V dcerinej skolke netestuju (BA Dubravka), ani od tych par kamaratov co uz maju potomkov som o tom nepocul

Inak doma sa uspesne covidu vyhybame aj napriek hrozbam- zena lekarka, planovane operacie odlozene, pol oddelenia maju zavrete uplne (chory personal). A ja som v stredu sedel v bare o stolik vedla od Valla, ktory mal vo stvrtok pozitivny test :D
16.11.2021 - 13:35:16
00
mozno si bezpriznakovy roznasac aj so zenou ;))

my zas kazdu chvilu stavy ze si myslis ze covid, ides na test a nic. aj pred tyzdnom tu zena behala ze nema cuch ani chut, cuchala ocot, kavu, lak na nechty a ze nic... a ide na test a nic... tak ja uz neviem
16.11.2021 - 13:45:22
00
Nie nie, poctivo sme sa testovali.
Preto toto mi pride hrozne odveci argument "zaockovani su zli lebo sa spoliehaju na ockovanie a nic nedodrziavaju". Zaockovani maju vacsiu uvedomelost, respekt k situacii (ovce, darmo). Aj z chabej statistickej vzorky ludi, ktorych poznam; 100% tych par, ktori su proti ruskam, su neockovani. S dobrovolnym samotestovanim podobne.
16.11.2021 - 14:01:03
02
capulo napísal:
btw v skolkach sa tiez decka testuju samotestami? lebo co som ja vedel tak len v skole, ale bavil som sa minule s dakym a ten sa velmi divil preco v nasej skolke netestuju... tak teraz som na pochybach lebo decka nic nedostali ani som nepocul nikoho o tom hovorit v skolke

U nás vo Veľkom Krtísi minimálne škola ktorú navštevuje moja 11r dcéra dostávali na začiatku školského roka 30ks AG testov z dlhou paličkou. Testujeme ju vždy v nedeľu večer. Akonáhle sa nájde čo i len jeden poz. Celú školu na 14 dni zavrú. Momentálne je zavretá do 22.11.
16.11.2021 - 14:50:38
00
skolacka dostala 3x po 5 testov, skolkarku netestujeme, ale tak predpokladam, ze ak by to mala jedna, druha to dostane tiez....
16.11.2021 - 14:55:24
00
foobar napísal:
na ten protest Fica + fasistov sa nahodou nechystas? :lol:

Oni podporuju nedodrziavanie protipandemickych nariadeni, takze urcite ta radi privitaju medzi sebou :)


ak to bola otazka na mna, tak jedine ze by som tam siel trosku pokychat a zakaslat..oblizovat nikoho nebudem :D
16.11.2021 - 15:01:16
00
No ja mam dvoch skolkarov, takze ziadne testy....
16.11.2021 - 15:09:02
00
my čo sme dostali testy tak sa dá palička v strede zlomiť aby bola menšia :D
16.11.2021 - 15:13:10
00
Pred pandémiou: žiak dostal poznámku lebo ušiel zo školy.
Počas pandémie: žiak dostal poznámku lebo ušiel do školy. /mal byt doma v karanténe/

Počtom hospitalizovaných sme sa dnes prehupli do nového roka II. vlny kedy bol 4. 1. 2021 počet hospitalizovaných 2848. Oproti druhej je táto tretia vlna o mesiac a pol rýchlejšia.

Prílohy:

II. a III. vlna.png
II. a III. vlna.png 81.48 KiB thumb_up0thumb_down

16.11.2021 - 18:30:55
01
no a deje sa presne to co som vravel, popradska nemocnica kolabuje, po druhej vlne jej odislo 50 lekarov, prisli novy ale s nedostatocnou kvalifikaciou. dalsi zvazuju ze po tejto vlne odidu. dalsia skupina zas chce odmietnut nadcasy nad ramec zakona... presne co som pisal...
asi by tam mali poslat goratrixa nech im vysvetli ze podla grafov ziadna nemocnica nekolabuje, ze na to nie su dokazy, a ronov moze ist aj do presova a kosic...
ze vsetko je fasa, len treba viac povolit opatrenia aby sme sa tu mali popiiii..i
16.11.2021 - 19:21:05
01
Paci sa. Hrdina z Piestanskeho Lidlu. Kvoli vytazenosti lekarov skrz covid uz ani psychiatricki pacienti nedostavaju nalezitu starostlivost.
i.imgur.com
16.11.2021 - 19:22:48
00
capulo napísal:
mozno si bezpriznakovy roznasac aj so zenou ;))

my zas kazdu chvilu stavy ze si myslis ze covid, ides na test a nic. aj pred tyzdnom tu zena behala ze nema cuch ani chut, cuchala ocot, kavu, lak na nechty a ze nic... a ide na test a nic... tak ja uz neviem


možno ocot, kavu, lak na nechty prebili tvoje ponožky
16.11.2021 - 19:23:02
00
capulo: poznam viacero takych pripadov, rovnako aj ine .. vazny stav, horucky a test nic. Je to maskovana cinska potvora :) Btw, vlada mala 1.5 roka na to, aby sa na toto pripravila. Bolo jasne, co bude. A stalo sa nieco ? Nic. Totalne srali na lekarov/sestricky a nemocnice. Myslis, ze na vine su ludia, ktori sa neockovali, ked v nemocnici je cez 500 ockovanych a je uz zjavne, ze ich bude coraz viac /pretoze "vakcina" straca ucinnost/ ? A co ked bude v nemocniciach 2000 ockovanych ? Kto bude vinnik ?

Zoidberg: rovnako ako je nezmyselne konstatovanie, ze ockovani su nezodpovedni, je nezmyselne konstatovanie, ze zaockovani maju vacsiu uvedomelost. Nechcem vyvolavat flejmy ale presne na tejto nezmyselnej uvahe vznika rasova nenavist biely-cierny medzi beznym ludom, alebo u nas popularnejsie gadzo-cigan. Akakolvek, nielen rasova, alebo nabozenska nenavist, vznika z toho, ze hadzes do jedneho vreca ludi na zakladne nezmyselnej uvahy bez toho, aby si najprv posudil pohnutky dotycneho cloveka. Inymi slovami, odsudis toho druheho dopredu. Z nejakeho divneho dovodu ludia maju potrebu neustale nenavidiet niekoho, kto sa od nich odlisuje.A tato tema to ukazala za posledny rok viac nez dost, ze tento problem je vsade a to priamo v ludoch.

Inak preco myslite, ze niektore kraje/okresy maju tak malu ockovanost :) .. ano,ano, presne tak :lol:
16.11.2021 - 19:28:21
01
Konečne východisko z pandémie. Do obchodných centier len zaočkovaní. Možno by stačilo aj len zaočkované.

https://www.cas.sk/clanok/2609839/heger-predstavil-sprisnenie-opatreni-praca-v-rezime-otp-obchody-len-pre-ockovanych/
16.11.2021 - 19:41:41
01
to im (nezaockovanym) konecne "zlomi väzy", lekari cakali presne na toto strategicke opatrenie.. katastrofa
16.11.2021 - 19:48:08
01
keyboard_arrow_up