Nevyberaj text ktory sa ti hodi. Neuhnem do priekopy dobrovolne ziadnemu. Pokial nepojde vyslovene na mna.
26.11.2021 - 11:27:10
00
scarinko napísal:
What? Ked idem na cestaku po asfaltke v karpatoch tak mam uhnut do priekopy tahacu nalozenemu drevom ktore vyrubali z lesa aby sa niekto nabalil? Kde je v tom zdravy rozum?


A doteraz si to ako robil? Nechal si ťahač, nalozený drevom, ktoré vyrúbali z lesa aby sa niekto nabalil, ísť kilometre za tebou? :-D

Ľudia, nebláznite, na lesných a poľných cestách sa de facto nič nemení, vždy sme autám a strojom uhýbali a budeme uhýbať.
26.11.2021 - 11:28:33
07
Zatial ma vzdy vedel obist. Niekedy v pohode a inokedy na tesno. Kamosa taky zhodil do priekopy ked isiel z race na BK.
26.11.2021 - 11:29:54
00
Ked idem ja, ked idem ja...o baby ked idem jaaaa 8)
26.11.2021 - 11:32:09
04
tak to mas smolu, bez toho, aby si sa ty vyhol mimo cestu okolo seba prejdete obtiazne, bo nalozeny drevom to ma kus obtiaznejsie ako ty... tiez mam vela zlych skusenosti, najma na ceste medzi lozornom a kosariskom, ale pouceny uz teraz idem stale mimo cesty, ked ide nieco oproti, abo za mnou a dokonca sa aj pozdravime a vodic podakuje...
26.11.2021 - 11:34:18
02
scarinko Skus sa previezt z Hronca na Sihlu cez Kamenistu dolinu. Nadherne miesto. 25 kilometrov cesty bez aut cez vikend. Cez tyzden tam jazdia nakladiaky s drevom, pretoze tu cestu vybudovali a udrzuju prave Lesy SR aby mohli obhospodarovat les. Tie lesy sa takto obhospodaruju stovky rokov. Akrat predtym to bolo po vode a po zeleznici a teraz su to nakladne auta. A ten les tazia tak, ako sa kosi koncom leta pole a zase ho sadia tak ako sa na jar seje. Len to trva vela rokov. Nehovorim, ze aj tam je vsetko koser, ale v principe je to tak. A my vyuzivame ich infrastrukturu.

Videl som tam aj tabulky lesakov, kde informuju cyklistov aby boli ohladuplni a ze ten les je ich pracovisko - presne tak. Jednoducho tam musi byt ohladuplnost. A ak nebude a budu tlaceni k muru, tak sa moze stat, ze nas poslu na miestach kde to budu povazovat za potrebne (a budu legislativne moct) do riti. Nehovorim, ze to je presne tak Kamenista dolina, tam je cesta vacsinou sirsia a vyhnu sa tam aj 2 nakladiaky ale su ine krasne doliny kde je ta asfalova cesta naozaj iba 3.5 - 4 metre siroka.
26.11.2021 - 11:39:42
03
Ja to myslím pre Scarinka aj trochu v dobrom. Ak sa máš rád a JA sem, JA tam, tak hlavne sa uhni pre vlastnú bezpečnosť čo najďalej. Ono to má niekedy v tom dvojkolesí zaseknuté aj pekné skaly, niekedy to vyletí..čím ďalej si, tým lepšie. Potom z dreva môžu nejaké časti odletieť, zaseknuté konáre..atď. Takže je to trochu o vlastnej bezpečnosti a aj vodič súpravy ak je hulvát hnusný poľský, tak sa ti síce nepoďakuje, ale pomôžeš aj jemu.
26.11.2021 - 11:45:00
01
O drevo predsa vobec nejde, ide samozrejme o to JA. JA idem, JA som na ceste, tak sa vsetci zo mna pos...te. Ako to bolo? Mudrejsi ustupi a hlupak skonci v tej priekope alebo nemocnici. A este aj uskodi vsetkym cyklistom, lebo bude dovtedy nasierat vsetkych naokolo, kym nam tam nezakazu vstup a vybavene.
26.11.2021 - 11:58:31
01
Ak je ego cyklistu vacsie ako kamion s drevom, tak to zavana nestastim.
26.11.2021 - 12:25:19
05
Tak kludne skacte na bikoch do priekopy aby nahodou nemusel nakladiak spomalovat alebo nebodaj vas obchadzat.
26.11.2021 - 12:51:45
00
S tou priekopou je to urcite myslene obrazne,kazdy uhne.Nebudeme predsa skakat do priepasti,ale vyhneme sa na bezpecnom mieste.Sofer v lese tiez nieje somar a chvilu pocka.Aspon ja mam take skusenosti,potom sa pozdravime a ide si kazdy svojou cestou.
26.11.2021 - 13:54:16
06
nuž vieš, nie každý sa môže uhnúť :) niekto ide na lehokole, rekumbrente alebo proste je jeho právo naradené všetkému ostatnému :D
26.11.2021 - 14:04:32
02
scarinko ak sa ti to nelubi, tak si predstav seba sediet v tom tahaci a za tebou 20 ton dreva. Ides po tej asfaltke do lozorna a cyklista ide 20. Dole ta cakaju na pile, hore na nakladke.

Ten vodic nemoze ist za tebou celu trasu len preto, ze cesta je aj pre teba. Zaroven sa nema s tym hebedom, ktore riadi kam uhnut. Moze spomalit na 30, to ano, ale nejako ta obehnut musi.

Tak sa necerti a uvedom si, ze to len zhorsi. Ty naseries jeho, on to vrati neskor niekomu inemu.
Ak ty kludne uhnes ked mozes (aj keby si mal zastat a vyjst na krajnicu v niektorych pripadoch), tak mu pomozes a on mozno nebude hovado na niekoho ineho alebo na teba v buducnosti.
26.11.2021 - 14:12:41
12
Ale ja ti rozumiem ale ani v tahaci by som nechcel aby koli mne isiel cyklista do priekopy.
Ked bude volne miesto tak ma pusti. Bohuzial u nas to funguje tak ze ta kludne zhodi.
26.11.2021 - 14:38:33
00
branomelis tiez nerozumiem tomu zakazu na lesne cesty nad 3-ti stupen, a Jaroh neviem ci je jak tomu pomoct od nas laikov, ale je to pre mna zaujimava vec ak mas k tomu nejake "lahko dostupne" materialy ze co sa okolo robilo, na com to zakapalo, ak je vam v com pomoct.... (Sice netusim ci/kedy na take budem mat cas, ale jeden nikdy nevie)
26.11.2021 - 15:14:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up