Mik98 bol som v predajni a skúšal. Najprv mi ponúkli on cloud, boli mi pocitovo úzke,skúsil som asi 2 cestne a jeden trailovy model a tieto boli najlepšie. Teraz by som si vybral hoka gaviota3 wide,popr Na moju hmotnosť by mala fungovať ešte lepšie, no aj v ahari5 sa cítim ako v bavlnke.
18.11.2021 - 14:49:56
01
Len Arahi je model pre ludi s pronacny doslapom. "Pronácia je jav, kedy koleno spoločne s členkom počas behu padá do vnútornej strany. Neutrálny nášlap znamená, že koleno a členok ostáva bez vychýlenia"
18.11.2021 - 14:55:49
00
Arahi maju len vystuzenu vnutornu cast /v oblasti klenby/ inac nie su nicim ine. nemaju ziadny naklon, alebo nieco podobne co by mu robilo zle. pri jeho vahe je dobre ze ma tuto oporu. makke Hoky bez tej opory by s jeho vahou "vyšmajdal" za par behov. tiez ich mam, ale ja mam miernu pronaciu, viac na lavej nohe, preto.
18.11.2021 - 15:08:14
00
valecek napísal:
Keď začínaš cvičiť po x čase odpalis sa vždy aj keby si cvičil 10 rokov :)


nie nie to bolo pocas pripravy na sutaz, uz som bol dost dobre rozbehnuty :)
18.11.2021 - 15:37:38
00
Kristina napísal:


Možno utekal na WC. :-)
Každopádne, klobúk dole.
18.11.2021 - 17:14:14
01
Chlapi chcem sa niečo poradiť. Ivan a určite aj iní skúsení bežci a cyklisti budú asi vedieť o čo mi ide a možno to riešia aj oni.
Celý život športujem, ale primárne som sa behu a cyklistike nikdy nevenoval. Teraz na staré kolená (budem mať 45) a asi to bude aj touto dobou ma práve tieto individuálne športy, ktoré sa kľudne dajú robiť aj v noci začali baviť. Predtým som behával a bikoval rôzne, ale skôr podľa nálady. V súčasnosti jazdím na biku podľa tréningov, ktoré mi odporučil Garmin. Každú zimu začnem viac aj behať, pretože keď je napríklad mokro strašne nerád bikujem. Tak som si do Garminu pridal aj behanie. Dal som si to tak, že v rovnaký deň mám intenzívny tréning na biku a potom beh a zase v rovnaké dni jazdu v Zóne 2 a beh v Zóne 2. Tu teraz prídu moje otázky:
1. Môžem to podľa počasia a chuti striedať? Bude vadiť ak napríklad v Zóne 2 budem iba bikovať a behať iba občas? Mám dlhodobo problémy s kolenami a preto som začal aj viac bikovať a ten beh v Zóne 2 mi nerobí dobre. Neviem tam bežať správnou technikou, je mi to veľmi neprirodzené a okrem toho že trpia nohy, trpím aj psychicky z toho, ako čaptavo bežím :) Chápem správne, že keď mi dá beh napríklad 1 hodinu v zóne 2, tak na biku musím ísť aspon 2 hodiny, aby sa to vyrovnalo?
2. Intenzity sa budem snažiť robiť aj na biku a aj behom. Ale tiež ak bude nejaké extrémne počasie, tak to asi radšej odbehnem. Lebo je mi jasné, že keď budem makať iba na biku, tak beh sa nezlepší. Alebo sa mýlim?
19.11.2021 - 01:42:28
00
exit2 cca by to tak malo byt. Aj ked ti napriklad hrudny pas da vydaj 500 cal na bajku, v skutocnosti mna 500 cal behom odpali vzdy viac. Striedat to podla mna mozes ak nemas ziadny konkretny ciel.
AK budes makat iba na bajku, beh sa urcite nezlepsi. myslim zze mam slusnu kondiciu ( nie zavodnu samozrejme ) hram hokej, plavem, cvicim vo fitku, bajkujem ale dal som sa na beh a zrazu som uplne na zaciatku. daj tomu cas. aj ja tomu davam cas :)
A urcite dobre botasky. Nebudes chapat aky obrovsky kus roboty dobre botaskyy odvedu. Profik mozno kvalitne odpruzenie nepotrebuje, ale my captosi ano :)
19.11.2021 - 07:37:07
00
Toto si nemozem odpustit, srry Valecek, to boli casy... Botasky :lol:

Prílohy:

cp64KjSpdOTb_s1600x1600.jpg
cp64KjSpdOTb_s1600x1600.jpg 539.76 KiB thumb_up1thumb_down

19.11.2021 - 08:01:04
01
dudo aj ja som zacinal s drevenymi hokejkami, plastovymi korculami a betonmi vypchatymi zvieracou srstou :)
19.11.2021 - 08:05:02
01
Moje prve "betony" bol pri hokejbale molitan priviazany o nohy... a ked som vyfasoval Cecovu vysuchanu hokejku... ach malo to minule tisicrocie nieco do seba
ale uz som ticho
19.11.2021 - 08:15:17
00
a kto mal "značkovú" hokejku sulov bol kráľ :P ... futbal bol v tomto jednoduchší ... keď prvý raz nafasoval ozajské kopačky namiesto tých plátených tak som ich nosil len na zápasy aby mi vydržali a nakoniec som s nich vyrástol a vyzerali ako nové
19.11.2021 - 08:19:29
00
dudo ja osobne viem ze som slaby jak caj a napr prve dve behy som absolvoval v halovkach a neznesitelne ma boleli kolena, v Hokach je to uplne v pohode, skôr mám len unavené nohy z behu ( zapajam ine svaly ) cize nebudem behat v platenkach ani v kopackach ale v obuvi ktora mi minimalizuje bolest na minimum :)
19.11.2021 - 08:30:55
01
exit2 napísal:
Chlapi chcem sa niečo poradiť. Ivan a určite aj iní skúsení bežci a cyklisti budú asi vedieť o čo mi ide a možno to riešia aj oni.
Celý život športujem, ale primárne som sa behu a cyklistike nikdy nevenoval. Teraz na staré kolená (budem mať 45) a asi to bude aj touto dobou ma práve tieto individuálne športy, ktoré sa kľudne dajú robiť aj v noci začali baviť. Predtým som behával a bikoval rôzne, ale skôr podľa nálady. V súčasnosti jazdím na biku podľa tréningov, ktoré mi odporučil Garmin. Každú zimu začnem viac aj behať, pretože keď je napríklad mokro strašne nerád bikujem. Tak som si do Garminu pridal aj behanie. Dal som si to tak, že v rovnaký deň mám intenzívny tréning na biku a potom beh a zase v rovnaké dni jazdu v Zóne 2 a beh v Zóne 2. Tu teraz prídu moje otázky:
1. Môžem to podľa počasia a chuti striedať? Bude vadiť ak napríklad v Zóne 2 budem iba bikovať a behať iba občas? Mám dlhodobo problémy s kolenami a preto som začal aj viac bikovať a ten beh v Zóne 2 mi nerobí dobre. Neviem tam bežať správnou technikou, je mi to veľmi neprirodzené a okrem toho že trpia nohy, trpím aj psychicky z toho, ako čaptavo bežím :) Chápem správne, že keď mi dá beh napríklad 1 hodinu v zóne 2, tak na biku musím ísť aspon 2 hodiny, aby sa to vyrovnalo?
2. Intenzity sa budem snažiť robiť aj na biku a aj behom. Ale tiež ak bude nejaké extrémne počasie, tak to asi radšej odbehnem. Lebo je mi jasné, že keď budem makať iba na biku, tak beh sa nezlepší. Alebo sa mýlim?


Pri behu existuje také niečo akože ,,štýl,,. Závisí to od somatiky jedinca. Dlžka kostí, ako sa upínaju šlachy, ... Posledný NY maraton vyhral černoch čo bežal ako by ,,nevedel čo chce,, /tak sa vyjadril komentator Škorpil/ bežal do kriva na jednu nohu, no vyzeralo to hrozne, nejaka bežecká abeceda nema šancu to zlepšit. . To je ten štýl. Bežíš čaptavo, ... ale ked na to máš ,,motor,, - dostatočne vysoku hodnotu VO2max neni podstatné ako vyzera tvoj beh. Niekedy pre tento ,,štýl,, ani neni možné behat spravnou technikou ale da sa nou vyhrat napriklad NY maraton. Dokončim o hodinu - dve. Čo sa týka striedania behu a cyklistiky - kolko hodín behu sa rovná kolkým hodinám cyklistiky tak beh je podstatne náročnejší ako bicykel. Ak by si chcel podľa zon pulzu porvnat jedno a druhé tak k cyklistickým pulzom treba prirátat okolo 8 pulzov aby sa to +- rovnalo ale napr. hodina behu je oproti hodine na bicykli pri porovnateľných pulzoch /napr. 130 a 138 - beh a cyklistika/ podstatne náročnejšia. Myslím že pomer 1 : 2 je málo. Je pravda že tréningom behu zlepšíš výkon viac v behu a to isté platí pre pre bicykel. Čo sa týka interakcie beh - bicykel tak cyklistika pôsobí na bežecký výkon viac ,,tlmivo,, ako opačne - beh na cyklistiku. A kolko striedat beh a bicykel záleží od trénovanosti, vrodených predpokladov pre beh /schopnosť regenerácie väzivového aparátu, úponov na kosti, .../ - celková ,,odolnosť,, pohybového aparátu na takú náročnú činnosť ako je beh na rozdiel od cyklistiky kde dokonca napr. v profi pelotóne sú ludia ktorí by v civile mali nárok na invalidný dôchodok.


Naposledy upravil ivan dňa 19.11.2021 - 10:57:02, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2021 - 08:33:12
02
Zatopek tiez robil kyvadlo v hornej casti tela a bol to borec, je ale pravda ze nohy mu bezali pekne. ako pise ivan kazdy nejak behame a aj ked si zafixujes spravnu techniku bezis si po svojom :) dolezite je aby nic nebolelo, ak boli treba zistit preco.
19.11.2021 - 08:44:59
02
Asi som sa zle vyjadril. Ak bežím rýchlym tempom zóna 4 - zóna 5, tak robím dlhé kroky, zakopávam a bežím na špičky. Takto ale neviem bežať v zóne 2. Aby som v nej bežal musím úplne zvolniť. Robím mini kroky, nohy ledva zdvíham, technika nikde. Čapcem a nebaví ma to :( Po pol hodine behu ma bolia nohy.

Preto by som aspoň niektoré behy v zóne 2 radšej spravil na biku. Napríklad dnes mám 2 hodiny na biku v zóne 2 a beh 1 hodinu v zóne 2. Tak či by vadilo ísť 3 hodiny na biku? Alebo treba 4 hodinu? Alebo viac? :)

Intenzity typu 4x6min v zóne 4, plánujem behávať.

A k mojím cieľom. Vždy som behal do 5km. Až asi pred 2 rokmi som pridal behy okolo 10km. Rád behám v lese. Časy nemám žiaden zázrak. V takom mojom tempíčku po ceste 5min/km na 5km a 5.30min/km na 10km (minulú zimu, celé leto som iba bikoval). Tréningom dúfam ísť dole tak 30s, ale či sa to podarí netuším :) Ak sa mi podarí zlepšiť plávanie, tak by som rád niekedy skúsil olympijský triatlon, kde sa beží 10km. Viac by som mohol behávať iba po nespevnených povrchoch. Nechcem si moje zničené nohy, zničiť ešte viac.
19.11.2021 - 11:43:38
00
keyboard_arrow_up