V garmine sa nenastavuje bicykel ale profil pre bicykel. NNapr. Ja mám profily: AUthor, Scott, Wilier. Bicykle mám uvedené v Garmin Connect a v STRAVe. Keď vyrážam, po zapnutí Garminu si zvolím profil zodpovedajúci bicyklu. To je celé. Niekedy sa stane, že na to zabudnem, tak si po uložení jazdy zmením to nastavenie ako v predchádzajúcom príspevku.
22.11.2021 - 22:56:17
01
no toto ma zaujima. mne sa podarilo akurat zvolit jeden bike pre vsetky aktivity ktore su cyklistika a potom to stale musim menit. Ale keby sa dalo nastavit profil horsky a priradit MTB a cestny a priradit cestak tak to by bolo super. A uplna topka by bola este dalsi profil ako gravel ale toto netusim ako sa robi.
22.11.2021 - 23:01:53
00
Uz sa mi podarilo v Garmin connect app pridat 2 bicykle. Ale nemyslim si, ze je to napojene na moje profily z navigacie Garmin ( mtb a road). Co znamena kolonka ,,max distance,, v app garmin connect na mobile pri pridavani bicyklov?
22.11.2021 - 23:02:56
00
Doteraz, ked som vychadzal na bike-u, tak v navigacii som si dal profil ,,MTB,, ked som isiel na horskom, alebo profil ,,Road,, ak som isiel na cestaku. Po ukonceni vyletu sa mi trasa preniesla do Garmin Connect, ale tam sa to vsetko scitalo do jedneho udaju. Takze teraz ked som si aj v mobile v garmin connect nastavil tiez dva profily (mtb a road), tak sa mi uz budu najazdene km podla profilov davat do konkretnych profilov? Takze za minulost sa to nejak neda rozdelit podla profilov mtb a road?
22.11.2021 - 23:11:50
00
Nie, toto bohužiaľ Garmin nevie.
Musíš po skončení jazdy prehodiť gear na správny.
Teda máš predvolený na ktorom primárne jazdíš a prehadzuješ keď si na inom.

Max km mám nastavené na max používanie reťaze, takže to postupne zväčšujem - vždy vymením reťaz a pridám 600km
22.11.2021 - 23:15:54
00
Tak to je skoda, ze to nejde.

Teraz pozeram, ze v app Garmin Connect na mobile mam pri vsetkych vyletoch napisane spravne ,,mountain biking,, alebo ,,road cycling,, Skoda ze mi Garmin neukazuje aspon statistiky podla toho, ci ide o ,, road cycling,, alebo ,,mountain biking,,.
Takze musim pouzivat Excelovsku tabulku ako v stredoveku.

Keby som mechanicky pri vsetkych vyletoch ,,mountain biking,, nastavil ,,Gear,, ako ,,MTB,, a pri ,,road cycling,, nastavil ,,road cycling,, ako ,,Road,, , tak by mi to uz ukazovalo konecne oddelene udajeza ,,road,, a za ,,mtb,,? Kde? Lebo v app Garmin connect na mobile mi to v ,,activities,, - ,,cycling,, ukazuje iba jedno cislo ( za rok, za 4 tyzdne, za 7 dni).
22.11.2021 - 23:25:42
00
Bicyklovanie môžeš zadať aj viackrát, zakaždým pre iný bicykel (Model). Po výjazde môžeš upraviť použitý bicykel výberom zo zoznamu (Vybavenie).
22.11.2021 - 23:25:59
00
jeden bike si nastavis ako default a ten sa ti priradi vzdy ku kazdej aktivite ktora sa vola biking, je jedno ci MTB alebo Road. ja mam nastaveny primarne cestak kedze robi asi 90% mojich vyjazdov. Ak idem na inom tak to musim rucne zmenit po skonceni vyjazdu.
22.11.2021 - 23:35:06
00
No sme tu ako "Maďari", jeden o voze, druhý o koze, ale z príspevkov dedukuje, že debil nie som ja ale súdruhovia v USA. V žiadnom EDGE prístroji sa nedá k aktivite priradiť bicykel a vždy ho treba zmeniť v Connect alebo na Strave ručne, pokiaľ sa nejedná o defaul nastavený bicykel. Tak?
22.11.2021 - 23:43:29
00
Tak
23.11.2021 - 00:04:34
00
Ako nastaviť stredoeurópsky “zimný” čas na 530-ke? Preklikal som hádam všetky položky v systéme a nič. Na online manuále som zas našiel toto

Časové pásma

Po každom zapnutí zariadenia a vyhľadaní satelitov alebo po synchronizácii so smartfónom zariadenie automaticky zistí časové pásmo a aktuálny čas.

Tak neviem ako. Už ma to nebaví stále tu 1 hod v hlave odpočítavať. Ani aktualizácia softvéru nepomohla. To celú zimu budem mať +1 hod?

Na 130-ke mi ukazuje správny čas.
23.11.2021 - 01:04:34
00
Mne 530ka ukazuje spravny cas. Skus si ho restartnut dlhym podrzanim on/off tlacitka. Raz v lete mi nejak zblblo gps, niekolko krat za vyjazd mi zmenilo cas radovo o hodiny a zostalo to na zlom case. Pomohol takyto reset.
23.11.2021 - 01:17:13
00
Hmm, začal som používať druhý bicykel a túto funkcionalitu by som veru uvítal. Som prekvapený, že sa nedá profil previazať s konkrétnym bicyklom. Vyslovene sa mi to zdá ako veľmi samozrejmá fičúra. Snáď to čoskoro implementujú.
23.11.2021 - 08:44:09
00
Je nepochopiteľné prečo takú jednoduchú a pri tom praktickú funkciu nepridajú
23.11.2021 - 10:07:57
00
A úplná krása by bola, keby pri použití snímačov rovno určil o ktorý bicykel sa jedná a hneď aj nastavil či MTB alebo cestný profil. Nech nemusím vždy ručne pred štartom vyberať profil.
23.11.2021 - 10:09:59
03
keyboard_arrow_up