misoR :y:
https://www.odpady-portal.sk/Dokument/106190/zalohovanie-pet-flias-sa-blizi-co-patri-a-nepatri-medzi-zalohovane-obaly.aspx
Od budúceho roku sa teda budú zálohovať všetky jednorazové obaly na nápoje. Patria sem plastové fľaše (PET, HDPE, PP) a plechovky (hliník, železo) s objemom 0,1 až 3 litre. Pod pojmom nápoje sa rozumejú kvapalné požívatiny s obsahom vody viac než 80 %, schopné uspokojovať fyziologickú potrebu vody. Mlieko nespĺňa definíciu nápoja, preto tieto obaly nebudú zálohované.

Vam musi j.... chalani...
02.12.2021 - 20:54:55
10
No a to su viac menej jedine plastove flase, ktore "kupujem". Z toho dovodu ma to trochu mrzi, ale odseparovat ich mozem stale, len je otazne, ci sa este vyuziju na recyklaciu alebo ich spalia...
02.12.2021 - 20:57:41
00
Trochu inac, to iste, na linku z minzp

Bude sa zálohovanie týkať všetkých PET fliaš a plechoviek?
Zálohovanie sa bude týkať všetkých nápojových obalov obsahujúcich viac ako 80 % vody, ktoré sú balené v plastových fľašiach alebo plechovkách s objemom 0,1 až 3 litre. Zálohovať sa nebudú plastové ani kovové obaly od mlieka a mliečnych nápojov, sirupov a alkoholických nápojov s obsahom alkoholu viac ako 15 %.
02.12.2021 - 20:58:01
00
Gusto0 napísal:
hlavne energie vynalozenej na jeho recyklaciu, papier je zase mozne recyklovat len niekolko krat

ja by som si kludne capoval do vlastnych nejednorazovych obalov - napr. jogurty, mineralky, mlieko ....


Toto tu uz bolo
jogurty v skle, smotany v malej flaske so sirokym hrdlom, mlieka v litrovych flaskach so sirokym hrdlom, vsetky vina v rovnakej flaske, to iste palenky, sirupy, piva a zaloha bola 1 Kčs za flasu. Nosil som ich do obchodu a bolo to moje vreckove. Myslim, ze jedine co sa nezalohovalo, boli flase na jedly olej.
02.12.2021 - 21:53:53
00
pamatam si aj hrube flase od pepsi ktore sa vracali
ale ten capovany jogurt/kyslu smotanu som myslel uplne vazne - moj najvacsi plastovy+kovovy odpad su kelimky

aaaa vazne este to mlieko co predavaju nema 80% vody? :lol:
02.12.2021 - 22:12:22
00
Každé mlieko má minimálne 80% vody.
03.12.2021 - 06:11:33
00
Gusto0 napísal:
pamatam si aj hrube flase od pepsi ktore sa vracali

tie flaše boli super, koľko sa ich ani nevracalo a točilo v obehu "doma"
ale tu bol problém vizuál, tie fľaše sa znovu plnili, lenže na nich bolo vidno opotrebenie a ľudia uprednostňovali nové, pekné, lesklé :?:
03.12.2021 - 06:22:32
00
... aj bezdomovci budú bohatší. Na severe zo zbierania plechoviek a PET fľaší dokážu celkom slušne vyžiť :D
03.12.2021 - 07:50:09
00
V niektorych krajinach na plazach je bezne, ze rozne individua drankaju od ludi plechovky, alebo flasky. Tahaju za sebou vrece ako Santa Claus. Lebo turisti to smaria do najblizsieho kosa (niekedy) neriesia drobne za zalohu. Vyhodou je, ze to vsetko vyzbieraju a na plazi neostane nic.
03.12.2021 - 07:58:27
00
Ako napr. v HR … tam som to videl roky nazad na vlastne buľvy 😳
03.12.2021 - 08:03:46
00
celkom sa to tu rozbehlo, az by z toho bolo fajn vyrobit nove vlakno Jezus ?
03.12.2021 - 08:29:34
00
Palo TT napísal:
https://www.odpady-portal.sk/Dokument/106190/zalohovanie-pet-flias-sa-blizi-co-patri-a-nepatri-medzi-zalohovane-obaly.aspx
Od budúceho roku sa teda budú zálohovať všetky jednorazové obaly na nápoje. Patria sem plastové fľaše (PET, HDPE, PP) a plechovky (hliník, železo) s objemom 0,1 až 3 litre. Pod pojmom nápoje sa rozumejú kvapalné požívatiny s obsahom vody viac než 80 %, schopné uspokojovať fyziologickú potrebu vody. Mlieko nespĺňa definíciu nápoja, preto tieto obaly nebudú zálohované.

Vam musi j.... chalani...

priznali, ze mlieko co sa predava je nepitne :D :rofl:
03.12.2021 - 10:53:14
02
Možno to bude pre niekoho užitočné.

Stanovisko kuriérskej služby SPS (zamietnutie vnútroštátnej prepravy pre nezmluvných zákazníkov - fyzické osoby) :

Dobrý deň,
z dôvodu nadmerného množstva zásielok v obehu momentálne neprijímame objednávky od nezmluvných zákazníkov.

S pozdravom tím SPS

V praxi to znamená, že ak chcete poslať ako FO balíček inej FO, a nie ste so SPS v zmluvnom vzťahu, môže byť požiadavka na prepravu zamietnutá a kuriér sa pre balík nezastaví. O podobnom kroku uvažujú aj iné kuriérske služby údajne aj z dôvodu výraznejšieho výpadku kuriérov (Covid). Keď sa Vianoce spoja s Covidom…
03.12.2021 - 11:42:24
00
tak este ze na SK nie je len UPS a je z coho vybrat
03.12.2021 - 11:57:36
00
Neviem ci mas depo blizko, ale plati to, aj ked balik donesies do depa? Bezne som tak cez SPS posielal. Inak Zasielkovna(packeta) ma dobru sluzbu, vola sa to Medzi nami. Vyhoda je, ze ho mozes podat v akejkolvek pobocke.
03.12.2021 - 12:55:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up