Napadá mi ešte jedna úvaha. Skúste mi to prosím vysvetliť. Esenciálna prevádzka musela kontrolovať režim OP. Od pondelka do dnes. Od zajtra tá istá esenciálna prevádzka už nekontroluje nič?
24.11.2021 - 21:31:06
00
lto napísal:
Ramon1 : Holandsko ma >80% ockovanych a uz zacinaju vozit pacientov do Nemecka. V CR je polovica na JIS ockovanych.


"On Tuesday 488 of a total 1,050 intensive care beds in the Netherlands were being used for COVID-19 patients. "

A tých pacientov do Nemecka previezli až dvoch. Celkovo Nemecko vyčlenilo až 20 postelí pre 17 milionove Holandsko. Pozitívnych majú veľa. Prečo, môžeme len tipovať, napr. u nich bola zrušená povinnosť nosiť rúška, to bola, až teraz ju zavádzajú znova, počet urobených testov, možno feťáci a hipsteri si myslia, že im stačí sa zhuliť a neskočí to na nich, antivaxeri sa socializuju sa pri demoškách a okrem pošteklenia obuškom chytia aj hnusobu atď, atď... Mrtvych majú 2 na milion my máme 10 na milion obyv. To je trocha rozdiel, a pritom by stačilo, aby sme mali zaočkovanosť ako v NL.

Čechy: Tam to v nemocniciach vychádza zhruba 13-14 neockovaných 10 očkovaných, teda 14:10 ale majú dve tretiny zaočkovaných. tak logicky keby bola zaočkovanosť pol na pol, tak by to v nemocniciach bolo medzi 2,5:1 a 3:1. Teda prijímajú 2,5-3x viac neočkovaných v pomere k veľkosti skupiny.

Prílohy:

cechy.png
cechy.png 45.75 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil dzajro dňa 24.11.2021 - 22:04:37, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2021 - 21:35:31
14
tulenik napísal:
Pri prvom variante vírusu, kde bolo reprodukčné číslo medzi 2-3, vychádzala potreba mať 80 % zaočkovaných na dosiahnutie kolektívnej imunity. Keďže sa delta variantu podarilo prekročiť 5, tak napokon naozaj budú len zaočkovaní, prekonaní a mŕtvi.
Sladké na tom je, že keby sme boli včas schmatli dezolov a nahnali obuškami a likvidačnými pokutami pod ihly, toto nemuselo nastať. Čo budú dezolovia, samozrejme, popierať.

Dezolkovia budú vyskakovať a domáhať sa zdravotnej starostlivosti. Budú kričať, že kde je RZP, keď to potrebuju práve oni.
24.11.2021 - 22:04:01
00
pa3km napísal:
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved

Áno, mal som to podobne. Bez liekov som ani nezaspal. A trpnutie pretrvávalo ešte niekoľko mesiacov...
24.11.2021 - 22:04:23
00
dzajro v Česku prijímajú do nemocníc 3x viac neočkovaných ako očkovaných len vo vekovej kategórii 80+.

V mladších vekových kategóriách je tento pomer v prospech očkovania lepší. Napríklad vo vekovej kategórii 60-64 je tento pomer 7,25:1.

Zdroj dát: https://www.covdata.cz/cesko-vek.php#vaccine-hospital
24.11.2021 - 22:11:16
03
Ten môj graf bol prvý odkaz z googla. Tak som to zle prepočítaval. Už viem, hospitalizované skupiny podla veku su rozne veľké. No a takto vzniká hoax. clovek sa pozrie na ten môj graf v Idnes.cz a vizualne vidi 1:1. Je spokojný. Zazdieľa na FB že v Čechách pol na pol na JIS a už sa valí lavína.
24.11.2021 - 22:21:43
03
pa3km napísal:
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved


Ahoj, ja som bol pozítivne testovaný PCR 18.11. a žiadne príznaky som nemal prvých 5 dní, teraz neskutočné bolesti križov a kolien + akoby svalovka spodných končatín. som neockovaný
Manželka je očkovaná janssenom koncom septembra a pozitivne testovana PCR 22.11. príznaky všetky možné, ale bolesti krížov nemá.
24.11.2021 - 22:36:11
00
pa3km napísal:
Caute. V nedelu som bol po kontakte s pozit. osobou aj ja pozitivne ag testovany, nasledne pcr pozitivny v pondelok. Som zaockovany AZ (2.davka. 7/21). Priebeh mam len silnejsiu nadchu, som doma v izolacii, no dnes (5.den od prvych priznakov) nadranom som sa zobudil na velmi silnu bolest chrbta/krizov, ktora stale pretrvava a vystreluje mi do celych noh. Takuto bolest som este nemal ani ked som bol seknuty, tazko to aj opisat - je to neustale mravcenie, trpnutie a pod. Mali ste niekto podobne priznaky? Diky za odpoved

Tak som zvedavý na teba. Ja mám po roku od covidu nález: artroza oboch kolien. Akoze áno, vždy som mal s kolenami problém, ale tie bolesti od veľkej noci niečo signalizovali.
24.11.2021 - 23:01:35
00
Toto je zákaz vychádzania :worried:
Platí zákaz vychádzania celý deň?

Áno, no po ôsmej večer sa ešte sprísňuje, lebo večer už neplatia ani niektoré výnimky. Napríklad pri ceste do práce, do prírody či do predajne potravín sa nemusíte pozerať na hodinky, no pre návštevu kostola, kočíkovanie, cestu dieťaťa do školy či cestu na pohovor platí, že do ôsmej večer by ste mali byť naspäť.

to čo je za bandu diletantov, ak by takto vyzeral môj pracovný výkon, som už dávno nezamestnaný
:facepalm: :tmi:

Môžem ísť na dovolenku do zahraničia?

Áno. Uznesenie o zákaze vychádzania ráta s výnimkou pre vycestovanie do zahraničia a naspäť, i keď vláda a odborníci by boli radi, keby ľudia aj tieto cesty minimalizovali. “Nemôžeme nikomu zakázať, aby vycestoval aj za účelom rekreácie,” povedal na tlačovej konferencii k opatreniam hlavný hygienik Ján Mikas. Zlá pandemická situácia je však aj v iných krajinách.
24.11.2021 - 23:29:13
00
Športovať môžeš cely deň , do prace chodiť môžeš , deti chodia do škôl , vysoké sú tiež otvorené , nakupovať môžeš takmer všetko , elektro si objednas keď ho potrebuješ teraz cez net, na moju nehnuteľnosť aj mimo okres sa dostanem … nejak mi ten lockdown nevychádza ??‍♂️ . Garmin 530 sme kúpili z Amazonu za taku ? cenu , že to beriem ako darček od Hegera, že mu to mame my očkovaní prepacit .
24.11.2021 - 23:40:35
01
Toto čo vymysleli je paškvil na toľkých leveloch, že sa to neoplatí ani komentovať. Bejt po mým, rovno pristúpim k exekúcii (a ako je známe, som priaznivcom najkvetnatejších ranonovovekých metód).
Potajomky dúfam, že posledný opravák so zhruba 5 nešťastníkmi sa zajtra nejako podarí doraziť.
24.11.2021 - 23:43:26
01
Presne, je to hocičo len nie lockdown, je to viera v zázrak, ktorý asi nepríde
24.11.2021 - 23:45:03
00
Ano, je to bezzube, skor taky signal ludu - a s tym G530 treba pockat, aby aj postar priniesol
24.11.2021 - 23:45:27
00
Ako som sa dnes dozvedel moja poštárka je zaryty antivaxer … teraz sa začínam bať , že kto mi ten Garmin donesie keď ta tlusťoška schyta kovida 🤷🏼‍♂️.
24.11.2021 - 23:51:59
00
lapaloma napísal:
@triki, ty si kludne deti nechaj doma a vzdelavaj si ich sam. Ak ziadne nemas iste presvedcis nejakych z rodiny a od susedov a budes sa im s radostou naplno venovat a budes to robit lepsie ako ucitelia+kolektiv


evidentne si nepochopil kde sa covid šíri.sú to hlavne základné školy kedže deti do 15 rokov tvoria dlhodobo najviac nakazených a od nich sa to šíri v rodinách ďalej.prezradím ti jednu vec.o dva týždne tie školy aj tak budú musieť zatvoriť presne tak ako im to odborníci už teraz navrhovali.s covidom sa totiž vyebať nedá.
toto totiž nie je žiaden lock ale taký paškvil na ktorom sa dohodol kazatel,štartér a tabulkár.len naťahujú čas a nič sa nenaučili spred roka.
25.11.2021 - 00:12:00
00
keyboard_arrow_up