Momo vidim, ze sa oplatilo zakopat tu sekeru, dik za poporu (aj marecej). A vy chalani (ajeto, tomas) ste ma sklamali, ze ste tak slabo domyslavi. Retaz sa vytaha smerom od stredu clanku do stran. Potom vytahanie opacnym smerom znamena, ze clanok je kratsi. Ked je retaz nova, tak sa musia uvolnit nity a sadnut si jednotlive clanky. To ma az tak podcenujete, ked tvrdite ze retaz sa vytaha v smere jazdy? A ked uz pojednavame o smere retaze, na letaciku od campovej retaze bol naznaceny smer zalozenia (zrejme kvoli systemu nabehovych hran), aj ked netvrdim na 100 %, ze je to naozaj tak.
12.05.2006 - 21:45:55
00
V tom pripade je ale dost blbe oznacit retaz ako ´´vytahanu do opacnej strany´´. To ze retaz ma od nova clanky kratsie, ako by mala mat, je dost mozne, sam som pisal, ze retaz si musi od nova najprv sadnut, ale rozhodne by som to nenazval, ze je VYTAHANA do opacnej strany.
12.05.2006 - 23:43:38
00
Dakujem za poucenie, napis do jazykovedneho ustavu, nech tomu vymyslia spravny nazov.
12.05.2006 - 23:47:51
00
Priložím polienko - neviem, či sa reťaz môže vyťahať. Však nie je z gumy... Skôr si myslím, že brusivo zložené z mastiva a prachu obrusuje jednotlivé čapy a tým sa reťaz predlžuje. A tak sa zdá, že je vyťahaná. Dĺžka jednotlivých článkov je rovnaká, len sa postupne zväčšuje vôľa v jednotlivých čapoch.
13.05.2006 - 00:17:27
00
Ake capy su v retazi? Myslis nity? Veris tomu, ze material z ktoreho je retaz nepodlieha unave? Skusil si si niekedy vedla seba zavesit staru a novu retaz? A videl si ten rozdiel aj niekolkych clankov? To asi nebolo z obrusenia. Retaz podla mna nevykonava taky rychly pohyb aby doslo k jej obruseniu, tiez sa po zuboch nesmyka len do nich zapada.
13.05.2006 - 00:24:54
00
Reťaz mi ešte vživote nestrielala tak mi prosím poradte ako sa dá tomu predísť :wink:
13.05.2006 - 09:45:45
00
Hlavne nemozu byt v jej blizkosti naboje, ked uz, tak nech su slepe. :P Alebo ju odloz do skrine a vyber zasobnik.
13.05.2006 - 11:04:27
00
Myslel som to vážne. Moj otco má náboje do samopalu radšej ich teda nebudem dávať do blízkosti cca 5m od bicykla....
Ale teraz vážne :evil:
Ako sa dá tomu predchádzat??? :shock:
13.05.2006 - 11:14:14
00
To fakt? Ved sa to rozobera na prvych 2 stranach tejto temy. Tak ale nech nie som take hovado, tak pravidelnou udrzbou, cistenym retaze, sledovanim jej dlzky a vcasnou vymenou retaz + vymenou ostatnych rotujucich casti (kazeta, pily) po opotrebeni.
13.05.2006 - 11:21:54
00
Dobre už budem vediet ako tomu predísť "Dakujem"
ale myslim že ja tak skoro ešte retaz a kazetu nebudem menit....mam bajk cca 2mesiace
13.05.2006 - 11:26:25
00
od dnes mam novy pohlad an to ako moze dojst k strielaniu retaze.Na dnesnom vyjazde mi raz prehodilo retaz vpredu az za najvacsiu pilu a namotalo ju do kluky/pedale a tak.ked som ju vytiahol zalozil a pridal tak zacala strialt.skontroloval som ju a zistil som ze je v jednej casti pokryvena(tak kadejak).velmi ma to potesilo pri pomysleni ze som 50 Km od domu.trocha som to srubovakom poohynal a islo to ako tak.
13.05.2006 - 18:30:28
00
asi by som sa bal, ze ju roznitujem tym srobovakom ... preto radsej nosim nitovacku so sebou :wink:

inak mne striela tiez retaz a to neustale, ale len na najmensom pastorku... nastavenim prehadzovacky to nie je, neviem co je to za pastorok a ci nema rad moju connexu alebo co, ale krivy nevyzera byt, takisto retaz je v poriadku, prehadzovacka je nastavena tak ako ma byt...retaz neskace smerom nahor ani nadol, len ju dvihne na takych tych sirsich zuboch toho pastorku (niektore su sirsie, ine zkosene a pod) a potom spadne naspat....celkom ma to serie, pretoze ten pastorok nemozem tym padom pouzivat....stretol sa s tym niekto? kazeta je sram...
13.05.2006 - 18:38:13
00
mne to robi tak isto najviac na najmensom.je to pravdebodobne tym ze je najmenej vyuzivany cize najmenej prisposobeny retazi.
13.05.2006 - 18:51:08
00
ale ja ho chcem pouzivat! retaz mam relativne novu...nejak to zbrusovat asi nema vyznam, co? ..no nic, tak pockam kym to budem musiet menit cele :?
13.05.2006 - 19:00:19
00
obrusovat to fakt nema vyznam.neviem mne to neskakalo az do dnesneho incidentu.skus hodit inu retaz(pozicaj si).
13.05.2006 - 19:06:15
00
keyboard_arrow_up