@ goratrix
ockovanie znizi hospitalizacie, ci to poriesi aj pandemiu zalezi od toho kolko ludi dokazes pretlacit cez nemocnice, ak to znizi hospitalizacie natolko ze sa zmestia, tak si vyhral. ak nie - musis nejak pribrzdit aj napriek ockovaniu

ty to pises tak, ako keby ked sa nik neda zaockovat, ze tam bude zeleny raj, alebo prinajhorsom rovnaka situacia ako teraz - to rozhodne nie. ak by nik nebol ockovany tak maju loskdowny uz davno...
09.11.2021 - 09:24:06
00
aJoN napísal:
foobarČo keď sa infikujú a roznesú to ďalej na neočkovaných?

no tak sa z tych nezaockovanych nakazi viac nez keby boli ockovani, zomre z nich viac, bude mat tazsi priebe viac atd... a co je najpodstatnejsie viac z nich skonci v nemocnici nez keby boli zaockovani a okres bude na tom horsie, pritvrdia sa viac opatrenia nez keby boli ockovani. viac ludi bude pindat a to vsetko len vdaka tomu ze boli neockovani...
09.11.2021 - 09:30:52
00
Ale v susednom Svedsku sa nic podobne nedeje a ziadne "lockdowny" sa nechystaju... tak ako je to mozne? Ved predsa ockovanie malo byt "riesenim" a podla vas vo Svedsku aj rieseim bolo. Tak ako je mozne ze v Dansku ocividne nie?
09.11.2021 - 09:34:03
00
Hosť napísal:
https://dennikn.sk/minuta/2603356/
Tak moment, nebolo nahodou Dansko (s takmer 80% kompletne zaockovanych) ziarivy priklad toho ako ockovanie "vyriesi pandemiu"?


Ano. Vcera som zachytil tu spravu. Zial, znamena tolko, ze zatial preockovanost a premorenie nestaci. Preto brzdia aj Dani. Dobre si ich pozri. U nas to bude tak mozno o 2 roky. Prinajlepsom o rok. Ale to si uz bude riesit Fico a som zvedavy ako.

Svedi premorili. Kolko ich to stalo uvidime na jar po cislach nadmernej umrtnosti po zime. Je mozne, ze ich pristup bol spravny. Uvidime ake budu realne cisla.

Uvedom si - inak to nejde. V spolocnosti musi vzniknut aspon taka uroven imunity aby bola korona ako sopel alebo bezna chripka. A to prejde len prirodzenym premorenim alebo umelym zaockovanim. Kedze umeliny nechces, tak sa bez nakazit aby si bol imunny. Ked popri tom nenakazis nikoho ineho a covid ti neurobi ziadny problem, tak si vyhral. Vsak predsa nie si srab.
09.11.2021 - 09:43:55
00
Este nieco. Zaockovana Britania zije relativne normalne. Maju tam teraz v peaku cca 9000 ludi v nemocniciach (to je ako by bolo u nas 800). Mrtvych za tyzden maju dlhodobo cca 14-17 na milion. My mame teraz 41. Rusko dlhodobo malo 35 a teraz ma 57. Rumunsko a Bulharsko sa pohybuju na cisle 150. A to zima len prichadza.
Dansko je teraz na cislo 4 mrtvi za tyzden na milion. Ale radsej cosi pribrzdia.

Lekari vedia, ze 0 uz nebude. Ide o to ake budu akceptovane cisla v zimnej sezone. Mozno 2, 5, 10, 20 ? Nevieme. Bude to dalsia choroba, na ktoru budeme umierat, ked budeme stari. Len sa to musi usadit.

Su krajiny, ktore mali rozum a budu to usadzovanie a hladanie akceptovaneho cisla riesit tuto zimu. A su krajiny, ktore to budu riesit o par rokov.
09.11.2021 - 09:53:44
01
Asi v tej minútovej správe niečo chýba, alebo mi uniká - ale v čom sa prekrýva „lockdown“ a povinnosť preukazovať sa dokladom o očkovaní alebo testovaní? Mne to ako poistný krok zo strany odborníkov dáva zmysel, aj keď ten ich prudký nárast je pomaly 3x nižšie ako ustálená hladina u nás. A reakcia vlády takisto, postupovať podľa odporúčaní mi pripadá na míle vzdialené realite u nás, kde sa skôr horúčkovito rieši či proti akciám 1. paradementnej partizánskej brigády treba zakročiť, alebo ich nechať „bojovať“ ďalej ...
09.11.2021 - 10:00:35
03
Hosť napísal:
Tak moment, nebolo nahodou Dansko (s takmer 80% kompletne zaockovanych) ziarivy priklad toho ako ockovanie "vyriesi pandemiu"?

A co sa ti nepaci? Vsak to ockovanie pandemiu riesi aj v Dansku. Nezavadzaju ziadne opatrenia, len budu kontrolovat, ci sa volne pohybuju iba ockovani (aby tebe podobni nikam nemohli).
09.11.2021 - 10:22:21
05
k tomu Hegerovi
Nechápem, prečo sa tak boja pritvrdiť, už sa naozaj nemajú čoho báť,
keďže riadne to dobabrali a svoju šancu premrhali.
09.11.2021 - 11:36:55
00
Tak,tak, všetci dookola pritvrdili,len naši ani to nespravia, čo konzilium chcelo. Ja byť minister zdravotníctva,tak sa zbalim a idem preč.
09.11.2021 - 11:43:41
00
Nema to kto schvalit. Kollar bude hlasovat so Smerom, a SaSkari zrazu z nicoho nic objavili osobnu slobodu a nechcu ju obmedzovat.
09.11.2021 - 11:45:23
01
netreba nic pritvrdovat. Staci dodrziavat a kontrolovat co je teraz. Naco su nam stale nove pravidla, ktore nikto nekontroluje a ked aj nejake porusenie najdu, tak sa nic nestane. Napriklad Rok po protivládnom proteste: Mazurekovi aj Harabinovi zrušili obvinenia. Takze oni po 1 roku zistili, ze to nie je trestny cin, ale priestupok a ani pokutu za porusenie protiepidemickych opatreni zatial nikto nedostal. Moze to trvat az 2 roky. Akoze oni budu 2 roky riesit, ci nemal Fico rusko na proteste? To vazne trva 2 roky? Ja sa pozriem na fotku a vidim to za 2 sekundy. Na taketo pokuty ma byt "stroj", do ktoreho sa zadaju udaje dotycneho a ten to automaticky vytlaci, zalepi do obalky a odosle.
09.11.2021 - 11:52:01
03
čakajú kým sa naplnia nemocnice a budeme covid pacientov voziť za hranice, čím sa uvolnia kapacity pre poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti u nás


Naposledy upravil ivan dňa 09.11.2021 - 12:05:26, celkovo upravené 1 krát.

09.11.2021 - 11:55:08
00
teda okrem toho, že náš ÚS spí ako Ruženka, nebude to asi také easy ani v US

https://hnonline.sk/svet/12673664-odvolaci-sud-v-usa-pozastavil-platnost-nariadenia-o-ockovani-zamestnancov

Mne napríklad chyba jasné stanovisko ÚS, ako je to s ústavou, zákonom, vykonávacou vyhláškou, a líbesbriefami RUVZ... Napísali by jasné stanovisko, toto a takto platí a šmytec, žiadna debata v Lidli, čo platí a čo nie...

A inak súhlasím so Škorpiónom, covid automat ako taký nie je špatný, len ho treba upraviť ale hlavne dodržiavať, a konečne začať riešiť systém infekčný a neinfekčný a nie očkovaný neočkovaný, ale to sa tak skoro v matelkostane neudeje...
09.11.2021 - 12:02:25
00
Tak treba počkať na Fica a budeš len očami gúľať ako ťa povinne "opichajú". Sa mi páči, aký si z Fica a PeťkaP ľudia urobili vyčačkaný obraz...
09.11.2021 - 12:17:19
00
rovnako ako z Matovica kym bol v opozicii... ludia su hlupi a nechce sa im rozmyslat
09.11.2021 - 12:20:47
01
keyboard_arrow_up