Česká televízia natočila slušnú reláciu o hoaxoch. Mohli ísť ešte viac do hĺbky, ale stále lepšie, ako nič:

https://fb.watch/9CG9d1YsU6/
01.12.2021 - 04:43:32
01
S covidom v nemocnici sa priznal, že klamal. Očkovaný nie je, preukaz má falošný
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22794307/s-covidom-v-nemocnici-sa-priznal-ze-klamal-ockovany-nie-je-preukaz-ma-falosny.html

Čo na to povedať.
01.12.2021 - 09:07:33
00
Exemplarne potrestat, oboch.
01.12.2021 - 09:09:35
03
Človek by si myslel , že tam žijú “ jednoduchí “ ľudia . Zdanie klame 🤷🏼‍♂️ …

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/singapore-close-vaccinating-all-eligible-people-against-covid-19-2021-12-01/
01.12.2021 - 09:34:07
00
Cykloturista napísal:
S covidom v nemocnici sa priznal, že klamal. Očkovaný nie je, preukaz má falošný
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22794307/s-covidom-v-nemocnici-sa-priznal-ze-klamal-ockovany-nie-je-preukaz-ma-falosny.html

Čo na to povedať.

Osobne si myslim, ze ak by sa priznali vsetci, tak tych "ockovanych" v nemocniciach a na ventilaciach, alebo tych, co umreli po "vakcine" by bolo este vyznamne menej ako teraz. Minimalne v krajine s takou koncentraciou "vychcanych" ludi ako je slovensko.
01.12.2021 - 10:25:03
015
Ramon1 napísal:
Človek by si myslel , že tam žijú “ jednoduchí “ ľudia . Zdanie klame 🤷🏼‍♂️ …

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/singapore-close-vaccinating-all-eligible-people-against-covid-19-2021-12-01/

Priemerna mzda v Singapure je asi tak 5-nasobok slovenskej. Ja viem, peniaze nie su vsetko a urcite nemaju tolko ukrivdencov, obeti systemu a neobjavenych talentov ako slopensko, ale aj tak to nieco hovori o zivotnej urovni tam a tu, a o historii spravnosti rozhodnuti, ktore po desatrocia robili obyvatelia jednej krajiny a druhej krajiny.
01.12.2021 - 10:30:03
03
Kedy zmenili, že na tretiu dávku sa už dá registrovať aj od 18 rokov? Donedávna to bolo stále len od 55 vyššie a teraz už pri registrácii píšu od 18. A nikde som nepostrehol nejaký článok, že sa to u nás zmenilo. V zahraničí áno - to som registroval, ale u nás nie. Tak že či som to ja prehliadol alebo či to zmenili "v tichosti".
01.12.2021 - 11:03:28
01
Očkovanie 3. dávkou pre osoby staršie ako 18 rokov (6 mesiacov po 2. dávke)
Žiadatelia o tretiu dávku vo veku od 18 rokov, ktorí sú minimálne pol roka po podaní druhej dávky, sa môžu registrovať na stránke vakcinacia.nczisk.sk a bude im pridelený termín v nimi vybranom okrese.

Aj pri registrácii na očkovanie, aj pri očkovaní bez registrácie platí, že pri imunokompromitovaných pacientoch (ľudí so zníženou imunitou) tretiu dávku vakcíny môžu dostať najskôr po 4 týždňoch od podania druhej dávky (vyžaduje sa odporúčanie od lekára na podanie tretej dávky). Všetci ostatní môžu tretiu dávku očkovacej látky dostať najskôr 6 mesiacov po podaní druhej dávke vakcíny.

Pre imunokompromitovaných pacientov (ľudí so zníženou imunitou) sa tretia dávka vakcíny aj v prípade prekonania ochorenia COVID-19 odporúča. Naopak, pre všetkých ostatných- plne očkovaných ľudí, sa podanie tretej dávky neodporúča vzhľadom na to, že prekonanie ochorenia COVID-19 u nich pôsobí ako tretia, posilňujúca (booster) dávka. Ak však takýto človek podanie tretej dávky požaduje, bude mu to umožnené.

Očkovaní vakcínou Vaxzevria (predtým AstraZeneca) a vakcínou od spoločnosti PfizerBioNTech dostanú ako tretiu dávku vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer&BioNTech.

Očkovaní, ktorým boli aplikované prvé dve dávky vakcíny Spikevax (predtým Moderna), dostanú tretiu dávku tej istej očkovacej látky od toho istého výrobcu.

Tretiu, resp. druhú dávku pre imunokompromitovaných pacientov (ľudí so zníženou imunitou) očkovaných Sputnikom V a jednodávkovou vakcínou Janssen, bude na tretiu dávku určená vakcína od spoločností Pfizer&BioNTech.

Záujemcovia o tretiu dávku majú možnosť očkovania sa aj bez predchádzajúcej registrácie, stačí ak sa vo vakcinačnom centre preukážu platným Digitálnym COVID preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Pracovník vakcinačného centra overí podmienky uplynutia stanoveného časového obdobia od podania druhej dávky. Ministerstvo zdravotníctva však odporúča každému záujemcovi o podanie tretej dávky registráciu.
Tá mu zabezpečí a garantuje termín a podanie vakcíny.

https://korona.gov.sk/informacie-k-prihlasovaniu-sa-na-ockovanie/


Naposledy upravil Ramon1 dňa 01.12.2021 - 11:07:03, celkovo upravené 1 krát.

01.12.2021 - 11:05:52
31
Volodja napísal:
Osobne si myslim, ze ak by sa priznali vsetci, tak tych "ockovanych" v nemocniciach a na ventilaciach, alebo tych, co umreli po "vakcine" by bolo este vyznamne menej ako teraz. Minimalne v krajine s takou koncentraciou "vychcanych" ludi ako je slovensko.

tak hadam to overuju podla udajov v systeme a nie podla toho co kto povie. aspon tak by som ja predpokladal, mozno ramon vie ako sa to robi...
01.12.2021 - 11:06:25
00
diky za info :y: zaregistrujem sa, aj ked my este chyba 5 tyzdnov.
vsak moznoze to zmenia a urychlia a pojdem skor...
alebo ked system uvidi, co to mam pichnute za smejd, tak sa zmiluje a pozve ma aj hned :D
01.12.2021 - 11:08:14
00
Ramon1 Ja sa pýtam len preto, že od 6.12 sa v BB kraji nebude dať očkovať bez registrácie a preto ma príjemne prekvapilo, že už je to sprístupnené aj pre 18+. A teda k mojej pôvodnej otázke: kedy to zmenili, že očkovať treťou sa dá už od 18 a nie len od 55 vyššie?
01.12.2021 - 11:11:45
00
capulo napísal:
tak hadam to overuju podla udajov v systeme a nie podla toho co kto povie. aspon tak by som ja predpokladal, mozno ramon vie ako sa to robi...

To potvrdenie mu podla clanku vystavil lekar, cize to nebolo podla len toho co povedal (necitajme len nadpisy pls). Je mozne, ze lekar aj vakciny mal, ale pacientom ich nepichal. Lebo som je dezole. Ale potvrdenia rozdaval. A dezole doktorov su na slovensku desiatky, mozno stovky.
01.12.2021 - 11:12:03
00
milarin napísal:
Ramon1 Ja sa pýtam len preto, že od 6.12 sa v BB kraji nebude dať očkovať bez registrácie a preto ma príjemne prekvapilo, že už je to sprístupnené aj pre 18+. A teda k mojej pôvodnej otázke: kedy to zmenili, že očkovať treťou sa dá už od 18 a nie len od 55 vyššie?


Veď je to už jedno . Registrujem to niekoľko dni nazad …
01.12.2021 - 11:14:35
00
aha tak myslis, ze ho lekar aj zapisal do systemu?
ja som to chapal tak ze mu len dal falosny papier...
01.12.2021 - 11:15:34
00
Ramon1 samozrejme, že je to už jedno.. ja som sa pýtal len zo zvedavosti. Keď teda len "niekoľko dní nazad", tak fajn. Skôr ma prekvapuje, že všade píšu o akejkoľvek somarine týkajúcej sa koronavírusu, ale o takejto dôležitej zmene nikde ani zmienka. :!:
01.12.2021 - 11:18:49
02
keyboard_arrow_up