Ani veľkého Al Caponeho nedostali za “mreže “ za mafiánstvo , ale za daňové podvody … ale nakoniec to dobre skončilo , len kľud . To staré o svini 🐷 a varenej vode už poznáte , tak dám ešte jedno múdro : “ net takého chlopa, na ktorého by truhla ⚰️nebola “ .
24.11.2021 - 10:03:24
00
Tak toto choré, totálne choré...Európsky súd pre ľudské práva priznal na doživotie odsúdenému Branislavovi Adamčovi a Jozefovi B. pre 13-ročné súdne prieťahy odškodnenie 9000 eur. Obaja sú obžalovaní z vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej zahynul chlapec a družka jeho otca.

Priznané sumy zaplatí štát, oznámilo ministerstvo spravodlivosti.

Obaja sa na ESĽP sťažovali na neprimeranú dĺžku trestného konania, vedeného proti nim na Okresnom súde Bratislava I. To pred prvostupňovým súdom trvalo viac ako 13 rokov.

„Sťažovatelia sa obrátili aj na Ústavný súd SR, ktorý nálezom zo 16. júna 2020 rozhodol, že v konaní došlo k porušeniu ich práv a priznal každému z nich primerané finančné zadosťučinenie vo výške 4000 eur,“ pripomenulo ministerstvo.

ESĽP však vo svojom rozsudku odmietol námietku vlády, že sťažovatelia vzhľadom na nález Ústavného súdu stratili postavenie obetí porušenia Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Súd poukázal na to, že konanie voči obžalovaným trvá už 13 rokov, medzi pojednávaniami boli intervaly od troch mesiacov do dvoch rokov, pričom posledné pojednávanie sa uskutočnilo ešte v roku 2016 a pred dvomi rokmi bola vec opäť pridelená novému sudcovi.

„ESĽP preto rozhodol, že dĺžka konania je nezlučiteľná s požiadavkou primeranej lehoty, došlo k porušeniu práva sťažovateľov. ESĽP priznal každému zo sťažovateľov sumu 9000 eur ako náhradu nemajetkovej ujmy a sumu 250 eur ako náhradu nákladov a výdavkov spojených s konaním,“ spresnil rezort.

Krajský súd (KS) v Bratislave zatiaľ nerozhodol, či v dlhoročne neuzavretej kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave bude napokon rozhodovať Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. V prípade sa riadne nepojednávalo viac ako päť rokov.

Dôvodom bolo, že od leta 2020 bol totiž určený v poradí už tretí zákonný sudca. Už v roku 2016 odišiel prvý sudca v prípade Ján Jamrich do dôchodku a následne po ňom zostal na začiatku roku 2020 sudca Roland Kemény dlhodobo práceneschopný a jeho prípady sa tak prerozdelili.

V prípade sú okrem na doživotie odsúdeného Branislava Adamča a Karola M. spoluobžalovaní Jozef B. a Nikola P. Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave na konci roka 2004. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, expolicajt Juraj Gála. (tasr)
24.11.2021 - 11:21:51
00
A preco by tieto veci mali byt chore? 30 rokov si my, vy, volime konzistentne az na par drobnych ciastocnych vynimiek mafiu a najvacsi a neschopny populizmus do parlamentu a do vlady. Tito ludia, ak dojde k tomu ze ich/ich kamaratov niekto zacne vysetrovat/sudit, robia vsetko pre to aby neboli odsudeni. Jeden z nastrojov su vselijake obstrukcie, klucky, amnestie, zvlastne a derave zakony....

A ako krajina, sme sa pridali do zoskupenia statov ktore hovoria o spravodlivosti pre VSETKYCH obcanov a za KAZDYCH okolnosti, cize aj pre zlocincov. A v tomto pripade, pokial nase sudy nepreukazu dovody preco to tak dlho trvalo (napr. ukazu ze tito ludia patrili do zlocineckej skupiny ktora vytvarala obstrukcie), tak taketo nieco ma sluzit ako facka pre ten nas narod holubici.

Akorat, kedze naaam nik nic nedozici, sa my do zrkadla nekukneme, a nepovieme si, ze aha, mozno to ze som volil/volila vladka,janka,robka,igiho,boriska,...... je dovod preco to takto potom dopada
24.11.2021 - 11:39:38
00
možno by bolo treba takéto veci zosobňovať
24.11.2021 - 12:14:25
03
to sa dalo čakať,pán 363 zasa úraduje:
Maroš Žilinka tvrdí, že nahrávky z poľovníckej chaty, ktoré zachytávajú rozhovory Roberta Fica a spol., nie je možné použiť ako dôkaz v žiadnom trestnom konaní po zrušení trestného stíhania krajským prokurátorom v Nitre. Generálny prokurátor to zverejnil na Facebooku.
24.11.2021 - 16:32:56
00
dano prestaň tu už trepať tieto tvoje bolševické bludy.Prokurátor je pánom celého trestného konania.A ano aj taký Fico má právo na zákonnosť.nie sme naštastie niekde v sev.kórei.Policajti sú katastrofálne nepripravení a to,že si Juhás mladší vymyslel trestný čin ktorý tam nebol tak za to by mal skončiť na pracáku na druhý deň.
24.11.2021 - 19:10:47
04
jáj,triki,ty si zasa múdry,čo tu splietaš o trestnom čine-tu ide o to,ako Fico a skorumpovaný advokáti v priamom prenose demontujú právny štat-a tebe najviac zo všetkého vadí,že nahrávky boli nezákonné ...
keď sa tak zastávaš pána prokurátora 363,tak mi vysvetli,prečo ani po 2 mesiacoch ešte nezrušil obvinenie elitných vyšetrovatelov NAKA ???
jáj,žeby preto,lebo to nie sú Ficovi kamoši ???
súd jasne napísal,že ich stíhanie bolo nezákonné,tak napíš,prečo to Žilinka zdržuje ???
nevieš? tak ja ti to tu napíšem-lebo idú po krku bývalým vysokopostaveným Ficovým poskokom !!!
24.11.2021 - 20:09:40
010
Triki ale aký si ty háklivý na toho Fica. Ty máš nejaké pomýlené myslenie. Prečo si tu nepísal o zákonnosti získania dôkazov keď Fico vyťahoval špinu na Kisku a Matovica? Oni nemali nárok na zákonnosť?


Naposledy upravil Hosť dňa 24.11.2021 - 20:53:35, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2021 - 20:14:14
00
No ale, zial, od druhej vety ma pravdu, zial, zial...

Este doplnim, su tam dve roviny, pravna a moralna... skoda, ze tu moralnu akosi novinari opominaju... a ludia zabudnu...
24.11.2021 - 20:53:33
01
tak ešte raz pre tažšie chápajúcich

Jozef Šátek
22. novembra o 20:31 ·
Vôbec ma to neteší, skôr naopak, no musím konštatovať, že moje podozrenie z nezákonného začatia trestného stíhania vo veci „pytliactva“, z nesprávnej právnej kvalifikácie skutku a následne k nezákonnému vykonávaniu obrazovo-zvukových záznamov na chate sa potvrdilo (viď môj status na fb z 9.11.2021). Tiež sa potvrdilo, že fakticky vyšetrovateľ nemal žiadne dôkazy k tomu, aby daný skutok právne kvalifikoval aj ako prečin legalizácie výnosu z trestnej činnosti.
Z daného vyplýva, že daný vyšetrovateľ nemal dostatočné praktické skúsenosti z vyšetrovania, nemá dostatočné znalosti z trestného práva a neovláda ani súvisiace komentáre a judikatúru. Len tak sa mohlo stať, že vyšetrovateľ vytvoril skutok a tento právne kvalifikoval takým spôsobom, aby to splnilo podmienky pre možnosť nasadenia obrazovo-zvukových prostriedkov. Či to bolo skutočne neodbornosťou alebo úmyselne sa musí kontrolou ešte preveriť. Treba však pripomenúť, že takýto právny stav veľmi aktívne verejne obhajoval aj špeciálny prokurátor D. Lipšic.
V súvislosti s touto kauzou sa vyjadril aj Štefan Hamran, prezident PZ v tom zmysle, že dôkazy získané v tomto trestnom konaní, v ktorom bolo zrušené uznesenie o začatí trestného stíhania z dôvodu jeho nezákonnosti (dôkaznej nepodloženosti), môžu byt ako dôkaz využité v inom trestnom konaní. Je jasné, že takéto dôkazy trpia nezákonnosťou ako z jedného stromu jedom postihnuté plody, čo znamená, ak je trestné stíhanie vo veci začaté v rozpore so zákonom, tak ani jeho jednotlivé výstupy – všetky získané dôkazy t.j. aj záznamy obrazovo-zvukové sú získané v rozpore so zákonom a teda pre akékoľvek trestné konanie sú nepoužiteľné a musia byť zničené.
25.11.2021 - 00:30:07
00
Hosť napísal:
Triki ale aký si ty háklivý na toho Fica. Ty máš nejaké pomýlené myslenie. Prečo si tu nepísal o zákonnosti získania dôkazov keď Fico vyťahoval špinu na Kisku a Matovica? Oni nemali nárok na zákonnosť?

Tak ešte raz pre ťažšie chapajucich.
25.11.2021 - 05:45:21
00
takè krátke zhrnutie z pera Mikuláša Sliackeho

Prílohy:

Screenshot_20211125-080712.png
Screenshot_20211125-080712.png 811 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2021 - 08:09:36
05
Dudo napísal:
No ale, zial, od druhej vety ma pravdu, zial, zial...

Este doplnim, su tam dve roviny, pravna a moralna... skoda, ze tu moralnu akosi novinari opominaju... a ludia zabudnu...


uff... v jednej vete spomenúť právnu a morálnu rovinu v spojení s novinármi... smutné, ale to už dávno neplatí...

žiaľ ako táto naša "vláda" aj provládne médiá majú podľa mňa výrazný podiel na tom, že Fi-Pe majú spolu tuším 33% preferencie, popravde ani sa nečudujem... ani neviem, či bude mať vôbec zmysel v najbližších voľbách ísť k urnám...
25.11.2021 - 08:36:53
00
madbugie napísal:
uff... v jednej vete spomenúť právnu a morálnu rovinu v spojení s novinármi... smutné, ale to už dávno neplatí...

žiaľ ako táto naša "vláda" aj provládne médiá majú podľa mňa výrazný podiel na tom, že Fi-Pe majú spolu tuším 33% preferencie, popravde ani sa nečudujem... ani neviem, či bude mať vôbec zmysel v najbližších voľbách ísť k urnám...


Ty, co tu konspirujes v kazdom druhom prispevku ides moralizovat a pausalne sudit profesie? Co su to provladne media? A ako mozu mat nejake media vplyv na ludi, ktori ich nesleduju?
25.11.2021 - 08:49:56
04
Dano5 napísal:
jáj,triki,ty si zasa múdry,čo tu splietaš o trestnom čine-tu ide o to,ako Fico a skorumpovaný advokáti v priamom prenose demontujú právny štat-a tebe najviac zo všetkého vadí,že nahrávky boli nezákonné ...
keď sa tak zastávaš pána prokurátora 363,tak mi vysvetli,prečo ani po 2 mesiacoch ešte nezrušil obvinenie elitných vyšetrovatelov NAKA ???
jáj,žeby preto,lebo to nie sú Ficovi kamoši ???
súd jasne napísal,že ich stíhanie bolo nezákonné,tak napíš,prečo to Žilinka zdržuje ???
nevieš? tak ja ti to tu napíšem-lebo idú po krku bývalým vysokopostaveným Ficovým poskokom !!!


k zasadovemu ujovi 363 len toto - staci ze si "nas clovek" a mozes vsetko:


"Prednosta popradského okresného úradu Jozef Bednár vtedy inicioval, aby úrad podal v tejto veci protest prokurátora. Preverenie zákonnosti kolaudácie napokon nariadil aj novozvolený generálny prokurátor Maroš Žilinka. Popradský prokurátor síce zistil viaceré porušenia zákona, namiesto protestu prokurátora však obci Štrba adresoval len upozornenie, aby sa to už viackrát neopakovalo."

z https://www.aktuality.sk/clanok/rwnqjgb/horolezec-messner-o-muzeu-vo-vezi-na-strbskom-plese-je-to-smutny-pribeh-stratil-som-zaujem/
25.11.2021 - 09:13:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up