lto napísal:
double : nosenie = cvicenie. A ako bonus potom mozes zjazdit :D

tak to radsej budem trpeť. Dakujem inak za rady. No klasicky drep sa mi tazko robí a hlavne mi puka v kolenach. Ale kolagen mi pomohol
16.11.2021 - 18:01:20
00
ojoj, drepy s bajkom s kosodrevine, to rozhybe cloveka dobre :D /a ked zahryznes do kosky, aj daky kolagen bude :lol:/
16.11.2021 - 18:21:48
00
Odporucam to nepodcenovat. Ja som tiez mal ako junior obidve kolena operovane pri sporte, potom som to 20 rokov neriesil aj ked sem tam bolelo a predny skrizeny medzi casom uplne odisiel a skoncil som s chrupavkou poskodenou na 3 stupne zo 4 (viac menej nevratne) a dalsimi operaciami ( chirurgicke centrum). Teraz chodim kazdeho pol roka na pravidelnu udrzbu, "premazanie" hyaluronovou injekciou. To mi pomaha.

Co sa tyka cvicenia, odporucam skusit zacat s trenerom co sa na to zameriava. Vsetko viac menej s vlastnym telom, rozne balancne cviky a pod.
16.11.2021 - 19:50:56
00
volodaj zihadlo 5 Postupne som prišiel na to, prečo ma pri poslednom výlete do BA (a predtým do PL) nečakane sklamalo koleno. Nebolo to výškou sedla, teda nie vo svojej podstate. Ale predozadnou pozíciou. Keď som kupoval Bianchi nevedel som či ta sedlovka umožňuje aj 0 mm offset. V zahraničných recenziách písali vo svojej podstate len "od -10 mm do 25mm" a keď som sa pýtal pred kúpou, tak mi bolo povedané, že by sa mala dať. No nedala sa, len natvrdo -10 mm alebo 25 mm. Keďže doteraz jazdím všade 0 mm offsety, tak jediná možnosť bola sedlo natlačiť dopredu (lepšie ako verzia -10 mm a sedlo natlačiť dozadu - to by prasklo hneď). Čiže sa zdá, že definitívna zmena s posunutím sedla o 2 cm dopredu vyriešila problém. Len dúfam, že sedlo to vydrží, ale keďže sedím v zadnej časti, tak by to nemusel byť problém. Ešte by to možno chcelo viac dopredu, ale už ma sedlo ďalej nepustí...

PS: aj pre toto nenávidím atypické sedlovky a predstavce. Najdôležitejšie komponenty na nastavenie posedu s redukovaním možností, celé zle.

Prílohy:

IMG_9968.JPG
IMG_9968.JPG 440.99 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2021 - 17:18:13
02
takto natiahni si spagatik od predu do zadu, tpotom spusti spafat zo zvažím tak aby bolo na strede a odmeraj pozíciu. sedla voči špagátiku, každa gometria to ma inač, ja som ti to takto nastavil podla stareho a až potom som riešil dlžku predstavca
28.11.2021 - 17:29:06
00
Aj tak som som nakoniec robil (možno amatérskym spôsobom, nie tak technicky ako ty :lol:). Len sedlovka mi sedlo viac dopredu už nepustí a zámok s 0 mm offsetom pre túto sedlovku neexistuje (aspoň neviem o tom). A podľa starého cesťáku nič nepremeriam, už je rozmontovaný, meral som podľa MTB).

Jazdím už nejakú dobu s týmto nastavením, ale rozhodujúce bude, čo sa stane pri jazde nad 50 km (tá bola vždy kritická pri starom nastavení). Žiaľ tento rok som posledné mesiace už Strava Gran Fondo nerobil...
28.11.2021 - 17:33:59
00
takto

Prílohy:

202619-cestny-e-bike-bianchi-impulso-e-road-ultegra-11sp-2-v.jpg
202619-cestny-e-bike-bianchi-impulso-e-road-ultegra-11sp-2-v.jpg 280.21 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2021 - 17:56:05
10
Pochopil som, ja som šiel na to oveľa primitívnejšie :lol:
28.11.2021 - 20:13:09
00
Neviem co tu meriate so pagatikom, ale nema sa nastavovat predozadna pozicia tak, ze ak je kluka vodorovne a mas na nej chodidlo, koleno by malo byt presne nad oskou pedala?
28.11.2021 - 20:25:55
01
Tu ide o rovnaký posed s iným bikom. Prvotné nastavenie je také ako vravíš, ja to mám nastavené cca oblasť za patellou je pred oskou pedálu.
28.11.2021 - 20:28:44
01
Ahojte, od zimy ma boli v pravom kolene, vnutorna cast. Zacal som behavat po snehu, lade a prisli bolesti, mal som problem aj chodit. Uraz nebol ziaden. Prestal som s behom atd a uz to na 90% preslo. Bikovat sa da v pohode. Tu mam popois z magnetickej. Vie to niekto prelozit do ludskej reci? K doktorovi idem az bud.tyzden. Dik

Prílohy:

5800E5F7-657E-408A-B928-C365A35A4032.jpeg
5800E5F7-657E-408A-B928-C365A35A4032.jpeg 217.44 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2022 - 07:31:42
00
Canyo v ludskej reci, - mas jemne poskodený meniskus, je jemne poskodený do vnútra ale nemalo by to byť nič strašné. - vynechal by som okrajovú polohu ( malo by ťa to bolieť pri zakopávaní dozadu )

realne ťa bolí chodnropatia - degeneratívne ochorenie chrupavky, ktorej ubúda a začína ti drieť jabĺčko o holennú kosť a píšťalu.


femur - stehenná kosť
tibia - píštala,
patela - jabĺčko
ACL - predný skrížený väz


ak ´ta nebolí zakopávanie a máš dobrý rozsah pohybu, z mojej terajšej skúsenosti mi najviac pomohol streching.

skúšal som kyselinu hyaluronovu, kolagen, rehabky, magnet atď... a nakoniec mi pomohla obyčajná rehabilitačná sestrička.

krátke osvalené nohy + skrátené šľachy = tlak v kolene. posledných 5 dní robím pomalé koncentrované hlboké drepy + naťahovanie päty až ku zadku a boles´t postupne ustupuje, už viem aj vyjsť po schodoch. základ je oddialiť kostné štruktúry od seba.

budúci týždeň chcem skúsiť aj akupunktúru, na chontropatiu účinne zaberá a uvoľňuje skrátené štruktúry.

Prílohy:

knee-pain-overview.jpg
knee-pain-overview.jpg 58.51 KiB thumb_up0thumb_down

Patela-900x400.jpg
Patela-900x400.jpg 24.14 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2022 - 10:15:54
11
Ahoj Valcek, dakujem za vysvetlenie. Ano ako pises, boli to v krajnej polohe. Tiez berem vyzivove doplnky na klby a dal som tomu klud a preslo to viac menej. Jedine ked zakopnem dozadu to zacitim. Meme menili koleno, mala artrozu, ale to bude asi nieco ine. Som myslel ci to nie je dedicne. Vies mi poradit nejake strecingove cviky? Drepy tiez robil obacas.
05.05.2022 - 11:29:43
00
artroza - degenerativne poskodenie klbu, najprv chrupavky, neskor aj samotnej kosti. tam uz nieje pomoci.

ak ta boli v krajnej polohe boli ta meniskus. Ak ta neboli kracanie po schodoch ( tym padom ani silove bicyklovanie - chrupavka je este ako tak ok )

na meniskus som nasiel toto :

https://lepsiastarostlivost.sk/klby/10-rehabilitacnych-cvikov-po-operacii-kolenneho-klbu/


moje odporucanie - zanozovanie po hranicu bolesti, idealne dat medzi lytko a stehno uterak alebo lopticku ako prirodzenu medzeru, tlacit len po kraj pokade to je este konfortne
- predkopavanie, resp dvihanie vystretej nohy v leze na chrbte ( aktivovanie kvadricepsu)
- lah na bruchu, dvihanie noh na spickach a znova aktivacia kvadricepsu a hamstringu,
vsetko vlastna vaha, len po hranicu bolesti - pointa je podla mna vo zvyseni rozsahu pohybu, nie naberani svalstva ci zvyseni fyzicky.
05.05.2022 - 14:28:39
01
Vdaka za rady. No ja to budem mat mix aj toho meniskusa a aj chodnropatie. Ked som to mal akutne, tak som nevedel chodit poriadne, ale bikovat sa mi dalo v pohode. Tie dopady pri chodzi sposobovali bolest, tak som sa aj odpalil, na ture po snehu a lade, ledva som k autu zisiel. Teraz to citim minimalne, krajnym poloham sa vyhybam, ale bikovanie nie je problem, ani ked idem tazsie prevody, resp. sprint na stojaka atd ale bezne jazdim frekvencne.
Co je este zaujimave, v noci to obcas boli. Ked lezim na boku, tak si davam vankusik medzi kolena aby netlacili na seba. V minulosti som hraval squash a tenis, mozno vtedy som ho odfajcil...
05.05.2022 - 16:25:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up