Toto je primár OAIM UNLP KE . Hlboko veriaci muž a skutočne dobrý človek . Mnohí vďačia jemu , že žijú a dýchajú … no ak aj on už “ zlomil palicu “ nad neočkovanými , verte že podobne nastavenie ma 90% zdravotníkov .

Z článku :” … Úprimne za mňa poviem, že empatie a súcitu už veľa nemám. Naopak, je mi veľmi ľúto ostatných pacientov, ktorí sa k nám nedostávajú a o ktorých sa nemôžeme v nemocnici postarať. Tí sú diskriminovaní. Nie tí, čo sa nedali zaočkovať, tí antivaxeri a ľudia s covidom. Diskriminovaní sú u nás ľudia, ktorí sú očkovaní, majú iné diagnózy a nedostanú sa do nemocnice, lebo sú preplnené covidovými pacientmi. Tých mi je ľúto. ”

🔓: https://dennikn.sk/2626651/primar-aro-z-kosic-som-znechuteny-a-demotivovany-empatiu-a-sucit-uz-velmi-nemam/?cst=55272c617644e9bc85ce79a3edf2e8a1338acf41
28.11.2021 - 11:48:01
112
Hosť napísal:
Odkedy športujem. Teda od roku 2011 som mal len jednu prestávku dlhsiu ako týždeň bez športu. Navrat to bude určite ťažký, zadýcham sa keď prejdem 20 metrov. Ale dúfam že už v priebehu týždňa nejaký trenažér skúsim. Ftp 315 w asi už tento rok neuvidím. O behu ešte ani neuvažujem


FTP315 tento rok? :) ...daj do vtikara. Osobne myslim ze ak sa k nemu dostanes buduci rok, budes len rad.
28.11.2021 - 11:56:50
01
Ramon1 napísal:
Z krvi sa dá zistiť sila / kvalita bunkovej imunity … po kovide , ktorý som si sám diagnostikoval ešte keď nikto nebol ockovany a o “ nešpecifickych “ príznakoch vedeli aj infektologovia s imunologmi guľové , mi robili toto vyšetrenie na Imunoalergológii …

airbilly posledný know-how k tebe . Kazdy další kovid bez očkovania je podľa mna horší a horší ! Toto je skúsenosť z pozorovania od desiatok pacientov ktorých som ošetril ..

Ano to čo vidíš ty sú najhoršie prípady. Tých nastastie nieje tak veľa, diky za rady.
28.11.2021 - 12:15:45
00
3200 nie je veľa ??? Na naše zúbožené zdravotníctvo ?? Sa už preber konečne.
28.11.2021 - 12:23:37
03
Ramon1 napísal:
Toto je primár OAIM UNLP KE . Hlboko veriaci muž a skutočne dobrý človek . Mnohí vďačia jemu , že žijú a dýchajú … no ak aj on už “ zlomil palicu “ nad neočkovanými , verte že podobne nastavenie ma 90% zdravotníkov .

Z článku :” … Úprimne za mňa poviem, že empatie a súcitu už veľa nemám. Naopak, je mi veľmi ľúto ostatných pacientov, ktorí sa k nám nedostávajú a o ktorých sa nemôžeme v nemocnici postarať. Tí sú diskriminovaní. Nie tí, čo sa nedali zaočkovať, tí antivaxeri a ľudia s covidom. Diskriminovaní sú u nás ľudia, ktorí sú očkovaní, majú iné diagnózy a nedostanú sa do nemocnice, lebo sú preplnené covidovými pacientmi. Tých mi je ľúto. ”

🔓: https://dennikn.sk/2626651/primar-aro-z-kosic-som-znechuteny-a-demotivovany-empatiu-a-sucit-uz-velmi-nemam/?cst=55272c617644e9bc85ce79a3edf2e8a1338acf41


nechapem preco su kovidaci tak uprednostnovani? preco sa odlozili operacie a pod. jednoducho na kovidakov nieje personal tak dovidenia. preco sa vsetci sustredia len na nich?
na zaciatku ok - tam ina moznost nebola. ale teraz sme mali cele leto spravit malickost aby sme sa chranili inak ako igelitkou na hlave. boli centra - bolo casu a priestoru. to bude takto donekonecna?
vybav si doktora pocas leta lebo na jesen pridu kovidaci a celu zimu sa tam nedostanes?
28.11.2021 - 12:26:35
06
hned po covide s jasnymi a citelnymi priznakmi by som sa neockoval ani ja, ale zase ani by som to neodkladal na neurcito/nikdy.
organizmus, resp. imunitny system moze byt z choroby viac vykolajeny, ako sa na prvy pohlad moze zdat a davat mu hned dalsi podnet na reakciu podla mna nie je pre neho optimalne.
28.11.2021 - 12:31:34
00
Rozhovor dobrý.....denne som v kontakte s "áristami" a môžem potvrdiť, že asi podobne sa cítia...."nevyhorieť" v situácii keď ti 90+% pacientov o ktorých sa staráš aj tak zomrie je asi fakt veľmi ťažké....
28.11.2021 - 12:35:20
00
jaro1 napísal:
3200 nie je veľa ??? Na naše zúbožené zdravotníctvo ?? Sa už preber konečne.

ono je to podobne, ako tulenik popisoval s tou jeho frajerkou a cigaretami par stran dozadu. ze uz ked tolko penazi do toho investovala, uz sa jej neoplati prestat, hoci vie, ze to na beton sposobuje rakovinu a ine smakociny. parafraza moze zniet: "teraz, ked uz som investoval tolko prostriedkov a volneho casu do citania a hladania nezmyslov na internete, hadok s ockovanymi, ba dokonca som si tento postoj/"nazor" integroval do vlastnej identity, tak uz sa mi neoplati prestat. ako by som vyzeral?"
28.11.2021 - 12:36:54
05
Gusto0 napísal:
nechapem preco su kovidaci tak uprednostnovani? preco sa odlozili operacie a pod. jednoducho na kovidakov nieje personal tak dovidenia. preco sa vsetci sustredia len na nich?
na zaciatku ok - tam ina moznost nebola. ale teraz sme mali cele leto spravit malickost aby sme sa chranili inak ako igelitkou na hlave. boli centra - bolo casu a priestoru. to bude takto donekonecna?
vybav si doktora pocas leta lebo na jesen pridu kovidaci a celu zimu sa tam nedostanes?

myslim, ze je to tak preto, lebo nasa spolocnost (aj ked to tak nevyzera) je zalozena na spolupatricnosti a pomoci tym, ktori to aktualne najviac potrebuju. preto sa pozornost sustreduje na to, co je v danom momente najakutnejsie. hasi sa to, co najviac hori.
28.11.2021 - 12:40:31
00
MageZ napísal:
Vela si sportoval, kondicka super - ale teraz navrat spat radsej velmi zlahka, radsej pomalsie ako uponahlat, Potom pripadne napis, ze ako sa to u teba prejavilo na vykonnosti. Mne od urcite veku uysoke tepy vseobecne nevonali, a lepsie sa mi jazdia nizsie kadencie ale po covide bola jazda do kopca utrpenie..co som predtym prefrcal ako nic, tak potom konecna hned ako stupol tep, fyzicky divne a neprijemne pocity...nastastie postupne to preslo, ale nebolo mi uprimne vsetko jedno a ani ten navrat spat k zhruba povodnej vykonnosti netrval kratko :/


Musím poklopat. Už druhý rok prichádzam denne bez rúška, respirátora do priameho fyzického kontaktu /chytám ich - zachraňujem pri pádoch/ aj s infikovanými s väčšou vírusovou náložou /Ag pozitívne testovaní/ a zatiaľ som nemal žiadne príznaky covidu. Tento rok v máji, kedže minulý rok sa ešte neočkovalo, som bol na 2. dávku Astry a v utorok na 3. Pfizer. Co sa týka vykonnosti na bicykli tak furt chodím väčší a väčší výkon. Tento rok mám zatiaľ takmer 11 000 kilometrov priemerným výkonom 200 W, normalizovaným 206, 2,7 W/kg, 79 % z maximálneho pulzu. Posledné 2 roky beriem viac C-čka okolo 4 g denne, žiadny alkohol namiesto toho čerstvé plnotučné mlieko 1,5 až 2 litre denne, v zime 1 tabletka vitamín D3. Neviem či očkovanie proti korone ovplyvnilo výkon ale v septembri som si urobil osobák 3 hodiny výkonom 3,2 W/kg.


Naposledy upravil ivan dňa 28.11.2021 - 12:49:12, celkovo upravené 1 krát.

28.11.2021 - 12:42:42
00
Je len otázkou času , kedy zvolia aj ostatne štáty podobnú stratégiu . Je to obdobne ako “diskriminácia “ alkoholika ktorý si sám “ prepil “ pečeň alebo drogovo závislej neabstinujucej osoby v transplantačnom programe v mnohých krajinách sveta . Sám si za to môžeš a pečeň nedostaneš !!! A basta , zhasla fajka …

🔓 : https://dennikn.sk/2600210/v-colorade-nechcu-transplantovat-organy-nezaockovanym-riziko-umrtia-je-podla-nemocnic-privelke/?cst=007edc06074a8dd7c7bf515629565116fbb6c03b
28.11.2021 - 12:48:39
04
Tomu by asi ani vakcina nepomohla. Bude mat nejaký problém s imunitou

Otazka je s cim mas problem ty, kedze podla tvojho stavu (mlady aktivny sportovec) mal byt tvoj priebeh "chripocky" bezpriznakovy, v horsom pripade mierne teploty?
Na problem zdraveho usudku sa nepytam, ten je podla toho toho emotikonu dolu jasny :)
Hosť napísal:
Kvôli mne sa dvaja kamaráti dali radšej zaočkovať 🙈



K volaniu sanitky asi toto:
Cez vrcholiacu jarnu vlnu sa kamos doma dusil a s pocitom ze konci si volal sanitku. Sanitku mu neposlali, ze stav este nie je na nemocnicu a nech sa doma sustredi na dychanie a "predychava". Nastastie predychal.
Ked sme sa v lete stretli spolu este s jednym antivaxerom, ten sa potom v rozhovore velmi cudoval, preco je dotycny taky agresivny, na jeho mierumilovne a "argumentami" podporene reci o chripocke a neockovani (repertoar klasiky pokazeneho gramafonu).
28.11.2021 - 13:08:47
08
Hosť napísal:
Veru nedám. Ak niekto tvrdí že je vhodne dva tyzdne po prekonaní sa očkovať nech si to strčí za klobúk. Myslim, že som dostatočne chránený na dosť dlhu dobu. A uvidíme čo prinesie budúcnosť. Ak by bola k dispozícii normálna vakcína tak o tej by som uvažoval. Ja čo vôbec nebyvam chory tak pre mna to boj ozaj zahul.

ale ved nemyslel som ze uz aj teraz :), potom o par mesiacov...
28.11.2021 - 13:18:31
00
airbilly
V suvislosti s tvojimi nemainstream nazormi na covid by ma zaujmali aj tvoje nazory na politiku.
V tomto si sa nasiel?
Kludne SS, ked nechces verejne. Budem to brat ako doverne.
28.11.2021 - 13:19:19
00
Včera (sobota) som bol na 3 dávku na "Kmotríkov" NFŠ v BA.
Úplne ideálne to tam funguje . Žiadne čakanie. Kľud pohoda (teda z môjho pohľadu) , od rýchlej registrácie , posedenie na pár otázok a ani sestričku som pri pokece pri vpichoch nestihol zbaliť, tak rýchlo sa to nedá...:)

Organizácia, tak ako to má byť !
28.11.2021 - 13:20:17
02
keyboard_arrow_up