nemci tusim tiez idu povinne ockovat od februara... len nasi vymyslaju poukazy a cakaju ze si ludia odrazu povedia ze ahaa treba sa ockovat idem... :D takyto...
skusili sme to na dobru volu a vidno ze to nefunguje, tak neni naco cakat
02.12.2021 - 19:31:21
00
Tak ale Igor navrhuje 500e ockovanym a najnovsie este aj 100e kazdemu. Co tam po nejakych nemcoch a zdravom rozume.
02.12.2021 - 19:37:28
02
ono to dopadne ako na Slovensku: nez sa to schvali a zrealizuje, bude leto. Mozno dovtedy bude treba dat 4. davku a dochodcovia ukazu fuckera, ze oni na 4. davku nepojdu, lebo este nemaju "odmenu" za tretiu. Takze moze to pekne "backfire-nut". A nalejme si cisteho vina - ockovanie pre seniorov bude povinne najenoskor na jar. Akonahle to zavedie par statov v EU, a ze sa to uz deje, na Slovensku to bude tiez. Povodne som si myslel, ze odmeny budu dobry napad. Zaplatia sa dochodcovia a peniaze sa zaroven pouziju na sanovanie skod pre najviac zasiahnute oblasti hospodarstva. Ale zacinam na to vidiet stale viac chyb...
02.12.2021 - 19:43:52
00
a IgiPop bude dovtedy rozdavat kym jeho niekto nerozda... uz by bolo nacase...

radsej nech prida Ramonovi a sestrickam... na to neni... za cele prachy co sa vlozili do toho cirkusu mohlo byt kolko nemocnic? alebo o kolko viac personalu? ale sak rozdame co mame, ked nebude, zoderieme malych zivnostnickov... aj to mu schvalujete? :)
02.12.2021 - 19:45:53
01
tento narod si nezasluzi odmeny ale tresty, takze ak sa dochodcovia neracia dat zaockovat - ziadne vianocne dochodky, ziadne zvysovanie dochodku.. aj ked poukazka do restiky ci na vikendovy pobyt riesit tiez isty problem, uznavam
02.12.2021 - 20:27:57
00
no preleje to peniaze do turizmu a gastra... ale zase kopec dochodcov zvysi mobiitu a pojde niekam len koli poukazu kam by predtym nikdy nesli... takze to je take...
a aby to nedopadlo tak ze: dojde dochodca za lekarom. pocuj svacni mi tu peciatku ze si ma ockoval a pojdeme napoly...
02.12.2021 - 21:39:27
01
ozaj nikto nema ulozene clanky z jari/leta s horoskopmi na zimu? furt len jak dežoMláti zavadzaju a klamu... a oni nepriznaju ze sa mylili?

https://dennikstandard.sk/142282/ako-sa-pandemicke-autority-mylili-ockovani-virus-nesiria-hospitalizacii-pri-tretej-vlne-bude-najviac-tisic/

aspon v Poprade sa prebrali, a v skolkach ignoruju rezim OP... aby sme deti nechavali pred skolkou...

cakam ze ma tu zas @Ramon1 zdissuje... no co uz ked ma má za dežoMláta :) aspon že to pichanie mu ide ?
02.12.2021 - 21:49:21
02
https://www.mtbiker.sk/forum/post1792617.html#p1792617

Ivast uviedol clanok, kde to je vysvetlene:
"Buď poviete, že nevieme, aké to na jeseň bude, no dajte sa pre istotu zaočkovať, alebo poviete, že ak nebudeme zaočkovaní, tak to bude veľmi zlé. Vravelo sa, že ľudí netreba strašiť. Že ak budeme strašiť veľkou vlnou a tá nakoniec nepríde, tak nám už nebudú veriť.

A viete v čom je vtip? Keby ľudia varovnému scenáru uverili a dali by sa zaočkovať, tak veľká vlna by ozaj neprišla. Čiže by sme čelili výsmechu, že sme nemali pravdu. Nahnali sme ľudí k očkovaniu a aha, vlna vôbec nebola taká zlá. A v tom je ten paradox a zúfalstvo nášho boja. Je to ako keby opačná Thomasova teoréma. Keď sa situácia zadefinuje ako reálna, tak sa nestane reálnou vo svojich dôsledkoch."
02.12.2021 - 21:56:13
09
Šak tak to bolo aj pri prvej, nariadenia hneď a prísne, tak sa to nestihlo tak premorit.... A potom mnohi tvrdili, šak to nič nebolo... Ale šak práve kôli tým opatreniam, do psej matere :)
02.12.2021 - 21:58:30
02
To je ten znamy Flegr-Pekovej paradox.
Ak uveria ludia tomu co hovori Flegr a zariadia sa podla neho, dopadne to tak, ako tvrdi Pekova.
Ale ak naopak ludia uveria Pekovej a zariadia sa podla nej, dopadne to tak, ako tvrdi Flegr.

Jasne, zrozumitelne.
02.12.2021 - 22:27:56
018
cize neverit ani jednemu a riadit sa vlastnou hlavou? a to je o co tu cely cas ide... len asi to malo ludi to pochopilo...
02.12.2021 - 22:44:17
00
Ešte sa taký nenarodil - co by sa neriadil vlastnou hlavou. :D Len výsledný efekt záleží co v nej má. Kolko v nej má informácii vyprodukovaných inými hlavami a ktorými z týchto informácií sa bude riadiť.
02.12.2021 - 22:57:48
03
to je pravda pravduca.. len skoda ze x ludi je naviazanych, a ked niekto zakrici skoc do studne tak skoci. bez toho aby vedel co ho tam caka...

ano, skoc do studne spadla mi tam zlata tehlicka... zachran mi ju a tretina je tvoja. kolko neplavcov by sa tam vrhalo? aj by po tej reci o zlatej tehlicke zabudli ze nevedia plavat..

a nieco podobne tu s nami vsetkymi robia... zametaju ako sa im to hodi. raz vpravo, potom vlavo...

par dni dozadu tu niekto daval ako sa upravovali statistiky 2 vlny covidovej. to po pol roku prisli na to ze sme sa preratali? prepacte mi, takym politikom a expertom verit?

sorry ale toto konanie ma vo mne vzbudit doveru? asi nie :)
02.12.2021 - 23:21:30
00
Politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať....
02.12.2021 - 23:24:46
02
doba cashu je spat :D https://www.aktuality.sk/clanok/45p1c8j/s-nudzovym-stavom-sa-na-slovensku-zlegalizovala-doba-kesu/
02.12.2021 - 23:27:49
00
keyboard_arrow_up