duves napísal:
slov netreba (zdroj: https://ix.sk/31JxO)


Nejak tak to cítim , keď vidím tu akože pohodičku v okoli “ nevedomých “ … áno tam dole ⬇️som ja . Po 8 hodinách v Tiveku s Nanologix respirou na xichte , unavený , prepotený , močový mechúr naplnený na prasknutie , hlava už ma bolela ako koviďákov čo som ošetroval a že som nic od rana nejedol a nepil ani nehovorím . Priatelia , dezolé , keď už seriete na seba a všetkých vo svojim okoli , no vzdajte aspoň trochu úcty a rešpektu všetkým nám , čo toto podstupujú … len a len pre vás 👨‍⚕️.

Prílohy:

29F7F1FD-2951-4C91-B4B5-F633CEC283E1.jpeg
29F7F1FD-2951-4C91-B4B5-F633CEC283E1.jpeg 91.67 KiB thumb_up3thumb_down

C255D041-A070-424C-B634-6729174A7646.jpeg
C255D041-A070-424C-B634-6729174A7646.jpeg 93.95 KiB thumb_up4thumb_down

28.11.2021 - 09:20:54
2213
Hosť napísal:
Inak po 14 dňoch covidu môžem povedať že priebeh som mal dosť ťažký, chripocka to veru nebola. Mal som smolu že kúpil som to v piatok a v sobotu 6 hodinová jazda v zime ma pekne zaklincovala. Teplota 38, chytilo mi to pľúca. Pulse Ox 93% v noci klesalo na 90%. Bolesti krížov že som ani spat nemohol. Manželka ľahší priebeh, 16 ročný syn a 1,5 ročná dcéra teploty do 37,5 a pohoda.
Kvôli mne sa dvaja kamaráti dali radšej zaočkovať 🙈


Vela si sportoval, kondicka super - ale teraz navrat spat radsej velmi zlahka, radsej pomalsie ako uponahlat, Potom pripadne napis, ze ako sa to u teba prejavilo na vykonnosti. Mne od urcite veku uysoke tepy vseobecne nevonali, a lepsie sa mi jazdia nizsie kadencie ale po covide bola jazda do kopca utrpenie..co som predtym prefrcal ako nic, tak potom konecna hned ako stupol tep, fyzicky divne a neprijemne pocity...nastastie postupne to preslo, ale nebolo mi uprimne vsetko jedno a ani ten navrat spat k zhruba povodnej vykonnosti netrval kratko :/
28.11.2021 - 09:27:44
01
MageZ napísal:
Vela si sportoval, kondicka super - ale teraz navrat spat radsej velmi zlahka, radsej pomalsie ako uponahlat, Potom pripadne napis, ze ako sa to u teba prejavilo na vykonnosti. Mne od urcite veku uysoke tepy vseobecne nevonali, a lepsie sa mi jazdia nizsie kadencie ale po covide bola jazda do kopca utrpenie..co som predtym prefrcal ako nic, tak potom konecna hned ako stupol tep, fyzicky divne a neprijemne pocity...nastastie postupne to preslo, ale nebolo mi uprimne vsetko jedno a ani ten navrat spat k zhruba povodnej vykonnosti netrval kratko :/

Odkedy športujem. Teda od roku 2011 som mal len jednu prestávku dlhsiu ako týždeň bez športu. Navrat to bude určite ťažký, zadýcham sa keď prejdem 20 metrov. Ale dúfam že už v priebehu týždňa nejaký trenažér skúsim. Ftp 315 w asi už tento rok neuvidím. O behu ešte ani neuvažujem
28.11.2021 - 09:44:13
00
airbilly v kazdom pripade si daj spravit post-covid vysetrenie, kedy uz budes moct sportovat. Aby si si tie trvale nasledky, alebo zapal srdcoveho svalu neprivodil.
Radsej ti skopirujem sem par linkov, aby si si nahodou nevygooglil nejake nebezpecne hluposti, ktore si sem predtym zdielal.
https://www.imunovital.sk/odborne-clanky/trening-po-prekonani-covid-19
https://www.medirex.sk/vysetrenie/vysetrenie-po-prekonani-covid-19-rozsireny#obsah-vysetrenia
https://dennikn.sk/2293947/sest-rad-ako-trenovat-po-covide-ci-inej-chorobe-aby-ste-sa-nemuseli-bat-zapalu-srdcoveho-svalu/
28.11.2021 - 09:58:53
07
jerry74 napísal:
Izrael kvôli omikronu zakáže na dva týždne vstup do krajiny všetkým cudzincom. Chce tak obmedziť šírenie nového a potenciálne nákazlivejšieho variantu koronavírusu.

Izrael sa stane prvou krajinou, ktorá kvôli novému variantu vírusu úplne uzavrie svoje hranice...Ráno Heger v rádiu... počkajme uvidíme čo sa bude diať...toto je rozdiel medzi vyspelými krajinami a Slovenskom. Vyckajme,kým sa to nedovlecie do krajiny...


nasi uz len kopiruju, aby nahodou daco nedosrali a keby aj tak aby sa mali na koho vyhovorit...
a prave pri takejto nejasnej mutacii je par tyzdnov casu len plus... uvidelo by sa co to robi inde
28.11.2021 - 10:19:20
00
Hosť napísal:
Inak po 14 dňoch covidu môžem povedať že priebeh som mal dosť ťažký, chripocka to veru nebola. Mal som smolu že kúpil som to v piatok a v sobotu 6 hodinová jazda v zime ma pekne zaklincovala. Teplota 38, chytilo mi to pľúca. Pulse Ox 93% v noci klesalo na 90%. Bolesti krížov že som ani spat nemohol. Manželka ľahší priebeh, 16 ročný syn a 1,5 ročná dcéra teploty do 37,5 a pohoda.
Kvôli mne sa dvaja kamaráti dali radšej zaočkovať 🙈

a das sa aj ty? :)
ale inak toto co opisujes je jeden s tych relativne lahsich priebehov... z pohladu ludi sa to moze javit ze je to tazky priebeh lebo take este nezazili... ale z pohladu covidu je to jeden z lahsich... mozno stredne tazsi... ale kedze si trenovany tipujem ze 90% ti nemuselo robit take problemy ako takym co nesportuju
28.11.2021 - 10:24:44
00
Ďalšia dobrá hláška z YT komentárov: "Delta Airlines is happy that Omnicron is slowly stealing the spotlight from the Delta variant." :-)
28.11.2021 - 10:28:40
03
No zda sa ze antivaxeri niesu az tak proti vakcinam :)

https://www.aktuality.sk/clanok/pqd01vp/nemecka-policia-zastavila-ockovanie-nepovolenou-vakcinou-na-letisku-v-lubecku/


Naposledy upravil rasfo dňa 28.11.2021 - 10:43:01, celkovo upravené 1 krát.

28.11.2021 - 10:42:40
00
capulo napísal:
a das sa aj ty? :)
ale inak toto co opisujes je jeden s tych relativne lahsich priebehov... z pohladu ludi sa to moze javit ze je to tazky priebeh lebo take este nezazili... ale z pohladu covidu je to jeden z lahsich... mozno stredne tazsi... ale kedze si trenovany tipujem ze 90% ti nemuselo robit take problemy ako takym co nesportuju

Veru nedám. Ak niekto tvrdí že je vhodne dva tyzdne po prekonaní sa očkovať nech si to strčí za klobúk. Myslim, že som dostatočne chránený na dosť dlhu dobu. A uvidíme čo prinesie budúcnosť. Ak by bola k dispozícii normálna vakcína tak o tej by som uvažoval. Ja čo vôbec nebyvam chory tak pre mna to boj ozaj zahul.
28.11.2021 - 10:42:48
00
Bodaj by si mal pravdu. S tym dostatočnym chránením.
28.11.2021 - 10:47:26
01
airbilly Poznam chalana co uz ma 3x covid. Neviem ci je zberatel a chce mat kazdu variantu alebo iba smoliar, aby si nedopadol rovnako. Inak prve dva bol v pohode 3ti raz nemocnica nastastie stacil kyslik.
28.11.2021 - 10:55:11
01
rasfo napísal:
airbilly Poznam chalana co uz ma 3x covid. Neviem ci je zberatel a chce mat kazdu variantu alebo iba smoliar, aby si nedopadol rovnako. Inak prve dva bol v pohode 3ti raz nemocnica nastastie stacil kyslik.

Tomu by asi ani vakcina nepomohla. Bude mat nejaký problém s imunitou
28.11.2021 - 10:58:31
00
Som počul, že antivaxerov podporujú farmafirmy. Lebo vakcína proti covidu stojí cca 40 € a liek na na covid cca 1500 €.

Je to logické, nie? 😄

Nepodporujte špinavý biznis farmafiriem! Dajte sa zaočkovať!
28.11.2021 - 11:02:35
113
Hosť napísal:
Veru nedám. Ak niekto tvrdí že je vhodne dva tyzdne po prekonaní sa očkovať nech si to strčí za klobúk. Myslim, že som dostatočne chránený na dosť dlhu dobu. A uvidíme čo prinesie budúcnosť. Ak by bola k dispozícii normálna vakcína tak o tej by som uvažoval. Ja čo vôbec nebyvam chory tak pre mna to boj ozaj zahul.

Daj si zmerat protilatky, kedze samodiagnostika sa ti uz raz neosvedcila. Ale aj tak meranie protilatok z krvi ti bohuzial nepovie skoro nic - iba ti potvrdi, ze si naozaj mal covid. Totiz tie cisla su nevypovedajuce a o realnej imunite vela nehovoria a postupom casu ich hladina klesa. Aj preto nie su protilatkove testy ako alternativa vakciny vseobecne uznavane. Ak chces zistit svoju realnu imunitu proti covidu, da sa to, no nie z krvi ale z kostnej drene, kde sidlia pamatove bunky. Tento test sice nie je lacny, ale za to vraj pomerne bolestivy.
28.11.2021 - 11:31:26
03
Z krvi sa dá zistiť sila / kvalita bunkovej imunity … po kovide , ktorý som si sám diagnostikoval ešte keď nikto nebol ockovany a o “ nešpecifickych “ príznakoch vedeli aj infektologovia s imunologmi guľové , mi robili toto vyšetrenie na Imunoalergológii …

airbilly posledný know-how k tebe . Kazdy další kovid bez očkovania je podľa mna horší a horší ! Toto je skúsenosť z pozorovania od desiatok pacientov ktorých som ošetril ..
28.11.2021 - 11:43:57
00
keyboard_arrow_up