toto viazanie je overené spolahlive, posluži roky. neviem kolko važiš , je tak do 90kilo, potom treba DIN 12....
na začiatok si zvolil fajn
a cena je super :)
14.11.2021 - 20:00:18
01
80kg... po vianociach 85kg😅
A rovno sa opytam co povies na Boty Atomic Blackland ?
14.11.2021 - 20:02:48
00
Že sme ich obaja s radosťou vymenili za Scarpy 😂😂😂. Mišo ich mal dlhšie, ja som ich po pár výšľapoch šupol na bazár.

Na môj vkus boli moc nízke a príliš mäkké. Na vyšľap pecka, ale lyžovačku som si v nich moc neužil. Jazdím 95 mm lyže, tak čiastočne to je aj tým. Mal som pocit, že ich nemám tak pod kontrolou ako by som chcel. Po prechode na F1 som veľmi spokojný. Len o trochu ťažšie, ale tuhosť je úplne inde.

Je to ale individuálne, niekto na ne nedá dopustiť. Záleží od hmotnosti, lyží, terénu ktorý chceš jazdiť a lyžiarskeho štýlu. Ak už, tak by som šiel do karbonoveho modelu, tie sú tuhšie.
14.11.2021 - 20:28:11
00
Styl lyziarsky ziaden 😆 uplne drevo zaciatocnik, dlzka lyzi 170cm...
14.11.2021 - 20:37:02
00
Nelyžuješ ani na zjazdovke? Potom to je jedno, nebudeš poznať rozdiel, tak ťa to nebude štvať 🙂.

V tom prípade ti dám radu. Určite choď raz za čas na lanovku, kde sa poriadne vylyžuješ. Prípadne aspoň na pár hodín si zaplať aj inštruktora, nech ťa naučí základy, aby si sa vyhol zbytočným chybám, ktoré sa neskôr zle odstraňujú. Kopec ľudí si myslí, že sa naučí lyžovať popri skialpe, ale to je blbosť. Vyjdeš hore a cestou dolu budeš akurát bojovať, aby si zlyžoval. Na lanovke si dáš za deň kopec jázd, kde sa môžeš sústrediť na techniku, za vlastne zopár podľa kondície.


Naposledy upravil volodaj dňa 14.11.2021 - 20:45:39, celkovo upravené 1 krát.

14.11.2021 - 20:44:01
03
Jednu radu ti dám, ortézu a barle si nachystaj :)
14.11.2021 - 20:45:27
00
no lyzoval som naposledy na zakladnej skole, vyze 20 rokov do zadu... poslednych 8 rokov snowboard, zacinat budem urcite na zjazdovke...
14.11.2021 - 20:50:25
00
Na zjazdovky je lepsia normalna vybava. Roky som odlyzoval na zjazdovkach so skialp, pred par rokmi som si kupil zjazdovky, aby som drzal s detmi tempo, je to vecsia zabava. Len teraz na dovolenku nosim 3 pary lyzi. Duplom lepsie su na ucenie sa..
14.11.2021 - 21:04:01
00
To mi je jasne, lenze nemam chut kupovat klasicku vybavu + skialp vybavu a ostatne veci okolo toho, mam v okolo vela skialpinistov skusenych-lyziarov spoliaham sa na ich pomoc :D, len som sa zaujimal o to viazko...
14.11.2021 - 21:07:41
02
Mozem potvrdit Volodajove slova. Ja som stal prvy krat na lyziach pred piatimi rokmi. Prvy rok ma ucila frajerka, kamarati, aj instruktor. Druhy rok som si kupil TMR sezonku a bol na svahu kazdy den takmer kazdy vikend. Rano prve dve hodiny manchester a zvysok dna total rozj..a zjazdovka co ma asi najviac pripravilo pre skialp. Hlavne je ze zo zaciatku treba vediet spravne technicky urobit 2 az 3 obluky a dat oddych ako zlyzovat pol zjazdovky a iba "zhrnat" sneh.
Lyze som mal od zaciatku siroke 93 pod patou, techove viazko, vysoke a tvrde freeridove lyziarky
14.11.2021 - 21:16:40
00
aj na zjazdovke sa s tým dá slušne polyžovať, ked zvolíš nejake univerzalky lyže nie skorobežky pre zavodníkov. tiež som od školy nelyžoval a po 15 rokoch som začal pasikovať...
ked ta to chytí, zjazdovka bude len nutnosť na začiatku sezony, alebo na trening kondičky, ked nebude cas isť do volneho.
14.11.2021 - 21:19:34
02
Zopár skúseností s viazaním Dynafit speedfit :)
Dlhá aretačná páčka, Pri lyžovaní vo voľnom teréne náchylná na odtrhnutie (mam ich už pekne krivé, ale zatiaľ držia) Keď máš namontovanú brzdu nevieš mat nulový uhol v režime chôdze a dosť ťažko sa otáča päta. Tie dva žlte pliešky na nastavovanie výšky päty dobre nedržia a ani manipulácia s palicou nie je moc dobrá. Často sa počas chôdze stáva, že sa samovoľne sklápajú. Nakoniec majú malý maximálny uhol pri šľapaní. V strmom svahu to hodne cítiť, ale dá sa na to zvyknúť. Pre začiatočníka a hlavne na zjazdovku asi dobré, ale už by som ich nekúpil.
14.11.2021 - 21:21:17
00
manzelka ma to viazanie a pochvaluje si oproti predoslemu dost
14.11.2021 - 21:24:13
00
zihadlo 5 napísal:
aj na zjazdovke sa s tým dá slušne polyžovať, ked zvolíš nejake univerzalky lyže nie skorobežky pre zavodníkov. tiež som od školy nelyžoval a po 15 rokoch som začal pasikovať...
ked ta to chytí, zjazdovka bude len nutnosť na začiatku sezony, alebo na trening kondičky, ked nebude cas isť do volneho.

Lyze taky zaklad https://www.mtbiker.sk/bazar/outdoor/skialpinizmus/skialpinisticke-lyze/skialpinisticke-lyze/4460531/nove-skialp-lyze-volkl-rise80-plus-nove-pasy.html
14.11.2021 - 21:36:59
00
to su vobec neni zle lyže. na začiatok uplne v pohode... šírka akurát, drevenne, radius točivý, nebudu uplne lahke , set asi 2,6kg čo je taký bežný standard,ale zato budu stabilne,
predávaju sa už od 180e :)
prečo ich predávaš?
viazko k nim v pohode,
už len palice kludne ja cele , roky som mal teleskopky ani mi to netrebalo :D
14.11.2021 - 21:42:58
00
keyboard_arrow_up