Gusto0 , double
Ako tu uz bolo napisane, riesite 2 nezavisle veci.
Double spravu statnych pozemkov v NP a Gusto novu rezervaciu:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/605918-prirodna-rezervacia-pralesy-slovenska-ma-vzniknut-1-decembra/
Tu rezervaciu som nesledoval. Otazka je, kde vsade je to uzemie a kolko tej plochy uz predtym bola ochrana 3ka - na tej je to samozrejme bez dopadu na cyklo/pesich.
10.11.2021 - 15:54:02
00
double napísal:
tí ludia čo su zamestnaní teraz v lesníctve by mohli kludne žit s agroturistiky, predaja domácich výrobkov alebo aj ako rychleby kde z doliny kde nič nebolo zrazu chodia ludia z ďalekého okolia a prenajímaju si domy a jedia v reštikách. Vodné športy napr. u nas malo funguju. Ja ked pridem do zahraničia tak na výber má každy z rodiny ja si idem zatrailovat, manželka s deckami na detské ihrisko , rodičia si požičajú e-bike povozia sa na konoch, ochutname domacu stravu. Tí čo zorvna nebicykluju maju možnost turistikovat po chatách a tam prespávať, velmi sú oblobené teraz aj via ferraty a e-bike cykloturistika. Ešte pred 50 rokmi to boli chudobné doliny kde jedine príjem bol z lesa , kosenia trávi a chovania dobytka. Ja si myslím ked sa situacia v nasich lesoch zlepší tak nemyslím si že bude problém s tým aby tam ludia chodili na margo chránených území.. Dnes je to tak že treba chrániť to málo čo ostalo bohužial sme to s tou tažbou resp s pristupom k prírode prehnali.


to je všetko krasne, ale naraza na to niekolke problemy.

akonahle m*dnes niekde 3-5st. ochrany s dobrym umyslom ochrany lesa pred tym aby sa vytazil, v tom momente mozes zabudnut na budovanie infraštruktúry. Bez nej turistu neprilakas. Dalej nepostavis trail, ani ihrisko. Uz v 3ke nemozes organizovat verejne telovychovne, sportove a turisticke podujatie, uz v 3ke nemozes taborit, stanovat, bivakovat a ani jazdiť na koni.

S tym, ze minimalne zo skusenosti mozeme povedat, ze SOP je to, ze tam nemozes robit okrem prechadzky vonkoncom nic je uplne putna. Ze ten region neprilaka nikoho, je im jedno. Su radi, lebo ochranili biotop pred vystavbou alebo vyrubanim.

Hovorim, aby sa v 21. storoci nedal ochranit les pred vyrubom a pritom neobmedzit uplne vsetko je fakt demencia.
10.11.2021 - 16:18:24
01
Zase vedla. A aj double to trochu pomotal. Jedna sa o to, ze ked statne pozemky v NP prejdu na MZP a ty obmedzia tazbu, aby zamestnanci Statnych lesov neboli zbytocni a neskoncili na ulici. To deklarovalo aj priamo MZP, mali by pracovat nadalej v Statnych lesoch pre MZP. Ono na tazbu sa aj tak vela krat najimali partie z druheho konca republiky a neboli to interni zamestnanci. Pre verejnost ohladne vstupu bez dopadu - 3ka je to uz teraz.
10.11.2021 - 16:50:52
01
ale v tomto sa ja s nikym nehadam. ja len reagujem na doubleho vidinu v tom, ze namiesto tazby dreva sa da zarobit na turizme v danom mikroregione. to sa ale lahsie napise, jak udela.

nehovorim, ze zmena z 3 na 5. ja hovorim, ze akonahle sa zmeni napr. 2ka na 3-5ku, tak v zasade to co spominal double su len pekne predstavy.
10.11.2021 - 17:02:12
01
Toto je vtipne...

https://e.dennikn.sk/minuta/2605145

https://domov.sme.sk/c/22779136/stat-si-najal-advokata-ziga-blizkeho-sulikovcom-hoci-je-v-konflikte-zaujmov.html
11.11.2021 - 07:39:15
00
Postmenopauzálna stará vražda a ochrankyňa oplodnenych materníc , opäť ligla tyčku 😂 …

thumb_up0thumb_down
11.11.2021 - 20:41:12
09
Trefny blog o Ficovi...https://blog.sme.sk/andynosko/politika/je-robert-fico-rakovinou-spolocnosti
11.11.2021 - 21:11:29
00
fuha tesne, nechapem ze niekto moze Zaborsku podporovat. Pomoc tehotnym zenam ale iba kym su tehotne potom uz kasleme na deti a rodiny....
11.11.2021 - 21:14:31
02
este ostavala prezidentka ktora by mohla mat problem so stredovekou legislativou katolibancov... na prelomenie veta by sa snad odporcovia zmobilizovali, zatial este neslo uplne do tuheho
11.11.2021 - 23:13:37
00
takže hlavná Smerácka špina,súdruh kretén Blaha za opäť vygrcal na nenávidenom imperialistickom FB,info:

To, čo si poslanec Blaha práve dovolil k prezidentke SR Zuzane Čaputovej, má byť tabu v akejkoľvek vyspelej demokracii. Nazvať hlavu štát termínmi "rozzúrená doga, ohrdnutá nevesta, kofa na trhu, hašterivá ženská, rozzúrená xantipa, paranoidná a sebastredná panička, ktorá šteká, pľuje, vrieska a hučí, dostala špinavé prachy, slúži americkej ambasáde a má ostať radšej pri nechtíkoch, frizúrach a garderóbach" je neuveriteľné preráženie dna zdola i na pomery pána Blahu.

hádam že sa na to už pozrie nejaký schopný právnik,toto je už absolútne prerážanie dna,dúfam že si to odskáče :worried:
12.11.2021 - 08:04:56
07
Normalne je je na preplesk a kopanec z politického života...to uz je hnoj
12.11.2021 - 11:25:36
00
Najlepšie by bolo nereagovať, nekomentovať, ale cieľová skupina to pochopí ako slabosť.
12.11.2021 - 11:28:29
00
Teraz už nie,je to cielená urážka hlavy štátu-bez ohladu na,kto tam je,je takéto kydanie špiny neprípustné.Už som zachytil,že nejaká právnická kancelári pracuje na trestnom oznámení.
Inak sa divím,že sa ten zmrd nebojí chodiť po ulici,ja keby som ho náhodu stretol,tak by niečo zažil :@
12.11.2021 - 11:45:06
04
keby si ho stretol tak budeš mať len reči a to je všetko.Politk musí zniesť aj útoky a nadávky.O tom je politika.A nie fňukať.čaputová je slabá.Za to čo týto xuji tu už napáchali ich mal prezident .eb.ť každý deň.amatéri,alibisti.
12.11.2021 - 16:03:41
00
Máš zaujímavé predstavy o právomoci prezidenta.
12.11.2021 - 16:13:46
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up