Ahojte,

na bajku si brzdím Magurami MT5 so seriovými platňami + MDR-C kotúce, vymenené na tohoročného CTM Zephyra za pôvodné MT400.
Brzdí to akože fakt že brzdí, problémom sú ale výrazné vibrácie od bŕzd, či už od prednej alebo zadnej brzdy. Je to v pohode jazditeľné, ale aj otravné. Všetko je dotiahnuté, skúšal som to viacnásobne nastaviť ako aj vyčistiť.

Stretli ste sa s tým niekto? Nejaká rada ako to odstrániť. Tak trochu si myslím že to robí to priečne drážkovanie na brzdnej ploche kotúča, ale to by bol potom problém všetkých Magúr.

Díky za rady a pomoc.
29.11.2021 - 21:33:04
00
Ja sa len pripojím k sledovaniu témy. So strmeňom MT5 + MDR-C mi to robí tiež, keď som skúšal SLX kotúče Rt76 tak to bolo bez vybrácií. Vzadu mám Mt4 a tam to je v pohode.
30.11.2021 - 09:40:19
00
Problémom (aspoň podľa mojej skúsenosti) pri Magura brzdách sú väčšinou dve veci: 1) Magnetické uchytenie platničiek, bez rozperky, - tam ešte pri 4 piestoch záleží aj na type platničky - či sú platničky tzv. v kope (1 pár platničiek rovná sa naozaj 2ks), alebo sú delené, kde na každej strane sú po 2ks platničiek (sólo na každý piest jedna menšia)- tam sú vibrácie v podstate istotou... 2) Určité typy (nazvem ich staršie) Magura kotúčov... Väčším problémom z týchto dvoch vždy boli kotúče, po výmene za iný typ/značku vibrácie buď úplne zmizli, alebo sa aspoň zmiernili na minimálnu úroveň...
30.11.2021 - 10:02:40
00
Takže som dopredu hodil nový kotuč Sram Centerline, dozadu Shimano SMRŤku 10 čo šuplík dal (dúfam že ho neroztrhne :D) a trochu zabehol pred barákom, a vyzerá to sľubne bez vibrácii. Uvidím ešte ako sa to bude chovať pri nejakom drsnejšom zjazde. Ešte je v pláne časom vymeniť platničky za delené a vraj menej kúsavé 8.S a skúsiť ich s MDR-C kotúčmi.
---
len taká poznámka, tie magura kotúče sú výrazne hrubsie, aj keď sa to podľa čísel nemusí zdať (2mm vs 1.8mm), vidím to na častejšie menenie platničiek, moje zadné už majú pod mm mäsa, s tým už asi nepojazdím :D
04.12.2021 - 11:51:51
00
keyboard_arrow_up