Podľa podmienok..... môže ti byť horúco aj len v termotričku..... nič neobvyklé
Treba pozerať aj iné značky ako Karpos, Crazy, Dynafit.....
Ale zase s Polartec Alpha to nebude nikde "za babku", jedine ak vymakneš nejakú veľkú zľavu.
Ja mám Direct Alpine.....
29.11.2021 - 19:46:45
00
palo32 napísal:
Čaute, poradíte mi prosím nejakú mikinu / bundu na skialp teda splitboard, ale to je v podstate to isté :)
Bude to moja prvá sezóna a chcem si kúpiť nejakú mikinu - ako druhú vrstvu. Dám si termo tričko s dlhým rukávom, na to túto mikinu a na vrch ak bude snežiť, fúkať a do zjazdu hardshell membránu.
Výšlapy asi najviac okolo chopku (dosť tu zvykne fúkať), prípadne niečo easy v západnýách tatrách alebo nejaké chaty.
Čítal som, že materiál polartec alpha celkom chvália, len tá cena 180 - 200e za mikinu sa mi už zdá celkom dosť. Sú aj lacnejšie značky s polartec alpha? Alebo niečo iné?
Nebude mi zima len v termo tričku a mikine pri výšlape?

na šlapanie je mikina naprt, spotíš sa ofukne ta hned asi doma v posteli...
skor nejaký tenučký stoper s vetrakmi ,ked nefuka... a pod to len dlhe termo.... hore pod to fukneš zateplovaciu vrstvu napr nejaku primaloftku tenučku a si v cajku na zjazd... primaloftka sa dá zbaliť do maličkeho valčeka a ako medzivrstva super.
mám polartec alfa, pri šlapaní to do seba natiahhne doela dosť potu a potom , ked dam suche termo hore je hned mokre. takže vytahujem primaloft a na to fukerku proti vetru... zatial nejlepšia kombinácia pokial je pod -5... a hore vydržím v tom aj -15 :)
samozrejme na jar už pomenej :) triko a vestičku.... prípadne hore fukerku :)
29.11.2021 - 19:59:17
00
Polartec Alpha robí aj Northfinder. Mám ten matroš doma v cyklobunde Specialized a je super na dotyk. Drží dosť vzduchu takže dobre izoluje. Na skialp však nosím hybridnú Primaloft bundu, že trup izolovaný a ruky nie atď https://northfinder.com/sk/5686-bu-3470pro-panska-bunda-polartec-alpha-direct-baranec.html/29-farba-darkblue
29.11.2021 - 20:09:21
00
bladerunner napísal:
Ja mám Direct Alpine.....


Direct alpine mám niekoľko nohavíc, super značka podľa mňa. Čo konktétne máš od nich na skialp? Si spokojný?

na šlapanie je mikina naprt, spotíš sa ofukne ta hned asi doma v posteli...
skor nejaký tenučký stoper s vetrakmi ,ked nefuka... a pod to len dlhe termo.... hore pod to fukneš zateplovaciu vrstvu napr nejaku primaloftku tenučku a si v cajku na zjazd...


Presne s týmto som sa stretával pri zimných túrach, termo mokré, mikina tiež a keď som vymenil termo na vrchole za suché, aj tak zvlho cestou dole. Prípadne niekde dlhšia pauza a už to chladilo. Preto som si myslel, že poriadna mikina toto vyrieši.

A k tvojej kombinácii, vieš mi poradiť konkrétny tenučký stoper s vetrakmi a primaloftku, ktorú máš vyskúšanú? Nech viem popozerať niečo podobné.
29.11.2021 - 20:46:16
00
Ja skôr skiturista, aj to len dve sezóny.....na východe veľké kopce nemáme?....ale plány do budúcnosti sú veľké (len času málo).... minulú sezónu napr. Svišťový štít sa podaril?
DA Cascade plus nohavice, DA Polartec Alpha bunda, nejaké rukavice mám tiež od nich....
Spokojnosť kedy ako....podmienky sú veľmi premenlivé.... proste niekedy som spotený, inokedy trocha vymrznem....ale tak na horách v zime človek musí počítať aj s nepohodou...nohavice škoda že nemajú vetráky na boku
29.11.2021 - 21:15:50
00
palo32 napísal:
Presne s týmto som sa stretával pri zimných túrach, termo mokré, mikina tiež a keď som vymenil termo na vrchole za suché, aj tak zvlho cestou dole. Prípadne niekde dlhšia pauza a už to chladilo. Preto som si myslel, že poriadna mikina toto vyrieši.

A k tvojej kombinácii, vieš mi poradiť konkrétny tenučký stoper s vetrakmi a primaloftku, ktorú máš vyskúšanú? Nech viem popozerať niečo podobné.

primaloftku hocijaku tenku ja mám lacnu snikde s zobchodaku za 70 som natrafil, ako zateplovacia vrstva služi 3roky, teraz som natrafil v adamsporte na novu montagne pertexovu, tiež sa da krasne zbaliť do rolky.
stoper mam bikový tenučký od GORE... ale lepší je nejaký s kapucou ked fučí na rebre. este nosim fukerku od karposu LOT, ale to už je taký polo sklenník. na vietor fajn :)
nosím sietku brinje, taj je sucha furt. pripadne niečo tenke napr cyklodres dlhý.
to mokre hhodím dam druhý termo loftku a fukerku.. suche rukavice capicu, a som v klude...
popracem to aj do maleho 20l deuteru
ale ideál je 25ka, tam sa dá napratať veci aj na celý den s mačkami,lopatou, oblečkom, pitím,
29.11.2021 - 21:55:01
00
palo32 napísal:
Čaute, poradíte mi prosím nejakú mikinu / bundu na skialp teda splitboard, ale to je v podstate to isté :)
Bude to moja prvá sezóna a chcem si kúpiť nejakú mikinu - ako druhú vrstvu. Dám si termo tričko s dlhým rukávom, na to túto mikinu a na vrch ak bude snežiť, fúkať a do zjazdu hardshell membránu.
Výšlapy asi najviac okolo chopku (dosť tu zvykne fúkať), prípadne niečo easy v západnýách tatrách alebo nejaké chaty.
Čítal som, že materiál polartec alpha celkom chvália, len tá cena 180 - 200e za mikinu sa mi už zdá celkom dosť. Sú aj lacnejšie značky s polartec alpha? Alebo niečo iné?
Nebude mi zima len v termo tričku a mikine pri výšlape?


Hocijaka priemerna “funkcna” mikina splni svoju ulohu ? najviac sa opla investovat do prvej vrstvy - kratke, dlhe tricka... K tomu ten HS s vetrackami a mas vybavene.. Mikina za 2 kila trosku psycho na moj vkus ale tak vpohode ?
29.11.2021 - 22:04:31
00
Ono aj tak každý sme iný, niekto sa potí viac, iný menej, niekto lepšie toleruje chlad, ťažší sa zvyčajne viac spotí smerom hore.....a každému niečo iné vyhovuje a sám si musí nájsť to čo je preňho najlepšie
29.11.2021 - 22:31:59
00
Pocuvajte priatelia. Mam taku mozno blbu zaciatocnicku otazku.

Keby som chcel ist na skialpoch po nejakom mierne zvlnenom terene, kde nie su strme vyslapy, ale su to take hore-dolu mierne briezky a rovinky, tak by ma asi slak triafal z neustaleho zhadzovania a nahadzovania pasov.
Existuju nejake uzke pasy, alebo nieco podobne, co by mi umoznilo normalne sliapat po rovine a do mierneho briezku, ale nevadilo by to nejako pri spustani sa z mierneho kopceka ? Napriklad, ze by som v zime chcel prejst cez slovenske rudohorie - z Tlsteho javora na Zakluky.

Viem ze na toto su backcountry bezky. Ale kupovat zase dalsiu vybavu, ak chcem par vyletov sa mi nechce. A s poziciavanim a topankami nemam dobre skusenosti.

Ako podobne tury riesite, ak ste teda niekto ? Pouzivate normalne to, co mate, alebo date nejake starsie pasy, co uz tolko nedrzia a nebrzdia alebo nieco este ine ?
29.11.2021 - 22:45:59
00
Keď taká skituristika po hrebeni, tak keď len krátky zjazd, tak na pásoch opatrne.... dá sa....
29.11.2021 - 22:51:21
01
Zlyžujem na pásoch. Ale rezignoval som na takéto výlety. Ťapkať sa na skialpoch po skoro rovine je neskutočná nuda.

Minulý rok som sa nechal nahovoriť na hrebeň VF z RK po Ploskú a moc ma to teda nebavilo.
29.11.2021 - 22:53:54
00
Najlepsi sklz maju race-pasy = sirka okolo 60mm, 100% mohair. Uchytenie iba na spicke lyze + nezvyknu byt na celu dlzku lyze,
29.11.2021 - 22:55:41
00
Za mňa pri tých zjazdoch na pásoch je lepší sklz kontraproduktívny...🤔🤣
29.11.2021 - 22:57:45
00
Vdaka. Ja to beriem ako turistiku. Viem, ze to je tapkanie. Mozno skusim tie race uzke.

Len to spustanie na pasoch je hrozne. Na Chopku sme takto urobili divadlo lyziarom. Vytapkali sme sa z juhu hore, pofotili a ze ideme do Kamienky. Len na tych 20 metrov sa nam ani lyze nechcelo davat dolu. Tak sme sa spustili... aj s pasmi... bolo to ladove...
Zabavu z nas mali naramnu :D
29.11.2021 - 23:02:55
00
S tymi uzkymi pasmi potom ale pozor vo vyslapoch, lebo v traverzoch na tvrdom nemusia drzat kedze nepokryju celu sirku lyze. V zjazde je to naopak vyhoda, lebo lyza lepsie zabera hranou v pripade potreby. Lepsi sklz je v zjazdoch taktiez vyhodnejsi, kedze tazisko skituristu je relativne vysoko.
29.11.2021 - 23:11:28
01
keyboard_arrow_up