ahojte.chcem si kupit novy MTB,ale neviem ci si mam kupit damsky,ked som doteraz stale jazdila na panskom.vraj damske maju akurat lepsie prispôsobeny ram a sedlo,ale ziadny iny rozdiel som v tom nenasla.co myslite?v com je damsky bike lepsi a v com horsi?jazdim hlavne v terenoch a som skor pokrocila.
01.07.2008 - 18:59:54
00
Ked ti viac vyhovuje pansky, tak jazdi na panskom :)
Jedina vyhoda bola v tej rure, ze clovek nemusel svihat nohou az do nebies, ale teraz mam damsky MTB a tou nohou sviham aj tak :D
A este v tom, ze ak si ostrihana na kratko, tak na damskom hned vedia, ze je to baba :P
A damske sedlo si mozes kupit aj na pansky ram ;)
01.07.2008 - 21:45:00
00
pre zaciatocnicku aj pokrocilu, ba ja proficku jednoznacne panska kostra /moze byt trocha slopova, ale to je uz o geometrii, ktora ti sadne najlepsie/ kôli pevnosti. manzelka mala take tahy pred 2 rokmi, ze damsku kostru a ja blb som sa nechal ukecat. po asi 200 km ju uz rychlo predala za polovicu a kupila panske HTcku 17,5" - spokojnost.
Ps.: pozri, na com baby jazdia pohar a je to jasne
01.07.2008 - 21:46:28
00
pre zaciatocnicku aj pokrocilu, ba ja proficku jednoznacne panska kostra /moze byt trocha slopova, ale to je uz o geometrii, ktora ti sadne najlepsie/ kôli pevnosti.


Vobec to neni jednoznacne, dolezite je o aky druh biku, ramu ide - ci je to HT alebo FS, naco je to urcene atd. Myslim ze casy ked bol damsky bike "ten s tou trubkou az uplne dole" su uz prec, samozrejme rozdiely tu su a napr. pri HT by som moc zeensku geo neriesil. Sedlo a podobne prkotiny (zvacsa farba, aj ked pre damy je to niekedy dost dolezite) su malickosti a myslim ze ten skutocny rozdiel nie je prave v tej trubke hornej (sak je mnoho konstrukcii takze to moze byt hocijako), ak si clovek pozrie rozdiely tak ten skutocny rozdiel je najma v trosku inych velkostiach (resp. sa robia aj mensie ako u muzskych modelov) a trosku inej geometrii - predovsetkym je to trochu kratsie. Vsetko su to ale podla mna rozdiely ktore sa daju pomerne jedniducho dosiahnut aj na obdobnom panskom biku (sedlo, predstavec atd.) Ale koniec koncov ked je ten bike zensky dobre postaveny, je vemlmi podobny prave muzskym modelom tak preco si nedopriat nejaku peknu farbu :) - viem co hovorim, priatelka tiez mala jeden "zensky" bike v oku padnuty a farba krasna, bohuzial financie nevysli a bude "len" muzsky :)

A k tomu ze na com jazdia zeny zavody - no to je jasne ze na bikoch jak muzi. Ten vymysel so zenskym bikom netkvie ani tak v tych skutocnych rozdieloch (ktore sa daju docielit pomerne jednoducho na kazdom biku) ale skor ako marketingovy tah ze nieco "specialne pre zeny". Pri zavodoch sa neriesi vymyslena specialnost ale vykon. Aj napriek tomu musim povedat ze ak je zensky bike dobre spraveny a vyzera dobre a je za porovnatelnu cenu tak preco nie? - samozrejme nie ako primarny ciel ale ak sa vyskytne...
02.07.2008 - 01:38:26
00
Co ja viem slecna ma tento bike -
www.orbeacz.eu

A nielenze tam ma /na rodiel od mna/ sedlo od renomovaneho vyrobcu este je aj paradne a damske - SELLE ITALIA LADY TRANS AM
02.07.2008 - 09:21:12
00
Tiez sme riesili s priatelkou. A preco nie damsky? Nie s rurou dolu... My sme vybrali taketo GT:

http://www.gtbicycles.com/cze/eng/Produ ... tain/#5692

A tu maju aj nieco o tej zenskej geometrii:
http://www.gtbicycles.com/cze/eng/gtw
03.07.2008 - 11:46:06
00
pokial sa na panskom citis dobre tak by som to nemenil. damske zvyknu mat maksie sedlo a slopovy ram, to je tak vsetko, a este farby do ruzova a tak...
04.07.2008 - 07:56:47
00
keyboard_arrow_up