srekac ano, napriklad Race Face Turbine R predstavec sa nedotahuje do kriza, ale najprv sa dotahuje na pozadovany moment vrch a potom spodok
30.11.2021 - 08:08:56
02
Srsen napísal:
už sme to tu niekde dávnejšie rozoberali
kormidlo je toto:
rajdy sú toto:

a jazykovedci , vyližte si .....
:)

Jazykovědci všech zemí, vyližte si prdel... :lol: :lol:
30.11.2021 - 08:52:10
00
aj PRO Koryak predstavec nie do kríža, je to aj na ňom popísané, najprv vrchné dva úplne a potom spodné
... občas sa oplatí čítať návod
30.11.2021 - 10:32:57
03
čo registrujem tak pomerne dosť, samozrejme že nie všetky, 35mm predstavce sa doťahujú práve tak že vrch na moment bez medzery a a následne spodok...
30.11.2021 - 11:27:23
00
Nuž viem si predstaviť geometriu predstavca, ktorej zodpovedá takýto postup montáže. Proste valcová plocha je prerušená medzerou len dole. Hore sa to spája bez mezery aby vnútri bola pekná valcová plocha bez zlomu.
Tie iné majú medzeru hore aj dolu.
30.11.2021 - 11:47:33
01
Sice sa jedna o stroj ale princip je taky isty. Nespravne utiahnute skrutky a tyc je zdeformovana. K tomu uz len pridat cyklicke namahanie + cas a zlomene rajdy su otazka casu.

Prílohy:

manip.jpg
manip.jpg 536.31 KiB thumb_up0thumb_down

30.11.2021 - 12:14:06
02
renovaziar napísal:

Vies,ja som este stara skola.Este mi obcas ujde dake to staromodne pomenovanie.
30.11.2021 - 19:43:07
00
a napr este bacha ze niektore predstavce su konstruovane tak ze horne skrutky idu na doraz bez medzery a dolne potom na isty moment-napr spesl tarmac sl7
vacsina je potom na rovnomerny moment a sparu na vsetkych skrutkach prave koli tomu aby bol dosiahnuty vnutorny tvar po utiahnuti skrutiek taky isty aky maju rajdy v priereze
01.12.2021 - 07:48:20
00
A na Renthal Apexe to mam opacne, dole na doraz, hore dotiahnut.
01.12.2021 - 07:54:18
00
..len tak nahlas uvazujem "po slovensky": davate tu rozne priklady, rozne ukazky odlisnosti medzi sebou, rozne pripady poskodenia atd. Nestava sa potom v servisoch (kde si servisny team moze apriori mysliet, ze su na 100% majstrami svojho remesla a uz ich nic neprekvapi), ze to beru rad-radom v zmysle napr. "ved predstavec ako predstavec" a utahuju to vsetko rovnako ? Tymto sa nechcem nikoho dotknut, ale aj z niektorych inych vlakien mam obcas pocit, ze su nespokojny s pristupom servisakov k nejakym konkretnym dielom co si vyzaduju specialnu pozornost/pristup...
01.12.2021 - 09:10:33
01
Keby len servis biku.Tyka sa to aj autoservisov a inych.
Vela roboty,malo casu takze chyb je vela.
01.12.2021 - 10:14:12
00
srekac napísal:
..len tak nahlas uvazujem "po slovensky": davate tu rozne priklady, rozne ukazky odlisnosti medzi sebou, rozne pripady poskodenia atd. Nestava sa potom v servisoch (kde si servisny team moze apriori mysliet, ze su na 100% majstrami svojho remesla a uz ich nic neprekvapi), ze to beru rad-radom v zmysle napr. "ved predstavec ako predstavec" a utahuju to vsetko rovnako ? Tymto sa nechcem nikoho dotknut, ale aj z niektorych inych vlakien mam obcas pocit, ze su nespokojny s pristupom servisakov k nejakym konkretnym dielom co si vyzaduju specialnu pozornost/pristup...


By si neveril, koľko ľudí ma presviedča aby som im urobil niečo na čo treba špeciálny nástroj ktorý nemám.
A čudujú sa keď ich posielam tam kde bicykel kúpili......
01.12.2021 - 10:37:35
01
Rovnako ako pri autoservisoch... Sú to práve tie rozdiely medzi servisom a servisom... Ako servisnák nikdy nemôžeš vedieť úplne všetko, ale nie je hanba si niečo s čím som si nie istý naštudovať, v dnešnej online dobe ozaj stačí pár tuknuti a je to. Potom tu je prax a skúsenosti. Jasné ak sa mi pod rukami primárne točia staré záležitosti tak niečo novšie môžem spraviť automaticky "po starom" avšak tu mi zvycajne zasvieti výkričník a radšej si to overím.
Za mňa najhorší mechanik je ten ktorý si myslí ze všetko vie
01.12.2021 - 13:48:57
05
FiLus Kto neštuduje nové veci, nemôže byť dobrý mechanik. Vždy sa je čo učiť. Na niečo sa dá prísť aj skúšaním, no trvá to zbytočne dlho. Keď si o tom niečo prečítaš, alebo ti to niekto vysvetlí, tak máš to info hneď a nemusíš nič nebodaj aj zbytočne pokaziť, alebo zničiť.
01.12.2021 - 18:27:04
00
elsi hej, ale stale je to tenky lad. Ja som poznal ludi (servisakov) ktori mali super kolegov, co boli spicka a vedeli aj vysvetlit aj ukazat. Lenze vidiet ako nejaky perfektny mechanik vypleta koleso este neznamena, ze to bude ten clovek vediet spravit..
01.12.2021 - 20:31:02
00
keyboard_arrow_up