Ak si spravne pamatam tak pri platbe kartou posielaju qr kod na platbu s obmedzenou dobou platnosti pred odoslanim bajku. Pri paypal urobia rezervaciu pri obkednavke a real platbu az pri odosielani.
30.11.2021 - 08:45:14
00
Predošlé biky som platil hneď pri objednaní, ale všetky boli skladom. Teraz mal prísť koncom novembra, ale písali, že bude o mesiac skôr. Všetko odhad. Počkal som kým napíšu, že bike je pripravený a čakajú len na platbu, potom dávajú 10 dní na platbu, inak zrušia objednávku.
30.11.2021 - 08:58:05
00
Tak už to je jedno :) mal som prachy na účte s ktorými by som aj tak nehýbal, takže mi to nevadí či paltím teraz, alebo či by som to platil o mesiac. Chcel som si to radšej poistiť, keby bol veľký dopyt, tak nech to mám na isto :)
30.11.2021 - 10:29:02
00
petocervik napísal:
Bol som na bikefitting v Spišskej podľa rady v tejto téme. Nakoniec som zistil, že zrejme potrebujem XL pri mojich cca 188cm (po rozkrok 92cm) aj keď Canyon kalkulačka mi odporučala L, ktore som mal už objednané. Akurát CykloŠpak v systéme nemali Lux Trail, iba Lux, ale vraj aj pri tej geometrii by som mal mať XL aby som vedel sedlo dať dostatočne dozadu.
Každopádne vďaka za radu, som síce chvíľu váhal, ale nakoniec som rád, že som tam šiel. Zrušil som objednávku v piatok a hneď dnes som mal šťastie a zrazu sa objavilo XL, tak som objednal.

Dodávka by mala byť na prelome januára až februára. Dá sa ináč niečo k objednávke dohodiť ak by som chcel? Nemajú žiadne Shimano pedále skladom totiž. Má s tým niekto skúsenosti?


vazne az xlko ti odporucali pre lux trail? ja ked som si porovnaval geometriu pre Lux s mojim sucasnym bikom, tak pri mojej vyske 185 a inseam 86 Lko ok, ale Lux trail uz na rozmedzi M/L, kedze lux trail ma inu geo ako Lux a s porovnanim s mojim aktualnym bikom, tak lux trail M ma najdolezitejsie parametre priblizne rovnake ako moje Lko, jedine sedlovka je trosku kratsia, ale vykompenzovala by to teleskopka a stale by som bol v pohode
30.11.2021 - 14:03:21
11
No verím, že mne Lko pri 187 cm bude akurát, keďže som presne v strede odporúčaného Lka pri Spectrale. Ja som pedále prihodil trailové XT, iba čo som zabudol nejaký košík na flašu, ale tak to je najmenej a to už kúpim hoci kde :) Inak pozrel som na tú geo a petocervik Lux a Lux trail má tú geo rozdielnu. Pri trail verzii je reach dlhší o 3 cm, takže ak ti to merali podľa klasického Luxu, tak neviem. Tam by som bral radšej XL, keďže tam je reach aj v XLku kratší ako pri Spectrale, no v Lku je prakticky rovnaký. Takže neviem či si spravil dobre a či ti teda ten bike nebude trochu veľký, keďže to bolo merané podľa iného. Možno ti sadne, ale bude to asi na hrane. Ide o to či máš rád natiahnutejší, alebo vzpriamenejší posed :) Ale to o tej geo ti už písal aj vokalvokal :) no sám uvidíš, bez vyskúšania asi dosť ťažko na to odpovedať. V horšom prípade budeš môcť vrátiť, aj keď potom je otázne ak by sa tak aj stalo, či tá menšia veľkosť ešte bude :)
30.11.2021 - 14:30:13
10
Tak tiež som bol z toho celkom prekvapený, že mi aj tak radí XL, lebo som vedel, že ta geo je natiahnutá oproti konzervatívnejšiemu Lux-u. Ja som si dal nastaviť hodnoty na "sport" posed. Používajú tam Shimano Dynamics Lab. No deň predo mnou bol tam kamarát len o pár cm nižší a ten nastavoval svoje L-ko, ktoré som aj skúšal. A jemu sedlo na lyžinách nastavovala takmer na doraz dozadu.
Ako som celkom v rozpakoch teraz. Ale zrejme dám pri najhoršom kratší predstavec a posuniem sedlo dopredu. Asi lepšie ako dávať na L-ko dlhší predstavec. Vlastne trail je dlhší na reach o 3cm, ale kratší na predstavci o 2cm. Takže sedlom ten 1cm by som vykriť snáď mal. Neviem či správne uvažujem.
30.11.2021 - 16:13:13
01
Tak aj ten 500 mm pri XL reach je na tvoju výšku aj pri iných značkách asi už aj štandard pri dnešných geometraich, tak asi to bude ok. Spectral má v XL 510 a v Lku 485 mm. Na nižšie zdvihy sa robía trochu kratšie, ale uvidíš, Tak keby ti bol trochu dlhší, ak sa to dá menšími úpravami doladiť. Veď potom by si mohol do tej predajne zájsť a nech ti to teda nastavia podľa bikefitingu presne na teba :) Ja som tiež pri viacerých značkách na hrane medzi L a XL, tak tu som rád, že mi to papierovo vychádza na stred a takúto geo ako má Spectríl som aj chcel. Hlavový tam je už inak riadne položený, len 64 stupňov, teraz som mal 66, ale dá sa meniť flip chip chipom, takže aj tam sa to dá trochu upraviť. Tak verím, že všetko sadne a držím palce nech aj tebe :)
30.11.2021 - 17:17:41
00
petocervik kvazi ano, tak ako si to napisal to nie je spatna uvaha. treba brat ale este v ohlad vysku sedlovej trubky, ta je pri XL celkom vysoka. ale mas celkom dlhe nohy a teleskopka tam je len 100mm, cize to by mohlo byt tiez ok. a polohou sedla sice ovplyvnujes celkovu dlzku posedu, ale primarne by to malo sluzit na nastavenie polohy slapania, odrazovy mostik k optimalnemu posedu a prenosu sily je koleno nad osou pedalu ak je prava kluka na 3. hodine. potom doladit celkovu dlzku predstavcom.
ako musim sa priznat, ze tiez som bol prekvapeny ked som sa dopocul, ze XLko ti odporucili na bike fittingu a duplom, ked ten bike nemali v db, lebo v porovnani so standardnym luxom ma trail celkom odlisnu geo. takze som zvedavy ako ti sadne, snad tam vedia, co robia a bude to fajn :)
30.11.2021 - 17:36:12
01
Kamaratovi, co mu sedel Lux M, tak odporuca Canyon Lux trail vo velkosti S.
30.11.2021 - 17:42:57
00
Tá 100 mm sedlovka aj pri XL ma celkom zaráža :) Tio už mi príde v dnešnej dobe trochu mimo. Teda nie je to enduro bike, ale aj tak by som si tam vedel predstaviť 150, alebo minimálne 125 mm :) Na Spectrále je v Lku 170 a v XLku dokonca 200 mm. Je to teda iná kategoria biku a iné zdvihy, no aj tak mi príde tých 100 mm dosť málo. Takú som mal 1. teleskopku ešte s ovladaním pod sedlom :) po prechode na 150 s dialkovým to bol neskutočný rozdiel. Inak celkom by ma zaujémalo, či niekto vracal bike kvóli zlej velkosti a ako to dopadlo, teda koľko rvala výmena. Teraz v tejto dobe to aj môlže byť dosť problém, že keby ho aj vrátiš, tak nemajú náhradu, alebo môže
š čakať pár mesiacov, prípadne ti vrátia peniaze.
30.11.2021 - 18:31:54
00
Lux Trail CF6 je doma, o mesiac skor ako povodne mal prist cize velka spokojnost. Jedina nespokojnost bola s dorucenim. Sledoval som balik a na stranke UPS bolo dorucenie v pondelok, a dnes poobede mi vola kurier, ze stoji pred domom ci som doma. Nahoda bola, ze som koncil skor v praci a bol na ceste domov. Ked som prisiel tak bike uz bol tak ako je na fotke pri brane a kurier zamaval z auta ci je vseto v poriadku lebo sa pochopitelne ponahlal. Neskor este zavolal ci je to naozaj v poriadku a poprial pekny vikend:) Takze pozor pri dorucovani, moze to byt aj skor ako cakate.

Prílohy:

854EEA84-42EC-4480-A5D0-CCF2846043F8.jpeg
854EEA84-42EC-4480-A5D0-CCF2846043F8.jpeg 514.27 KiB thumb_up2thumb_down


Naposledy upravil ThuloPO dňa 03.12.2021 - 22:15:36, celkovo upravené 1 krát.

03.12.2021 - 22:08:38
06
tak dufam ze u mna bude meskat, pani spolubyvajuca by to nezvladla keby som mal naraz dva bicykle v obyvacke takto na sviatky :D
03.12.2021 - 22:14:58
00
To petocervik: https://mtbs.cz/clanek/test-canyon-lux-trail-cf-7/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=5#.YasDpSci1Pw kapitola jizdni dojmy
04.12.2021 - 07:05:17
20
Len fyi 27.5 Spectral posunuli z 21. 12 na 24. 1 ... zostavam dufat ze na sezonu uz bude doma ...
04.12.2021 - 08:27:12
00
Verím, že sa tiež dočkám skôr ako koncom januára :) Pozerám, že už majú viacero bikov skladom, môj teda zatiaľ nie, ale vyzerá to dobre, snáď sa podarí skôr ako bol písaný :)
05.12.2021 - 10:35:35
00
keyboard_arrow_up