milarin napísal:
Problém je v tom, že na úspešné fungovanie spoločnosti a ekonomiky potrebuješ aj "tých jednoduchších", ktorí budú vykonávať napr. manuálnu prácu. :!:

To je síce do nejakej miery pravda, ale tohoto personálu dnes treba dosť málo, takže veľa z nich zisťuje, že sa z nich stávajú, ako hovoríme my Indovia, "nedotknuteľní". teda nezamestnateľní. Ich počet by sa celkom v poho pokryl aj "nepodarenými" potomkami "vybavenejších" ľudí, čím by sa zmenšil medzigeneračný prenos dezolácie.
01.12.2021 - 14:21:54
02
Volodja napísal:
Priemerna mzda v Singapure je asi tak 5-nasobok slovenskej. Ja viem, peniaze nie su vsetko a urcite nemaju tolko ukrivdencov, obeti systemu a neobjavenych talentov ako slopensko, ale aj tak to nieco hovori o zivotnej urovni tam a tu, a o historii spravnosti rozhodnuti, ktore po desatrocia robili obyvatelia jednej krajiny a druhej krajiny.

A na druhej strane, Singapur je diktatúra aziatského typu, v ktorej by si idiotských výmyslov aj s ich priamymi či nepriamymi obeťami našiel celkom dosť. V podstate to chce od Európana dosť silnú dávku doublethinku inzerovať tento štátik ako nejaký svetlý vzor, samozrejme, ak sa niečí vesmír zredukoval na excelovské tabuľky a prvoplánové vizuálne dojmy, potom je lokálna slepota voči miestnym "špecifikám" asi možná :P
01.12.2021 - 14:39:51
02
Naopak, pre všetkých ostatných- plne očkovaných ľudí, sa podanie tretej dávky neodporúča vzhľadom na to, že prekonanie ochorenia COVID-19 u nich pôsobí ako tretia, posilňujúca (booster) dávka. Ak však takýto človek podanie tretej dávky požaduje, bude mu to umožnené.
...o chvíľu prejde pol roka,akurát som rozmýšľal či ísť na tretiu injekciu...ešte mohli doplniť že prekonanie ochorenia pred alebo po vakcíne... či je to jedno?
01.12.2021 - 14:47:22
00
Že Ičovi na vláde prešli 5kilovky pre seniorov. Ďalšie vyhodené peniaze ako lotéria...
01.12.2021 - 14:53:13
01
Pokus o registraciu na 3d pred uplynutim pol roka:
Registrácia na 3. dávku očkovania nie je možná z dôvodu, že neuplynul požadovaný počet dní od poslednej dávky očkovania. Prosím zaregistrujte sa po 23.12.2021Registrácia na 3. dávku očkovania nie je možná z dôvodu, že neuplynul požadovaný počet dní od poslednej dávky očkovania. Prosím zaregistrujte sa po 23.12.2021
01.12.2021 - 14:54:04
00
xyz napísal:
Naopak, pre všetkých ostatných- plne očkovaných ľudí, sa podanie tretej dávky neodporúča vzhľadom na to, že prekonanie ochorenia COVID-19 u nich pôsobí ako tretia, posilňujúca (booster) dávka. Ak však takýto človek podanie tretej dávky požaduje, bude mu to umožnené.
...o chvíľu prejde pol roka,akurát som rozmýšľal či ísť na tretiu injekciu...ešte mohli doplniť že prekonanie ochorenia pred alebo po vakcíne... či je to jedno?


tiez som 7 mesiacov po druhej davke a spekuloval som nad tym ale ...... volal so sestrou, prednostkou plucnej kliniky vo FN v Brne a povedala mi aby som to do roka neriesil..... ak sa nejako nezmenia pravidla samozrejme ...
01.12.2021 - 14:56:30
00
Hazard napísal:
Že Ičovi na vláde prešli 5kilovky pre seniorov. Ďalšie vyhodené peniaze ako lotéria...

ja to vnimam ako komplikaciu pre pripadne prijatie povinneho ockovania...
01.12.2021 - 14:58:20
00
To mate jedno. Urcite tam budw tolko zadrhelov, ze z toho vyplatia iba 150 milionov. A to je to, na co mohoi Sulikovci kyvnut.
Toto je politicka hra s rozdavanim penazi. 14ty dochodok podmieneny ockovanim.
01.12.2021 - 15:02:14
00
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/omikron-se-muze-stat-vanocnim-darkem-celemu-lidstvu-a-utnout-pandemii-rika-nemecky-expert-40379575
01.12.2021 - 15:10:56
02
lenze po 9 mesiacoch budes povazovany za neockovaneho a zacnes cvicit "spartakiadu"
a praveze dnes som pocuval jednu pani ako vravela ze je jedno ci si prekonal alebo nie, je jedno co povie test na protilatky - mas ist aj na tretiu davku - takze si treba vybrat.

ja si pockam kym mi pride sms, pekne sa zaregistrujem a nech sa deje co sa ma. a budem to praktizovat kym sa toto sialenstvo neukludni.
01.12.2021 - 15:12:21
01
milarin to sa mňa, ako manuálne pracujúceho trochu dotklo. Nie je manuálna práca, ako manuálna práca. Ja som napríklad vymenil prácu obchodného zástupcu za manuálnu prácu - vývoj a testovanie leteckých komponentov. A tu napríklad jednoduchší človek pracovať nemôže...
Treba rozlišovať, podľa iných kritérií...poznám vzdelaných idiotov aj obyčajných murárov, čo majú rozhľad.
01.12.2021 - 16:15:47
016
tomiq07 napísal:
bohuzial... ci chvalabohu? 2x 2 cierky = 4 deti ?

cakam na pridelenie PCR a bude pol roka klud...


kým pojdeš na PCR už to z teba vyprchá
01.12.2021 - 16:48:56
00
AdMich ja som to len zovšeobecnil. Chcel som len stručne, nie menovať všetky pracovné pozície, ktorých sa to týka. Samozrejme to bolo myslené napríklad na kopanie kanálov a podobne. Určite by som takých robotníkov nehodil to jedného vreca s tými, ktorí majú na starosti vývoj a testovanie leteckých komponentov. Treba čítať aj trochu s porozumením a "medzi riadkami".
01.12.2021 - 16:54:04
00
V celom Bratislavskom kraji zatvoria od pondelka pre zlú pandemickú situáciu 2. stupeň základných škôl a stredné školy.

https://bratislava.sme.sk/c/22794963/v-bratislavskom-kraji-od-pondelka-uzatvoria-pre-koronavirus-2-stupen-zakladnych-skol-a-stredne-skoly.html?ref=trz
01.12.2021 - 17:31:45
00
Iron, vies ze poslov zlych sprav v minulosti trestali. A tato sprava naserie teda dost ludi.
01.12.2021 - 18:06:07
00
keyboard_arrow_up