stanos4 super, že ťa to zaujíma, lebo ono to je dosť taká aktuálna téma. Ja tiež k tomu moc nesledujem teoretické a legislatívne pozadie. Lebo zákony SR akosi patria a sú vytvárané pre určité skupiny ľudí. Nikdy nie pre verejnosť. Zákon čo tu bol spomenutý o národných parkoch je z r. 2002 s viacerými pozmeňujúcimi návrhmi. Mal som k tomu aj nejaké materiály, ale ono to je zbytočné čítať. Tie návrhy čo tam boli niekedy z r. 2018-2019 sú celkom také že bola by nádej aj pre cyklistov, ale dávali tie námietky lesníci a poľovníci. Čiže ak to nebude podporené skupinou cyklistov, tak nikdy sa to slovo cyklista nedostane reálne do lesa. Len ilegál. Mne ide len o to, že ako sa niekto rozčuľuje, že v lese sa ťaží drevo, tak ja sa zas rozčuľujem, že niekoho trápi, že pár cyklistov sa pohybuje v NP. Ver tomu, že aj keby sa to zlegalizovalo, tak počet nestúpne, lebo sa jedná o zóny, ktoré sú ďaleko a vysoko.

Ale pomohlo by sa aj nižšie položeným cestám. Napríklad Chata pod Suchým má omylom trasu cez Starohradskú dolinu a cez Jedľovinu trasu nechcú akceptovať. A len blázon v skutočnosti by tam šiel oficiálnym Cčkom. Pri BA je s ochranou prírody zas iný problém. Lokality sú nízko a ľahko prístupné. Cyklistov veľa, tam je určitá ochrana asi potrebná. Preto by tieto veci mali byť posudzované individuálne.
26.11.2021 - 15:58:23
01
scarinko napísal:
Ale ja ti rozumiem ale ani v tahaci by som nechcel aby koli mne isiel cyklista do priekopy.
Ked bude volne miesto tak ma pusti. Bohuzial u nas to funguje tak ze ta kludne zhodi.

Zaujima ma, kolko krat ta uz nejaky nakladak zhodil a preco stale tie asfalty jazdis ked z toho mas zjavne stres ... peace
26.11.2021 - 16:04:25
00
Jedna dodavka ma uz raz vytlacila z cesty a nie len mna ako som tu cital. Kamosa nakladak s drevom. A to je riesenie? Nejazdit? To by ti hajzlici mali velmi rychlo vyhrate keby stacilo byt debil a ostatni tam prestanú jazdit.
26.11.2021 - 17:06:29
01
alebo to mozes robit tak, ako tu raz pisal Joko - hadzat im bidony do celneho skla :)
26.11.2021 - 18:08:09
01
Skoda dobreho bidonu ?
26.11.2021 - 18:21:01
00
Vies co scarinko, uz nemam chut ti dalej vysvetlovat ze treba byt k druhym ohladuplny a skusit sa pozriet na problem aj z tej druhej strany. A ze sa ti to potom vrati v dobrom.

Chod do *****. A mozes ist stredom a neuhybat.
26.11.2021 - 20:25:42
06
branomelis napísal:
Ale pomohlo by sa aj nižšie položeným cestám. Napríklad Chata pod Suchým má omylom trasu cez Starohradskú dolinu a cez Jedľovinu trasu nechcú akceptovať. A len blázon v skutočnosti by tam šiel oficiálnym Cčkom. Pri BA je s ochranou prírody zas iný problém. Lokality sú nízko a ľahko prístupné. Cyklistov veľa, tam je určitá ochrana asi potrebná. Preto by tieto veci mali byť posudzované individuálne.

Oficiálne C končí pod Starhradom. Ďalej hore je už "len" povolený vjazd cyklistov na základe návštevného poriadku NP Malá Fatra. Takto všetci cyklisti čo idú na CHPS sú tam ilegálne, to je pravda a nechápem že doteraz sa to nevyriešilo :(
26.11.2021 - 20:45:16
00
ale ved chaty v MF su vo vynimke a je dovoleny pristup po zasobovacich cestach - znacena trasa nieje ani na pod chlebom ani klacianska
alebo snad chps zasobuju tou dolinou?
26.11.2021 - 21:33:34
00
milos21
Cyklotrasa na CHPS aktuálne ide podľa mňa až priamo ku chate. Došlo tam k nejakým zmenám a je to aj na smerovníkoch značené ako C, ale ide to tou hnusnou starohradskou dolinou. Na chate boli informačné tabule, že čo nesmieš robiť v NP a tento rok odtiaľ zmizol prečiarknutý bicyglík. V podstate keby si dodržoval to čo na tých info tabuliach bolo, tak pobyt v NP by ti vlastne ani nič pozitívne neprinášal...

Chps sa zásobuje obidvoma cestami..v zime po Jedľovine, ale záver v tom najhoršom idú dolinou. Starohradskou dolinou je to dosť skratka a terénnemu autu to debilné stúpanie nevadí.

Aktuálna situácia bude potrebovať zmenu...Ale aj nejakú lepšiu toleranciu medzi ľuďmi. Ja tú zlobu na tých horách nechápem. A to keď po mne začne turista na Jedľovine bliakať, tak samozrejme mu nezostanem nič dlžný a vrátim mu v podobnom štýle. Ale moja skúsenosť je, že 99% turistov akceptuje cyklistov a naopak. Je to zhruba tak, že stretnem asi 5 totálnych idiotov ročne. Len táto malá skupina dokáže aj škodiť.
26.11.2021 - 21:37:24
00
milos21 napísal:
Oficiálne C končí pod Starhradom. Ďalej hore je už "len" povolený vjazd cyklistov na základe návštevného poriadku NP Malá Fatra. Takto všetci cyklisti čo idú na CHPS sú tam ilegálne, to je pravda a nechápem že doteraz sa to nevyriešilo :(


Ja som nebol na CHPS hádam desať rokov, tak sa môžem mýliť, ale podľa mapy.cz ide zelené "C" od Starhradu až na chatu. V reáli tam nie je?
26.11.2021 - 21:40:27
00
V reali to C vadilo miestnemu urbariatu a zo vsetkych stromov ho zhoblovali (komplet s korou az na drevo). Este sa nepamatam, ci nahodou na zaciatku pri rampe nie je aj zakaz vjazdu.
26.11.2021 - 22:44:24
00
Jaroh napísal:
Ja som nebol na CHPS hádam desať rokov, tak sa môžem mýliť, ale podľa mapy.cz ide zelené "C" od Starhradu až na chatu. V reáli tam nie je?

Oficiálne značené C od SCK končí pod Starhradom. Ďalej ti bestrestne bicyklovať umožňuje návštevný poriadok NP Malá Fatra. Na mapy.cz to už dlho nebude takto, zrovna včera som to opravoval a zakresľoval oficiálne povolené cyklotrasy v NP MF a NP VF (aj keď nie sú značené SCK). Rozdelil som to na tieto 2 časti.

Zigo
V reali to C vadilo miestnemu urbariatu a zo vsetkych stromov ho zhoblovali (komplet s korou az na drevo). Este sa nepamatam, ci nahodou na zaciatku pri rampe nie je aj zakaz vjazdu.


Ale návštevné podmienky NP MF ti na tú cestu povoľujú vjazd na biku na CHPS, tak isto ako povoľujú vjazd na biku na chaty na Magure a pod Chlebom.
26.11.2021 - 23:08:19
00
Len tak mimo tému k tej CHPS. Dnes som šiel (samozrejme cez Varín) a cesta starohradskou dolinou je normálne oficiálne značená na turistických smerovníkoch ako zelené Cčko. Videl som to na rázcestí pod CHPS, šiel som novou zvážnicou na Plešel a je tam smerovník a zelené C. Myslím, že hore pri tej hospodárskej budove je ďalší smerovník kde to zelené C končí. Pri drevených stoloch pri vchode do chaty je ďalší smerovník, ale tam sú už len turistické trasy.

Takže na biku sa dá ísť po hospodársku budovu :) Zvyšok si musíte dotlačiť ku vchodu, alebo vyniesť na chrbte :D výnimku majú len drzé miestne kozy - tie si chodia kde chcú.
27.11.2021 - 18:57:38
01
Az teraz som si uvedomil, ze ste pisali o ceste od Starhradu. Ja som myslel zvaznicu od Jedloviny, tam zmizli cecka. Sorry.
Tiez sa tam budem musiet ist pozriet, zaujimaju ma dopravne znacky na oboch cestach.
27.11.2021 - 19:05:31
00
branomelis ja som vychádzal aj z tohoto, už neviem ako sú tam smerovníky: https://za.cykloportal.sk/trasy/5442-na-starhrad/
Nedožíva to zelené C hore už len svoj život? Je to zelené C 5442 aj hore pod takýmto číslom? Lebo aj keby nebolo, tadiaľ sa dá ísť legálne na biku (aj keď je to nezmyselné)
28.11.2021 - 14:54:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up