Ahoj mam pruzinovu vidlicu na mtb sr suntour s lockoutom na korunke a na druhej strane možno nastaviť predpatie pruziny proste klasika , zdvih 100mm , mazana vazelinou. Ku podivu ma tato suntour prekvapila pretože chodí asi najlepšie zo všetkých suntouriek co som mal. Ibaže jak sa ozimuje vonku okolo 6 stupnov menej vidlica citelne zacne tuhnúť. Okolo 2C a menej uz je to fakt beton akoby bola zamknuta.... Povolil som predpatie pruziny na max a s mojou nie príliš pérovou vahou 85,kg ani ked sa postavim a prepruzim celou vahou sa tomu nechce... Riešil niekto toto ? Da sa tomu akosi pomôcť??? Je mozne ze t vazelina kt tam je az takto stuhne ????
15.11.2021 - 08:18:12
00
A tlmenie to ma ake ? Elastomer ? Ten tusim tuhne v chlade.
15.11.2021 - 09:11:43
00
Cauko nemal som to rozobraté, ale podobnu uz ano a vo vinutej pruzine vo vnutri byva elastomer. Urcute aj tu bude .
15.11.2021 - 09:15:09
00
Asi ten ztuhol, neviem ci sa to da riesit, niektori ten elastomer vybrali, niekto nalieval kusok oleja, ale to tomu elastomeru velmi nepomoze. Ja by som skusil aspon z jednej nohy to vybrat, co to spravi.
15.11.2021 - 09:32:55
00
Na druhom bike som to vybral, ale potom vidla išla vkuse sa norila do zdvihu a buchala o doraz , musel som nastavit maximalne predpatie pruziny aby nebuchala ale tip urcite dobrý, ja som hento skusal v lete lebo som chcel zlepsit chod a citlivost :D Ale vyskusam to na mtb teraz v zime čo to urobi potom dam sem vediet,. Elastomer je len v jednej strane uprostred pruziny, v druhej straNE je hydraulic lockout, S tym olejom by to šlo na to som uz myslel, akurat by trebalo utesnit všetky skrutky teflonovou paskou .
15.11.2021 - 09:48:20
00
Docital som sa na americkych forach ze toto robia patrony kedze pouzivaju non syntetic oil , a keby das synteticky olej zasa straca ucinnost tlmenia v teplejsich podmienkach ... Ale patrony by mali byt na tychto lacnych vidliciach nerozoberatelne , takze doriesene . Jazdiť a neriešiť :D
15.11.2021 - 10:28:40
00
Ano, moze to robit aj ta patrona, vsak to zistis lahko, ked vyberies elastomer a stale nepojde. Ale to je potom problem tej patrony/konstrukcie, nie oleja ako takeho, kedze synteticky olej sa pouziva prakticky vo vsetkych tlmeniach vidlic. Mineralny nema byt preco insi, akurat moze porobit neplechu s tesneniami. Pravda ale je, ze raz som nalial nejaky castrol tlmiaci olej na vidlice do tlmica, kde bol urceny silikonovy olej, klasicky tlmic olej/vzduch a ten tlmic sa prakticky zasekol. Aj v izbovej teplote. A rovnako som mal s nim znacne problemy aj pri otvorenej olejovej patrone u MZ, velmi zle mazal.

Ak to robi ta patrona a nie je to tlmenie /neviem ako to je/, len lockout, tak ju vyhod a bude pokoj :D Ale podla mna najlepsie bude, ak ju vyhodis a namiesto nej kupis cokolvek ine. A v niektorych pripadoch usetris mozno aj kilo na vahe. Akurat teda ako pozeram, je to ponekud horsie, ako byvalo, cenovo aj dostupnostou :/
15.11.2021 - 10:54:09
01
Najidealnejsie je celu vidlu vymenit ale je to rockrider na polne jazdenia takze do toho zbytlcne nechcem tlacit peniaze, v teple vidla ide dostačujúco na okolite jazdenia, v zime z nej bude tuha. No skusim elastomer vyhodit a ak furt tak je patróna ta co to spôsobuje a tym to konci. Ma to rovny krk 1 1/8 a uz aj tazko zohnat vidlu s qr osou a ahead krkom ... Raidon , epixon robí ale to je zasa suntour a zasa vsade vazelina (spodne nohy atd..) ked uz tak pockat na bazarovku nejaku RS recon, judy .. robili ahead a qr :D
15.11.2021 - 11:31:16
00
Rovny krk a qr, Njn .. poznam tento problem veru. Riesil som tiez a nechcel som 2.5kg vidlu este aj bez normalnej funkcnosti. Bud bazar, alebo, ako som skusil, cinsku kopiu foxky. Vyzera dobre. Ale uz aj tam je problem , postovne a tak podobne :/ A otazka tiez co zima. Na zimu je super nejaka bazarova MZ, lenze 27ky v tejto kombinacii asi nie. Len 26tky.
15.11.2021 - 18:17:24
01
keyboard_arrow_up