Oceňujem, že nám sem dávaš obrázky živej zveri a nie rozfranforcované zvyšky zvierat po stretnutí s vlakom, ako si zvykol onehdy.
02.12.2021 - 10:32:25
10
skoda, ze tie jablka neboli uz fermentovane, to sa dokazu medvede kvalitne nadrbat a zazit aspon kusok spasu v ich medvedom zivote :-)
02.12.2021 - 10:46:07
01
astro Nech sa páči, keby sa málilo zvyškov zvierat :D

Zhruba raz do roka mám šťastie, že nájdem v lese nejaký úhyn. Už dlho chcem odfotiť dravca z blízka - širokouhlým objektívom. Zatiaľ sa mi to nepodarilo, no mám aspoň ako-také video. Na druhý deň som presedel v kryte o 8 hodín, bol som tam ešte potme, ale hajzlíkovi sa asi niečo nezdalo a doletel až pol hodinu po mojom odchode (mám tam aj fotopascu) :D Žiaľ kvôli povinnostiam to bol aj posledný pokus, predpokladám, že teraz tam už je len kostra...

thumb_up1thumb_down
02.12.2021 - 11:13:51
15
Co to za zvuky vydavaju tie fotopasce?
02.12.2021 - 11:18:23
00
Prikrmovat a lakat medvede jablkami, ktore medved sotva najde v lese a fotit ho fotopascou, aby som mal par nocnych ciernobielych zaberov je padnute na hlavu :fubar: . Uplne. Porovnanie s lenivym ebikerom je na mieste. Viem pochopit, ked niekto si pocka na medvede, aby ich zachytil, ale toto je uplne mimo. Da sa to aj inak.
https://www.facebook.com/nasekarpaty/posts/1029370893894161/
thumb_up1thumb_down
02.12.2021 - 11:36:11
05
Per Neviem či myslíš to moje video, ale ak áno, to nie je z fotopasce. Je to zrkadlovka so starým objektívom a to občasné "bzučanie" je zvuk zaostrovacieho motorčeka.
02.12.2021 - 11:39:56
00
Per v niektorom z tych videii od Jara som tusimze počul zvuky GSM mobilu pripájajúceho sa na bts

Nejdem hladat, kde to bolo a zvysovat mu pocet pozreti.
02.12.2021 - 11:44:50
00
Jezus napísal:
Nerozumiem co riesite. Ide zima, medvede sa potrebuju vykrmit. Aj raticova zver sa potesi. Vysypat niekam hlbsie do lesa trochu jablk rozhodne nie je zla cesta....atd

Nerozumiem, čomu nerozumieš.
Je to v prirode/lese, zakazane.
Bolo 20. ci 21. septembra, akurat tesne zaciatok jesene - zima ide vzdy (irony off).
Navyse jediny dovod (autor sice nepriznal, ale nepriamo spomenul) je ziskanie pekneho videjka, no fuj, prepáč.

Ostatne uz okomentovali ini.

Este pridam, porovnanie s lenivym ebajkerom trochu pokrivkava. Ten nikoho neohrozi (iba ak priamo, v pritomnosti - to ale nie je o lenivosti, skor arogancii), ale youtuber meni (dlhodobo) spravanie zveri a doplatit na to moze niekto nevinny, neskor.
02.12.2021 - 12:01:09
01
Jezus prave ze nerozumies, zakon nepoznas, ale rozumy davas. Mne tiez na zahradu obcas pride kadeco. Opravim plot ak treba a viac nepridu. Ty si si ich naucil, v podstate ich vabis aby tam chodili. Nijak im tym nepomahas, ta zver prezila bez ludi miliony rokov a ak neprezije najblizsiu zimu, tak tym len vylepsi svoj genofond.
http://www.sopsr.sk/web/?cl=20672&fbclid=IwAR2Uqexo7YbYxNWshcTGK5Zoc7ekh1Affe-JdSAzoT1Nk48OgM15-rabcwQ
02.12.2021 - 12:13:06
01
cokupit dakujem, dam vynatok pre 'lenivejsich'

(o medvedoch tam nie je nic, preco asi vieme .. ale ani raticovu nemožno)

Porušenie zákona o poľovníctve

Prikrmovanie raticovej zveri upravuje vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky č. 489/2013 Z. z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky č. 344/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve v znení neskorších predpisov, pričom podľa § 35 ods. (2) je: „Prikrmovanie raticovej zveri v poľovnom revíri, okrem zvernice, možno len v čase núdze; nevzťahuje sa na prikrmovanie na zabránenie škodám. Na mape poľovného revíru sa vyznačujú miesta, na ktorých sa zver prikrmuje.“ V zmysle § 73 písm. o) zákona určuje čas núdze Krajský lesný úrad
02.12.2021 - 13:33:49
00
Toto je na fore zabavne - vzdy sa najdu internetovi mudrlanti co rozdavaju rozumy a pritom realita je niekde uplne inde. :)

Vy citate selektivne naschval, alebo citat s porozumenim neviete? Pisal som niekde, ze cielene vozim do nejakej polovnej lokality stovky kil potravy na prikrm, alebo ze sa to tak ma robit? Tak este raz:

Jezus napísal:
To ano, umele prikrmovanie je nezmysel. Ale ak odnesiem za plot zahrady alebo kusok vyssie do lesa to co by inak tie zvierata prisli zrat priamo na zahradu, tak to je naozaj len prirodzene jesenne prilepsenie. To ako deformuju prirodzeny vyvoj polovnici / prikrmovaci je uplne ina rovina.

A ad tie blaboly o uceni zveri na jedlo a o opravovani plota: Tie zvierata tam ziju dlhsie a aj tie stromy tam rastu dlhsie ako som tam ja, takze som ich naozaj nic ucit nemusel. Nie su hlupe, vedia kde je potrava. A aj v okoli pozemku su stare opustene ovocne stromy. Je to ich prirodzene teritorium do ktoreho sa im nasackovali ludia pred desiatkami rokov a oni sa tam proste pohybuju. A urcite si nebudem robit zbytocnu robotu a naklady a nebudem stavat plot vysky 2,5 metra kotveny kazde 2 metre len aby sa tie zvierata nedostali na pozemok. To mi za to naozaj nestoji. Sused bol presne taka naivka ako Ty cokupit a postavil si pletivovy 2 metrovy. Este aj s ostnatym drotom navrchu. Tie zvierata ho zlikvidovali v priebehu par dni. Uz to neriesi ani on a behaju mu po zahrade, cize ich "prikrmuje" priamo na pozemku podla tejto vasej "logiky". :D

A nie, ani nebudem pilit ovocne stromy ani u seba na pozemku a ani v okoli, len aby ste mali pocit zadostucinenia, ze zver nema na jesen co zrat a tym sa prirodzene zreguluje na nizsi stav. Prirodzene je totiz to, ze to ovocie tam rastie a zver ho chodi zrat. Tento rok slivky takmer neboli, tak mali len jablka. Takze sa prirodzene zreguluju, lebo bolo potravy menej. ;) Trosku vseobecneho rozhladu aj nadhladu vam chyba. Potom to konci tak, ze len citujete nejake vety zo zakonov a idete poucovat aj ked nepoznate kontext.
02.12.2021 - 18:15:08
05
Jezus, prosim zastav sa a predychaj, i ked asi reagujes povacsinou na @cokupit, ja som nesuhlasil s krmenim MEDVEĎOV /a ako vidim neskor sa tam prisli obsluzit aj ine mensie zvierata/ v lese na Vernari, za ucelom ziskania videjka na youtube.

(A kedze sa mi to nezdalo ok a nie som odbornik z tejto oblasti, tak som privital dalsie info a pridal, ze 'preco nie', i ked neuplne)

Ty si pridal svoje zahradkarske skusenosti - proti tomu ja osobne nemam nic, resp ciastocne chapem. /Len na okraj, ako vies, kolko dat,aby mali dost a nepokracovali za plot? Neprekrmujes? Sorry - mozes ma ignorovat/
02.12.2021 - 20:02:33
00
Neboj, dycham. :) Aby mali dost? Zozeru vsetko a nestaci im nikdy. Ked nie je jesen a ovocie (co je tak mesiac-dva na prilepsenie), tak obzieraju vsetko zelene do vysky 2 metre. Este aj orgovan. :)
02.12.2021 - 20:08:06
00
:) ďakujem, veta ale pokracovala :))


Cize zjedia a dalej nejdu, ideal, naozaj bez ironie.
02.12.2021 - 20:19:19
00
Coby nesli. Vsak vedia kde su stromy. Uz z principu idu pozriet ci pod nimi nieco nie je padnute. :) Ale chodia v mensej miere ako ked som to nenosil za plot. Vtedy chodili na istotu kazdy vecer kym to padalo. Ale im sa tam paci aj bez jedla a obcas si tam spravia v noci lezovisko. A ani sa im nedivim. Vyhlad maju, unikovu trasu keby neco tiez, pes tam nesteka. Proste ja som tam na navsteve, zatial co oni su tam doma.
02.12.2021 - 20:47:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up