Pravdu mas. Tu hamburgaren chce uz dlhsi cas predat. A tej pracovnicke z ruvz sa zase ini ppodobni chalankovia vyhrazaju. Aj nejaky kamienok padol uz na urad a aktualne tam robia radsej hliadky policajti. Uz davno mu to mali zatvorit…… Skoda slov.
03.12.2021 - 13:30:13
01
Hosť napísal:
Ako som uz pisal, v CR asi maju ine vakciny. Kopa zaockovanych v nemocniciach a marniciach....
https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky

Opakovanie matka mudrosti. Cisla o umrtiach a hospitalizaciach mozes pouzit len v suvislosti s
a) vekovou strukturou, resp. kategoriami ludi, co su na JIS/v marnici
b) zaockovanostou konkretnej vekovej skupiny.
Cize ak mas napriklad na JIS/v marnici 10 zaockovanych a 10 nezaockovanych z vekovky 80+ a v tejto vekovej kategorii mas 80% zaockovanost, tak ak chces porovavat zaockovanych a nezaockovanych, tak nezaockovanych musis vynasobit x 4. Teda realny pomer budes mat 10 zaockovanych vs 40 nezaockovanych. Dava ti matematika zmysel?
Ak mas v 100 jablk a 10 bananov v kosiku a z toho je 5 hnilych jablk a 4 hnile banany, co ti viac hnije? Jablka ci banany?
Mimochodom, ak by si sa ty osobne nedrzal tych totalnych nezmyslov a hoaxov, ktore si si zabudoval do svojej identity a spravil by si to, co drviva vacsina vyspelej civiliazacie, nemusel by si tu skuvíňať, ako sa skoronovany zadychas uz po 20m chodze. A ak by ste to urobili vsetci, my ostatni by sme nemuseli za vas hliviet v lockdowne, mohli by sme napr na plavaren a nemuseli by sme sa yebcovat vsade s ruskami.
Z velkej casti si podobny ako tento bavič https://fb.watch/9Eh2DGiQnn/ , ktory ani ako dusiaci sa s jednou nohou v hrobe nevie kolka bije. Asi sa boji, ze ak sa pozre realite do oci, strati tych kamosov po pravici a po lavici a horko zaplace nad stratenym casom a zdravym zivotom. Ak sa ty bojis, ze sa stanes vydedencom z klubu tebe podobnych, tak ver mi, ze ahojcek tejto particke len na posunie dalej - aj po sportovej stranke, aj zdravotnej.
03.12.2021 - 13:35:51
311
Volodja Mal si mu ukázať tento obrázok, pridávam, lebo opakovanie je matka múdrosti.

Zároveň si myslím, že to je aj tak balistický pohyb guľatej zelenej strukoviny na zvislý produkt murára, lebo on sa rozhodol, že nič jeho vnímanie sveta nezmení...

Prílohy:

ČR pomer.JPG
ČR pomer.JPG 49.43 KiB thumb_up0thumb_down

03.12.2021 - 13:51:48
07
Hosť napísal:
Ako som uz pisal, v CR asi maju ine vakciny. Kopa zaockovanych v nemocniciach a marniciach....
https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky

nevidim tam nic divne
ked si to preratas na rovnaky pomer ockovanych/neockovanych ako mame my, dostanes plus minus to iste
03.12.2021 - 14:15:53
02
tomiq07 napísal:
jak na koho? sak na pocet... 2 davky nestacili... ani 3... vsetci ste mali mat co mesiac to davku 🤭


a co? ked nebude stacit ze budu vsetci zaockovani, pridame dake opatrenia... ruska v interieri alebo co... ale pochybujem ze by sme sa dostali do lockdownu jak teraz a to je ten rozdiel. tipujem ze by sme momentalne boli na cca polovicnych cislach v nemocniciach.
ak si pozries jednotlive okresy, tak server uz zacina klresat a vela z ostatnych kulminuje. mozno je to uz premorene az az a stacilo len kusok a vyhli by sme sa lockdownu - ano presne ten kusok ze mat napr 80% ockovanych...
mne lockdown nevadi, som ockovany takze hadam ok, robit viem z domu, pohoda klikdek
ale ked ma dakto robotu co nevie robit z domu a napriek tomu sa nezaockuje a potom pinda ze mu vsetko zatvorili tak je to prinajmensom debil
03.12.2021 - 14:26:34
02
vidim že Vas trapi lockdown viac ako tých momentálne 100 mrtvých denne. Nuž je to stará pravda jedna smrť je tragédia ale miliony už je len štatistika. Premorili sme sa takže zase pojdeme rovnako rýchlo dole ako sme sli hore vid Rumunsko Bulharsko.
03.12.2021 - 14:37:39
02
airbilly Pozri sa, poviem ti to takto. V UK maju zaockovanych skoro vsetkych starsich. A zomiera im tam teraz 141 ludi denne. Ich je 12x viac, takze to by bolo ako keby u nas umieralo 12 ludi denne.
V nemocniciach je cca 7500 ludi - to je ako keby u nas bolo 625.

Akurat, ze v UK ludia normalne ziju. Chodia do prace, chodia do skoly. Futbal s divakmi. Krcmy funguju.
Krajina tym pomaly prechadza, robia vela testov a ak je niekto pozitivny ide do karanteny. Ked je to s nim vazne, tak do nemocnice. A ked to nezvladne, tak umrie aj ked je zaockovany.

Lepsi prehlad o tom, ako to tam je uvidis tu: https://coronavirus.data.gov.uk/

A povedz mi, cim inym ako vakcinami a premorenim to vies dosiahnut. Bez toho, aby ti umreli 2-3% naroda.

PS: a tretiu davku davaju rychlostou 400 000 denne (ako keby sme my davali 33 000 denne).
03.12.2021 - 14:41:45
017
double napísal:
vidim že Vas trapi lockdown viac ako tých momentálne 100 mrtvých denne. Nuž je to stará pravda jedna smrť je tragédia ale miliony už je len štatistika. Premorili sme sa takže zase pojdeme rovnako rýchlo dole ako sme sli hore vid Rumunsko Bulharsko.

nech to znie akokolvek divne tak ti umreti to tu dokonca pomahaju drzat ako tak na hrane... predstav si zeby umieralo len 10 ludi... kam by sme ostatnych popchali?
03.12.2021 - 15:29:03
00
Tak malo by umierat 10ludi a v pohode ostatnych mat priestor a cas pchat do nemocnic a liecit. Tak ako v statoch kde je vysoka zaockovanost. Vakcina nieje dokonala tak vela ludi tuto jej nedokonalost vyuziva a dezinformuje a konspiruje na nej. Ja to mam dost krute kedze v celej mojej rodine som zaockovany len ja a manzelka mozno este dalsi dvaja. Do rodiny ratam vsetkych od surodencov krstnych strykov bratrancov od manzelkynej aj mojej strany. Dost to narusilo vztahy aj vzajomnu komunikaciu.popri lockdowne a citianiu o viruse dalsi problem snkyorym musim bojovat.. Modlim sa Nech uz pride liek alebo teda povinna vakcinacia alebo premorenie nech sa ta pandemia skonci.
03.12.2021 - 15:54:59
00
Ludia nedokazu pracovat s rizikom a pravdepodobnostou. Nevedia pochopit ze riziko takmer nikdy nie je 0. Niekde je viac a niekde menej. Su ochotni riskovat covid lebo "vsak ho mozno nedostanem" ale nie su ochotni riskovat negativne ucinky vakciny. A pritom pravdepodobnost smrti po covide je ovela vacsia ako po vakcine (berme teraz kategoriu 50+, nech tu nevedieme vojny). Ale nielen smrti. Poskodenia pluc po pobyte v nemocnici su dlhodobe a casto trvale. A do nemocnice ide zhruba 5% ludi identifikovanych testami.

Pokial by co i len 1% ludi po vakcine malo take nasledky ako po tazsom covide, tak by sme tu mali 25 000 ludi, co maju vazne problemy (mame 2.5 miliona vakcinovanych zhruba). A v celej Europe by toboli mozno 3 miliony ludi. Nech je aj statna propaganda aka je - toto nedokaze utajit a vedli by sme o tom. A tak to nie je. Ak sa objavi pripad, tak su to desiatky - a tie su velmi dobre natahovane v "alternativnych" mediach.

Double - pri covide, ale aj pri inej chorobe nebudes mat nulu. V UK sa vedie aj odborna diskusia, aka je akceptovatelna miera umrtnosti pre spolocnost. Neviem kolko to bude, ale moze to byt niekde pri tych 10 mrtvych/1 milion na tyzden. Co by u nas bolo cca 50 ludi tyzdenne.

Pre porovnanie - na chripku zomiera cca 800 ludi rocne na Slovensku. A ak trva chripkova sezona 4 mesiace, tak je to zhruba tych 50 ludi tyzdenne. Cize v UK to uz zrazaju do parametrov beznej chripky.
03.12.2021 - 16:48:46
14
tak u nas cela rodina pozitiv. predtym sme mali pozitiv aj domace AG
dcera CT 27, ja CT 23 a zena 17 :) co by aj odpovedalo obtiaznosti priznakom
dospely su ocko
v utorok mensia na testy, ale ta aj ked to mala, tak AG vysiel negat v stredu
03.12.2021 - 16:58:39
00
pekne sa to siri zo skol do domacnosti a nasledne dalej - ale jasne, staci zatvorit malych podnikatelov na dobu neurcitu a este na nich nakydat ze malo dani platia :lol: chce se mi zvracet
a jasne, mimo okres ani krok
03.12.2021 - 18:47:25
00
do zahraničia môžeš ....
03.12.2021 - 18:49:30
00
česko pripravuje vyhlášku o povinnom očkovaní a ja mám po dnešku 11 000 km

https://www.cas.sk/clanok/2616485/cesko-pripravuje-vyhlasku-o-povinnom-ockovani-proti-covid-19-pozrite-co-planuju/
03.12.2021 - 19:10:10
02
Hosť napísal:
... vy.ebat vsetkych tych 150 curakov co sedia v parlamente



nic proti tvojim sexualnym chutkam, ale nepomylil si si temu (a forum?)?
03.12.2021 - 19:14:47
011
keyboard_arrow_up