Ja tak isto, objednané 05.11. a prišlo dnes konečne po 28 dňoch, Sumu som mal 104€ a Clo mi dali doplatit 20.94€ tak to je zaujimavé, že tebe 14.30 :)
Určite im tam idem napísať tak som zvedavý čo oni na to.
02.12.2021 - 15:18:23
00
Tak už aj odpísali:
Just to confirm all with orders going to EU addresses VAT is not now included in the website price.

The delivery costs will vary and will be based on the size and value of your order, they will be clearly displayed at checkout when you confirm your order.

Please note though that all orders over a €150.00 will be subject to import taxes/customs

Most orders though will now carry a delivery charge and will on occasion also carry a handling fee by the courier, we do highlight when placing your order that there may be a fee but it is nothing that we have any control over I'm afraid.
02.12.2021 - 16:35:29
01
Zdravím, mal si pravdepodobne poštu zdarma, u mňa bolo poštovné 10€ (balík mal takmer 4kg). Asi to vypočítavajú len z hodnoty tovaru a boh vie aké tabuľky na to majú, tiež som čakal okolo 20€.
07.12.2021 - 13:48:29
00
Cerstva bratova skusenost - objednal Perfetto okolo Vianoc za cca 124e, prislo mu vcera, cez colnicu zdrazelo o 27e, tak mozno to niekomu pomoze pri rozhodovani. :)
27.01.2022 - 08:33:37
00
nejaka nova vychytavka z merlinu?

Unable to despatch to Slovakia
Please note that there is a minimum order value of €150,00 for shipments to Slovakia due to restrictions from our shipping partners. Ordering can be enabled by adding another €42,00 of products to your basket.
09.04.2022 - 19:22:54
00
Maju tam teraz dobre ceny na bajky+ 10% dole. Kto mi poradi ake CLO ma caka?
17.04.2022 - 11:19:24
00
Cestaky 14%, ostatne 15% aspon to som nasiel v colnom sadzobniku
+ Samozrejme dph
17.04.2022 - 11:31:16
01
Predajú to ale bez VAT.
17.04.2022 - 22:35:57
01
Ešte ma napadlo, že za tovar vyrobený v EU/UK sa clo neplatí. Veľa bicyklov sa vyrába v EU. Aj keď je pravda, že sa iba montujú z ázijských komponentov, clo by sa podľa mňa platiť nemuselo.
18.04.2022 - 21:55:38
01
Joe70 napísal:
Ešte ma napadlo, že za tovar vyrobený v EU/UK sa clo neplatí. Veľa bicyklov sa vyrába v EU. Aj keď je pravda, že sa iba montujú z ázijských komponentov, clo by sa podľa mňa platiť nemuselo.
to pocujem prvy krat. Je to niekde aj uvedene takto?
18.04.2022 - 22:48:57
00
To sa mi nezda. Clo sa plati za dovoz tovaru z krajiny mimo EU, nie podla toho kde ho vyrobili predsa.
18.04.2022 - 23:06:03
00
UK / EU má dohodu, že sa clo neplatí za ich výrobky. Za tovar vyrobený v UK sa neplatí clo v EU a naopak. Bol by nezmysel, aby sa na tovar vyrobený v EU platilo clo len preto, že cestoval cez UK.
Clo sa platí iba za tovar vyrobený mimo EU/UK. Čo má logiku. Jedná sa o tovar, za ktorý sa v EU platí clo. UK má už vlastné dohody a clá, takže sa môže stať, že za tovar dovezený do UK z Ázie zaplatí Merlin clo (tak ako by to zaplatil za čias EU), ale zákazník Merlinu v EU zaplatí to clo takisto. Lebo EU nezisťuje, či na ten tovar bolo uvalené clo v UK alebo nie. A naopak.
Bicykle sa často vyrábajú v EU a som si istý, že clo sa na taký tovar neplatí. Ale je tam tuším podmienka aj na % komponentov vyrobených v EU/UK. A komponenty sa vozia v podstate všetky z Ázie. Takže tu som si nie istý.
18.04.2022 - 23:18:58
00
Ak myslis vyrobeny = poskladany tak ano ale kedze tie vsetky suciastky vyrobili mimo EU+UK tak neviem ci to tiez tak plati.
18.04.2022 - 23:30:56
00
Kto bude zistovat ktore komponenty su kde vyrobene? A co ak kupim nieco co ani nebude mat uvedenu krajinu povodu? Takych vyrobkov je dost.
19.04.2022 - 07:24:18
00
Zo sme.sk:

1. Budem od januára platiť na tovar z Británie clo?

Ak by nastal tvrdý brexit, clo by bolo povinné rovnako ako daň z pridanej hodnoty (DPH), záviselo by však od hodnoty tovaru.
Keďže sa však Británia a Únia dohodli, od cla budú zásielky z Británie, zjednodušene povedané, oslobodené.
Finančná správa však upozorňuje, že colnému konaniu sa bude musieť podrobiť každá zásielka, aj keď s nulovou colnou sadzbou. No tá sa môže uplatniť iba vtedy, ak bude tovar spĺňať detailné podmienky pobrexitovej dohody, teda pravidlo pôvodu. Ide o súbor podmienok, keď sa tovar považuje pôvodom z Británie.
"Clo na tovar pôvodom zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británia a Severného Írska dovážaný na Slovensko sa nebude vyrubovať," informuje Slovenská pošta.

2. Ako to bude s platením dane?

Na tovar dovážaný z Británie bude treba podať dovozné colné vyhlásenie a bude sa naň vzťahovať aj vyrubenie dane z pridanej hodnoty. Môže sa však stať, že pri objednávkach z britských e-shopov nebude musieť kupujúci platiť ani DPH.
Niektorí dodávatelia totiž platia dane či clo automaticky, a tak ho zahrnú aj do ceny tovaru. Vo výsledku tak kupujúci nemusí platiť nič navyše.
Daňová poradkyňa Alica Orda Oravcová kupujúcim odporúča, aby si pri online nákupoch najskôr prečítali všeobecné obchodné podmienky a skontrolovali si, či je cena za tovar konečná, alebo majú počítať s ďalšími nákladmi. Odporúča to tiež Európska komisia.

3. Kedy budem musieť daň platiť?

Od 1. januára platí, že DPH musí zaplatiť každý, koho zásielka z Británie presiahne hodnotu 22 eur.
"Ak ide o tovar objednaný z internetového obchodu a jeho vnútorná hodnota (bez akýchkoľvek nákladov na jeho dopravu a poistenie) je do 22 eur, naplatí sa clo ani DPH," vysvetľuje hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.
Na tovar v hodnote od 22 eur sa vzťahuje DPH a na tovar v hodnote viac ako 150 eur aj clo, ak nespĺňa podmienky pobrexitovej dohody, teda podmienky pôvodu. Opäť platí, že pri splnení špecifických podmienok pôvodu bude clo znížené alebo nulové.
"Pri neobchodných zásielkach je tiež limit na oslobodenie a to 45 eur, vtedy oslobodzujeme aj od cla a aj od DPH," dopĺňa Rybanská. Neobchodnou zásielkou je napríklad zásielka medzi dvoma fyzickými osobami, teda napríklad balík od rodiny či priateľov.
Od 1. júla 2021 však nastane zmena, podľa ktorej bude DPH platiť už len dodávateľ.

4. O koľko sa teda tovar z britského e-shopu predraží?

Daň sa počíta ako 20 percent z hodnoty tovaru a príslušných nákladov, ako napríklad na prepravu či poistenie. Ak teda dodávateľ - konkrétny e-shop - nezahŕňa DPH do ceny tovaru, tak si ju vie kupujúci približne vypočítať.
Zásielka sa však môže predražiť nielen o DPH, ale aj rôzne poplatky spojené s colným konaním.
Ak kupujúci nemá čas na papierovačky, môže splnomocniť napríklad kuriérske spoločnosti či Slovenskú poštu. Poplatky zväčša presahujú desať eur.
19.04.2022 - 09:21:28
02
keyboard_arrow_up