ennio napísal:
myslim, ze je to tak preto, lebo nasa spolocnost (aj ked to tak nevyzera) je zalozena na spolupatricnosti a pomoci tym, ktori to aktualne najviac potrebuju. preto sa pozornost sustreduje na to, co je v danom momente najakutnejsie. hasi sa to, co najviac hori.


Podla mna, mnohi zdravotnici by neockovanych najradsej poslali kade lahsie, ale hippokratova prisaha im brani konat inak...
28.11.2021 - 13:28:23
00
Palo TT napísal:
airbilly
V suvislosti s tvojimi nemainstream nazormi na covid by ma zaujmali aj tvoje nazory na politiku.
V tomto si sa nasiel?
Kludne SS, ked nechces verejne. Budem to brat ako doverne.

Ak si dobre pamätám.
Tak dva krát som volil meciara.
Raz som volil Šulíka
Raz som volil Igora 🙄
A naposledy Kotlebu 😜(ozaj naposledy)
28.11.2021 - 13:29:22
00
Palo TT napísal:
K volaniu sanitky asi toto:
Cez vrcholiacu jarnu vlnu sa kamos doma dusil a s pocitom ze konci si volal sanitku. Sanitku mu neposlali, ze stav este nie je na nemocnicu a nech sa doma sustredi na dychanie a "predychava". Nastastie predychal.
Ked sme sa v lete stretli spolu este s jednym antivaxerom, ten sa potom v rozhovore velmi cudoval, preco je dotycny taky agresivny, na jeho mierumilovne a "argumentami" podporene reci o chripocke a neockovani (repertoar klasiky pokazeneho gramafonu).

Moj ťažší priebeh pripisujem tomu že som sa dorazil v zime sest hodinovou jazdou. Alebo som potreboval príučku, je pravda že už mladý niesom
28.11.2021 - 13:34:32
00
Vdaka za uprimnost, si nemusel az tak detailne. Zaujmalo ma skor vseobecnejsie, ci vzhliadas k autoritam ako Putin, Orban a im podobnym miestnym narodne orientovanym silam a ci tomu tak ne/bolo vzdy?
28.11.2021 - 13:35:09
00
Palo TT napísal:
Vdaka za uprimnost, si nemusel az tak detailne. Zaujmalo ma skor vseobecnejsie, ci vzhliadas k autoritam ako Putin, Orban a im podobnym miestnym narodne orientovanym silam a ci tomu tak ne/bolo vzdy?

Až na moje krátke zaváhanie so Sulikom, ale je pravda že vtedy to nebol ešte politik a mne ako podnikateľovi bol názorovo blízky. Orban mi nikdy ako človek nesedel. Tak isto ako ani Harabin.
Putin áno, ale aby som sa kvôli tomu sťahoval do Ruska to ani náhodou. Slovensku chyba výrazný národne orientovaný politik a v blízkej dobe sa to podľa mna nezmení, národná scéna je total rozdrobená.
28.11.2021 - 13:44:09
01
Hosť napísal:
Moj ťažší priebeh pripisujem tomu že som sa dorazil v zime sest hodinovou jazdou. Alebo som potreboval príučku, je pravda že už mladý niesom


šesthodinovou jazdou v zime a vekom to nebude, už som chodil bez problémov v zime vo veku 55 a 56 rokov aj 12 hodinové jazdy, možno si len mäkký
28.11.2021 - 13:44:48
00
Hosť napísal:
Až na moje krátke zaváhanie ....

Dakujem. Koncim politicke intermezzo. Zaujmala ma korelacia antivaxer = narodne orientovany, konzervativny, pripadne vzhliadajuci k silnym autoritam (spravidla tiez narodne orientovane a konzervativne). Spomina sa to nielen v tom linku, ale aj z osobnej skusenosti.
28.11.2021 - 13:55:22
04
Ramon chapem ze mate nejake postupy. Ale preco nemozes narezat ten tyvek, vycurat, zalepit? Mas 3 ockovania, prekonal si, ak nemate dekontaminacne sprchy a 3 obleky na sluzbu, aky ma zmysel nicit si zdravie a zvysovat si nepohodu? Mozes aj do ss
28.11.2021 - 14:05:38
00
Bol som jednom kolotoči . Z výjazdu na výjazd . Ešte som stal pred internou Covid ambulanciou a volali , že majú další výjazd . Z Tivekov sa medzi kovid vyjazdami neprezliekame len rýchlo chlórom dekontaminujeme . Cely zadný trakt sanitky je vysoko infekcny a po odovzdaní pacienta a po dekontaminacii a sňati Tivekov sa zapína ziaric . Do zadnej casti už nevstupujeme . Znizujem možné riziko na maximálnu mieru … stále máš pocit , že ten vírus máš na sebe . A nielen pocit . Po výjazde si aj komplet odev dezinfikujeme v rámci dekontaminačnej pauzy ozónom . Je to teraz náročné obdobie .
28.11.2021 - 14:40:20
50
uz tolko do toho investoval, ze mu nezostalo na urinalny kondom.
28.11.2021 - 14:43:29
01
Hosť napísal:
Ano to čo vidíš ty sú najhoršie prípady. Tých nastastie nieje tak veľa, diky za rady.


Nevieš koľko je tých najhorších prípadov a teraz ked už sú naplnené kapacity a nie každý sa dostane do nemocnice sa to ani zistit nedá, to sa uvidí až pri ročných štatistikách úmrtí a nad úmrtí podľa matrík - ale nie v porovnaní s vlaňajším rokom ale s 2019, 2018, ... , časť nad úmrtí pripadne na obete pandémie PCR pozitívne na SarsCov-2, časť na SarsCov-2 pozitívne kde sa netestovalo a časť na nepozitívnych ktorí predčasne umreli na niečo iné lebo sa do covid preplnených nemocníc nedostali alebo nepozitívne kde bola spolu príčina už skôr prekonaný covid. Vlani to bolo viac ako 17 000 ľudí. To je veľa. Jedno okresné mesto. Skoro ako Hlohovec, ...
28.11.2021 - 15:04:48
00
Alebo dvoje Vrable vedla seba ...
28.11.2021 - 15:22:52
00
Alebo nad sebou - pod úrovnou Hlohovca.
28.11.2021 - 15:26:09
00
Ramon1 napísal:

Otvoril som tému po dlhšej dobe a hneď prvý tvoj príspevok. Až som sa zľakol čo o mne píšu a čo sa mi stalo :lol:
28.11.2021 - 17:19:59
03
😂😂😂
28.11.2021 - 17:25:32
00
keyboard_arrow_up