ano, hoci neviem, ci ta to bude zaujimat, lebo sa jedna o retaz na 9speed, na cestaku mam totiz soru. mne tu ukazuje cenu na najlacnejsiu kmc 9sp nehoraznych 26€ po zlave, v decathlone stala 12€, cize zhruba v cene najlacnejsej sram tu na mtbikeri.
21.11.2021 - 17:26:08
10
9 uz nemam bohuzial ale idem pozriet ci nemaju aj 10r.
22.11.2021 - 01:39:14
00
Zaujímavé čítanie táto kuchyňa. Teraz retiazky v cenovej relácii párok za 2,40. U mňa ak je niečo príliš lacné, hneď je to podozrivé :). Tak nech retiazky držia. Držím palce :)
22.11.2021 - 10:48:34
00
Njn, stare dobre casy ked pultova cena zodpovedala kvalite. Dnes si mozes vybrat ci kupis drahu alebo lacnu cinu. Rozdiel v nich moze byt ale aj vobec nemusi. Drahsi tovar obvikle znamena viac penazi v marketingu a velka marza, lebo vyroba je takmer vzdy v jednej a tej istej fabrike a vyvoj sa kopiruje. V kazdom pripade je fajn, ze ludia este stale kupuju vyrobky od povodnych firiem, ktore urobili vyvoj a platia za ne 3-5x viac. To umoznuje financovat dalsi vyvoj. Pokial viem napr. shimano retaze vobec nevyraba, vsetko si nechava robit inde. Z mojej skusenosti specialne u retaze kora je masovo sekana z plechu, ma cena velmi maly vplyv na zivotnost. Mozno na kvalitu radenia ak ma retaz nejaky speci tvar. Ovela viac zavazi udrzba a prevadzkove podmienky. Zmena udrzby vie predlazit zivotnost retaze 3 nasobne a nemam skusenost, ze by drahsia vydrzala viac. Mal som retaze za 50E aj za 12E a obe odisli po 600-800km. Potom som zacal mazat Squirt a prestal odm,astovat a teraz mi aj ta najlcenjsia retaz drzi uz cez 1000km. Na cestaku (voskovane za tepla) mam tiez najlacnejsiu KMC 10s a drzi uz cez 4200km a mierka je stale na opotrebeni pod 0,5%. Mozno top retaze radovo 10x drahsie ako bezne vydrzia viac, ale rozhodne nie 10x.
22.11.2021 - 12:33:46
00
A kedy konkrétne pultová cena zodpovedala kvalite? :)
22.11.2021 - 18:14:07
00
Spomienkový optimizmus?
22.11.2021 - 18:15:49
01
Otazka - je ten Squirt vhodny na nudzove pouzitie na retaz, ktoru bezne voskujem v hrnci? Ide mi o pripad, ked by som siel na nejaky viacdnovy cyklovylet, kde by som spravil viac ako 500km, co je cca moj voskovaci interval.
22.11.2021 - 18:39:33
01
Kenai Cena výrobku nie je len tovar, ale aj servis, miesto dostupnosti servisu a jeho vybavenie, dostupnosť náhradných dielov a a ich cena, komunikácia, tech. poradenstvo, návody atd atd. Niektorí záujemcovia nevedia ani jasne povedať čo chcú, nevedia definovať parametre, a keď to s nimi dotiahnete a po mesiaci im dáte ponuku, ponuku, tak povedia, že ďakujeme. A idú kúpiť hobby prevedenie, kde nie sú ľudia na to, aby to ponukové konanie absolvovali. Alebo si zákazník hrdo urobí výberové konanie. Chytrolín. A firmy čo to predávajú ďalšia kapitola. Neinvestujú do zamestnancov, do školení, do výstav, konferencí či školení zákazníkov, zamestnancov riadne nezaplatia. A keď je potrebné previesť na výrobku nejaký odborný úkon, skončili. A zákazník hybaj s prosíkom za fundovanými firmami. Zakončím to tým, že párok za desať € by mal predsa len vyzerať inak ako párok za 2,40 , kde s vodou, v ktorej ste ho varili, si môžete zaliať čaj ... :) . Retiazka moc komplikovaná nie je, cena je dobrá, ale zase na Decatlone sa vykecať nemôžem, alebo majú podobnú stránku ako MTB ?
22.11.2021 - 19:08:07
11
dees, tvoje dovody preco si napisal, to co si napisal, uplne chapem a suhlasim s nimi. len ta upozornim, ze povodne bola debata o tej retazi kvoli tomu, ze ju je vyrazne citit po vosku. a k tej cene a preco som ju kupil? ako som uz pisal, bude to retaz nahodena na biku len pocas toho ked bude na valcoch, kde jazdim 98% na jednom prevode, cize vobec neradim. teda aj keby hned neradila tak precizne ako by teoreticky mohli ine, drahsie retaze, ani si to nevsimnem pri tejto jednej konkretnej, vzhladom na jej zamyslane pouzivanie. a je to 9sp.! okrem toho som vernym, vip zakaznikom mtbikera, ked mozem, tak tento obchod uprednostnujem.
22.11.2021 - 20:37:29
01
marcels napísal:
A kedy konkrétne pultová cena zodpovedala kvalite? :)


Kym som bol mlady a hlupy, som si to myslel. Akosi som nevedel lepsie tak ked som chel klvaitne zapaltil som viac. Ci som kvalitu dostal teraz uz boh vie. Ale favorit bol drahsi ako eska a ta bola drahsia ako liberta a asi to tak nejak aj podla kvality sedelo.
22.11.2021 - 21:11:51
00
Kr1v1 napísal:
Otazka - je ten Squirt vhodny na nudzove pouzitie na retaz, ktoru bezne voskujem v hrnci? Ide mi o pripad, ked by som siel na nejaky viacdnovy cyklovylet, kde by som spravil viac ako 500km, co je cca moj voskovaci interval.


No to by aj mna zaujimalo. Mam ale obavu, ze nakolko squirt obsahuje latky rozpustajuce vosk, moze to znehodnoti vosk v ktorom normalne varis. Minimalne mu to urcite nepomoze. Tie latky by sice mali byt odparene, ale na kolko squirt nikdy nevytvrdne do tvrda, asi tam nieco ostava. Len teoria, ber ma s rezervou.
22.11.2021 - 21:15:27
00
Na zamýšľané použitie asi by nemal byť problém....na v podstate núdzové použitie sa dá všelijako improvizovať....
22.11.2021 - 21:57:45
00
Kr1v1: Podľa mňa absolútne žiaden problém. Pokiaľ ju nenamažeš predtým nejakým olejom, tak je to ok...
22.11.2021 - 22:10:01
00
este je tu moznost zarobit si vosk s IPA-ou a zobrat so sebou na trip a domazavat podla potreby
22.11.2021 - 22:10:40
00
Si si isty ze ipa, resp. akykolvek iny alkohol? nakolko tie su polarne rozpustadla,coz na dlhe nepolarne molekuly (vosky) nieje zvacsa vhodne. Ako nosic ano, pretoze sa rychlo vypari, ale aby si ho mal v ipe rozpusteny tak budes potrebovat emulzifikator
22.11.2021 - 23:34:02
00
keyboard_arrow_up