Ramon1 napísal:
Od pondelka to budú mat “ vahajuci onkologici “ , trollovia , antirúškári a Ivermektinovi fanatici poriadne ťažké … a ťažké to budú mat minimálne tri týždne . Aj keby sa teraz rovno opíchali , už sú mimo hry . A tak je to správne . Bo keď nie je priestor v mierových časoch bez prítomnosti prírodnej katastrofy v čase keď už mame účinnú prevenciu -vakcíny na “ bielu medicínu “ dôsledkom čoho nám budú chudáci onko , kardiopacienti a ini umierať , nie je priestor na zhovievavosť , vysvetľovanie a prosikanie dezolatov !!!

Toto skatulkovanie mam rad... Staci byt zaockovany a hned mas pocit, ze si nieco viac :muscle: Ako malo ti staci. Ja nie som zaockovany a ani niektori moji kamarati a teda si myslim, ze ziadny dezolat, ani antiwaxer nie som a ani oni.
Mam vsetky dolezite ockovania a aj som sa daval pre istotu ockovat, ked som cestoval do rizikovej krajiny (Mexiko - brusny tyfus). Nevidim najmensi dovod, aby som si dal momentalne vakcinu proti covidu (jedine, kedy som uvazoval o vakcine kvoli pcr testovaniu, je cesta na Seychely, kde chodim pravidelne, ale momentalne su pravidla aj v leteckych spolocnostiach nastavene tak, ze aj ockovani sa testuju, takze ockovanie by nic neriesilo). Rodicia, ktori su rizikova skupina su zaockovani.

Poriadne tazke to urcite mat nebudem. Nic sa pre mna nemeni. V podstate si vystacim so vsetkym doma. Vsetko mam doma, zamestnavatel som ja sam, nepotrebujem nikde chodit, takze pre mna sa nic nezmeni. A takychto ludi je v mojom okoli velmi vela, nie su to ziadni dezolati ani chudaci a hlavne sa nepotrebuju pri prvej prilezitosti spravat povysenecky.
18.11.2021 - 18:02:55
33
Toto ma fascinuje
Nevidim najmensi dovod, aby som si dal momentalne vakcinu proti covidu (jedine, kedy som uvazoval o vakcine kvoli pcr testovaniu, je cesta na Seychely,

U nas nech to teda padne na hubu.
18.11.2021 - 18:07:49
00
scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net
18.11.2021 - 18:23:34
011
Tak domaci antigen dnes pozitivny(aj manzelka), zajtra ideme na PCR a celkom dobre to vyslo. Len deti doma trpia :-(
18.11.2021 - 18:32:34
00
"Lengvarský vyzval ľudí aj na to, aby sa sami dožadovali kontrol. Ak napríklad prídu do reštaurácie a nikto ich neskontroluje, tak si o kontrolu majú žiadať.
„Aby ste si boli istí, že ste v bezpečnom prostredí. Aby sme si boli istí, že opatrenia, ktoré máme, už nebudeme musieť ďalej sprísňovať," povedal šéf rezortu zdravotníctva."

platnost ockovania je 9 mesiacov? to uz aby som to zacal po novom roku riesit - lebo boli centra a vela ludi bolo zaockovanych naraz. mam takeho tusaka ze to nezvladnu :lol: budu rady a poniektori ostanu par tyzdnov ako neockovani aj ked nechcu :lol:
18.11.2021 - 18:40:24
00
ano, mama je onkologicka pacientka a dostala pozvanku na 1., 2. aj 3. ockovanie prednostne, kvoli diagnoze, nikto ju neodhovaral, prave naopak.
18.11.2021 - 18:40:35
03
Sesulak napísal:
Toto skatulkovanie mam rad... Staci byt zaockovany a hned mas pocit, ze si nieco viac :muscle: Ako malo ti staci. Ja nie som zaockovany a ani niektori moji kamarati a teda si myslim, ze ziadny dezolat, ani antiwaxer nie som a ani oni.
Mam vsetky dolezite ockovania a aj som sa daval pre istotu ockovat, ked som cestoval do rizikovej krajiny (Mexiko - brusny tyfus). Nevidim najmensi dovod, aby som si dal momentalne vakcinu proti covidu (jedine, kedy som uvazoval o vakcine kvoli pcr testovaniu, je cesta na Seychely, kde chodim pravidelne, ale momentalne su pravidla aj v leteckych spolocnostiach nastavene tak, ze aj ockovani sa testuju, takze ockovanie by nic neriesilo). Rodicia, ktori su rizikova skupina su zaockovani.

Poriadne tazke to urcite mat nebudem. Nic sa pre mna nemeni. V podstate si vystacim so vsetkym doma. Vsetko mam doma, zamestnavatel som ja sam, nepotrebujem nikde chodit, takze pre mna sa nic nezmeni. A takychto ludi je v mojom okoli velmi vela, nie su to ziadni dezolati ani chudaci a hlavne sa nepotrebuju pri prvej prilezitosti spravat povysenecky.


Ako som písal , ja už vás priposratych neriešim … to že si docestoval má kazdy u prdele a vakcína na dajaký tyfus ti bude na dve veci … pripomínaš mi starého teraz už bývalého kamaráta sedemdesiatnika s ktorým som chodil na ryby … špekuluje ako ty , že si pichne “ tetanovku “ , že sa zaočkuje proti kliešťovej encefalitíde … tak som sa mu to snažil mesiace vysvetlovat , no nadarmo . Mal obdobne argumenty , len bledomodrom . A aby bolo jasne , ja sa nevystatujem že som ockovany , mna len z hĺbky irituje ta vaša samoľúbosť a neochota pomôcť systemu . Áno , po tejto pandemii ktorá raz prejde si uvedomíme že to bolo predsa na niečo dobre . Vyjasnili sa vzťahy , charakter jednotlivých ľudí a ich priority a hlavne postoj - chcieť sa obetovať pre slabších a zraniteľných . Ty a tebe podobní ste urobili 💩 …

Už sa umiera viac . V PO kraji dokonca dvojnásobne ⬇️

🔓 : https://dennikn.sk/2615107/nadmerne-umrtia-dalej-rastu-obeti-pandemie-v-septembri-a-oktobri-moze-byt-az-o-tisic-viac/?cst=f8e6fc7e36168bff9e370bd9dd8c37aef684ad79
18.11.2021 - 19:08:29
011
clxno1 napísal:
ano, mama je onkologicka pacientka a dostala pozvanku na 1., 2. aj 3. ockovanie prednostne, kvoli diagnoze, nikto ju neodhovaral, prave naopak.


Tak to ma mrzi, ze ma taketo problemy. Co sa tyka onkologickych pacientov, tak netvrdim ani ze mozu a ani ze nemozu byt ockovani. Tvrdim, ze nie vsetci onkologicki pacienti mozu byt ockovani - tak sa to uvadza v oficialnych zdrojoch.

Zaroven tvrdim, ze viem o pripade kde babka nebola ockovana, pretoze mala kontraindikovanu vakcinu kvoli tomu, ze bola onkologicky pacient (neviem aky druh rakoviny, neviem ake dalsie lieky brala), ludia s ktorymi sa stykala boli ockovani a napriek tomu umrela.

Problem je ten, ze ludia, ktori su ockovani maju volny pohyb, mozu ist na dovolenku do Chorvatska ale pri ceste spat nemusia absolvovat PCR test, pricom mozu byt nakazeni. A takto mozu pozabijat babky, dedkov, matky a otcov.
18.11.2021 - 19:18:13
00
Ramon1
Už to preháňaš chlape.
18.11.2021 - 19:19:11
33
CyclopathicLaughs napísal:
Tak to ma mrzi, ze ma taketo problemy. Co sa tyka onkologickych pacientov, tak netvrdim ani ze mozu a ani ze nemozu byt ockovani. Tvrdim, ze nie vsetci onkologicki pacienti mozu byt ockovani - tak sa to uvadza v oficialnych zdrojoch.

Zaroven tvrdim, ze viem o pripade kde babka nebola ockovana, pretoze mala kontraindikovanu vakcinu kvoli tomu, ze bola onkologicky pacient (neviem aky druh rakoviny, neviem ake dalsie lieky brala), ludia s ktorymi sa stykala boli ockovani a napriek tomu umrela.

Problem je ten, ze ludia, ktori su ockovani maju volny pohyb, mozu ist na dovolenku do Chorvatska ale pri ceste spat nemusia absolvovat PCR test, pricom mozu byt nakazeni. A takto mozu pozabijat babky, dedkov, matky a otcov.


Zas tie tvoje vyfabulovane hluposti. Nezanedbatelna cast neockovanych na ziadne testy nechodi, dokonca ini zas vedome porusuju karantenu. Na vysledky z PCR si teraz niektori pockaju aj viac ako 48h, AG test mozes mat negativny, ale 2h po nom uz mozes byt infekcny...
18.11.2021 - 19:28:24
01
Sesulak toto fakt? Okrem toho, co sa uz Duves cudoval:

V podstate si vystacim so vsetkym doma. Vsetko mam doma, zamestnavatel som ja sam, nepotrebujem nikde chodit, takze pre mna sa nic nezmeni

Fakt nikam? Ziadne nakupy, vsetko Ti vozia (zaockovani) poslickovia, nepotrebujes ist napr k zubarovi, na preventivku (ano, viem, ze povinnost preventivky na preplatenie vykonu bola docasne zrusena), ziaden holic,...?
18.11.2021 - 19:31:07
00
double napísal:
nuž nepoznáš ma tak nevieš kedy píšem ironiu a kedy nie. Aka by to bola logika ak by som bol ja zaočkovaný a rodičom by som to neodporučil a ešte by som k nim chodil na návštevy:) Minulé vianoce boli bez vnúčat tak budu aj tieto. Naštastie chápu to. Nejak sa chránia a čakajú zase na jar a na nejaky liek. Maju doma ivermektín a napchávaju sa vitaminom D. samozrejme čítaju na fb Fica tak im algoritmus hádže všetko možné o tom ako zlé je očkovanie.

Prosim, s ohľadom na prvu vetu, pre nas menej chapavych...: posledne 2 vety (od ivermektinu, D, fb...) su teda irónia=nepravda, tak?
18.11.2021 - 19:36:56
00
Lubik, Ramon1 vôbec nepreháňa.
18.11.2021 - 19:38:54
26
Tak ako politici rozdelili ľudí tak tu podaktorí rozdeľujete komunitu bikerov.
18.11.2021 - 19:41:48
22
Lubik napísal:
Ramon1
Už to preháňaš chlape.

Vôbec neprehaňa, ja mu velmi rozumiem.
Mne manželka pracuje v zdravotníctve, nie na covidovom, ale denne vraví špeciality. Ludia, toto dobre nedopadne.
Ak ludia nechapu, že ak su v karantene a že maju byť doma, srkať čajiček a podriemkavat a nie behať po nemocničných zariadeniach svojvolne, ked nemaju ťažkosti.
18.11.2021 - 19:45:11
00
keyboard_arrow_up