/
05.11.2021 - 17:21:32
00
ano. ceny na gravity su fakt najlepsie co som na webe nasiel. Este k tomu sedlu, Vcera som s ty laboroval. Nastavil som aby bol spicka vodorovne. Musim priznat, ze viac mi ale sedi, ked je spicka mierne hore. Takto som viac na sedacej casti. A to ze ostatne mierne dohora ma nepusta sklzavat sa zo sedla. A to je super aj na dlhsich rovinach. Kopce slapem tu v Bratislavskych karpatoch. Hlavne ale asfaltove a lesne cesty. Ziadny ozajstny "trail". A tu mi tiez sedlo smerovane spickou mierne dohora "sedi".
Kazdopadne vdaka za super debatu. :-)
06.11.2021 - 08:36:57
00
keyboard_arrow_up