Definícia štátu je jednoduchá - štát je Lajos Demeter, ...

https://www.cas.sk/clanok/2616645/koronavirus-moze-napadnut-placentu-a-zabit-nenarodene-dieta-vedci-odporucaju-ockovanie/

https://www.cas.sk/clanok/2616411/tehotna-primarka-ludmila-ratuje-pacientov-s-koronou-co-sa-zacalo-diat-v-nemocnici-ju-desi/
04.12.2021 - 14:44:06
00
zas na to pozeras len ze co dostanes konkretne ty od statu, ale keby nik neplatil poriadne dane, rozpadlo by sa tu zdravotnictvo, skoly, doprava... nie sice zo dna na den ale casom by vsetko upadalo a ty ako podnikatel by si nemal uz tolko zakaznikov ako predtym
04.12.2021 - 15:01:13
00
Dotycny este zabudol, ze prvych 20 rokov zil na ukor "statu" a poslednych 20 rokov dtto. Ale matematicke (ne)schopnosti tu uz predviedol viackrat.
(O celozivotnej zdravotnej starostlivosti zadarmo a inych neplatenych vyhodach pomlcim.)
04.12.2021 - 15:24:05
11
dalsi priklad zaryteho antivaxera v mojom blizkom okoli:
A: no tak svkora nakoniec dostala covid a az teraz zmenila nazor na ockovanie :)
B: a co? drhne ju?
A: drhlo tak sla do nemocnice
B: uz jej nanocipy asi nebudu vadit :D
A: no teraz uz nie. sak hned zacala ze sa dajte zaockovat

skoncila na kysliku, este dobre dopadla...
04.12.2021 - 16:04:28
00
madbugie napísal:
nemá niekto info, či vôbec táto naša "klika" rokuje o dodávkach Valnevy, keď už to EU nechala veľkodušne na jednotlivé štáty...
či držíme sa hesla pána ministra, jak Pfizer povie, tak urobím...

lebo toto by bolo podľa mňa celkom slušné kladivo na antivax obec, klasická inaktivovaná vakcína, ktorá pri testoch vykazuje oveľa menej nežiadúcich účinkov a dokonca jej imunitná odozva by mala byť lepšia, nakoľko to vyzerá, že telo trénuje na celý vírus a nie jeho odstrihnuté časti...


Si človek čo hľadá niečo čo ešte nie je … net a ani tak skoro nebude nic účinnejšie ako mRNA vakcíny . Práve mRNA ti zaručuje najväčšie “ pokrytie “ . Naštuduj , priateľu naštuduj . Zrovnaj sa s tým, a ak chceš bo sa bojíš mRNA technológie , tak si pichni niečo iné . No mám len taký pocit , či len trolujes bo sa bojíš …
04.12.2021 - 16:05:38
00
netrolujem... niekedy mi príde, že ty občas trošku "troluješ" (resp. máš nasadené dosť jednostranné klapky), ale chápem ťa... je to náročné... celá táto doba, a zvlášť na severe a východe slovenska, je náročná...

áno bojím sa... žiaľ máme v rodine (otec) problémy so zrazeninami v krvi, brat a ja máme už za sebou závažné reakcie aj šok po podaní rôznych očkovacích látok (proti chrípke, proti alergii), v poslednej dobe sa nám k tomu pridružila celiakia, laktózová intolerancia - poruchy čreva, tráviaceho traktu... je toho ešte viac, ale nie je to na verejnú debatu...

tak zatiaľ mi nepríde, že by som si mal streknúť či vektorovú, alebo mRNA vakcínku, u ktorých sú viac menej na náhodu reakcie... áno 99 ľudí zo 100 sú v pohode a nič sa nedeje...

neviem, čo nie je, ale Valneva sa má myslím začať dodávať začiatkom roka do EU, teda tým čo o ňu prejavili záujem... prečo sa tak nedeje, je vec druhá...
04.12.2021 - 16:32:23
01
Jak tu bude niečo iné, tak si zase nájdeš ixs dôvodov prečo nie......si myslím 😉
04.12.2021 - 16:55:22
02
Inside Australia's Covid internment camp https://www.youtube.com/watch?v=mGFdWcJU7-0
04.12.2021 - 17:11:51
00
bladeruner - čo niečo iné, aké dôvody proti? pokiaľ je tá Valneva klasická inaktivovaná vakcína a má oveľa menej závažných reakcií ako píšu, tak si ju dám pichnúť... ja nie som proti očkovaniu ako systému, to už som tu x- krát písal...
04.12.2021 - 17:14:29
00
Inaktivovana cinska sa pichala aj v madarsku, myslim ze aj turistom. Ale ty si nesiel, lebo bla bla. Bat by si sa mal choroby, nie lieku. Staci si uvedomit pravdepodobnost ze ju dostanes ( to mas v podstate iste) a nasledne pravdepodobnost tazsieho priebehu a zrazenin (schvalne, ako myslis ze dopadnes a preco?). Nehovoriac ze podanie vakciny si si mohol nacasovat a aj na pripadne neziaduce ucinky sa pripravit a mat poruke lekarov. Ked teraz dostanes covid, tak uz lekara mozno ani neuvidis a ak hej a zoberu ta do nemocnice tak vies, ze uz je to s tebou zle a mas tusim momentalne 25% pravdepodobnost umrtia.
Ale aspon si svoj strach priznavas a netrepes uplne nezmysly, len skoda ze stale vyhrava nad rozumom.
04.12.2021 - 17:17:30
03
madbugie napísal:

... áno 99 ľudí zo 100 sú v pohode a nič sa nedeje...


Podla mna tak o rád, dva viac.
Nie, nemam data poruke. Bud niekto doda, spocitas sam alebo aj nie. Ano, strach je svina.
04.12.2021 - 17:41:38
00
Dudo napísal:
Dotycny este zabudol, ze prvych 20 rokov zil na ukor "statu" a poslednych 20 rokov dtto. Ale matematicke (ne)schopnosti tu uz predviedol viackrat.
(O celozivotnej zdravotnej starostlivosti zadarmo a inych neplatenych vyhodach pomlcim.)

Ak tu narážaš na mna tak ta musím sklamať. Dosť rokov som bol živnostník a platil nemalé odvody.
04.12.2021 - 17:44:51
00
20 rokov pred - dieta, 20 rokov poslednych - dochodca..
04.12.2021 - 17:48:18
12
Kto nechce pochopiť, nepochopí...
04.12.2021 - 17:49:39
01
madbugie napísal:
tak zatiaľ mi nepríde, že by som si mal...

Madbugie, to nema "tebe" prist, to mas konzultovat s lekarmi, pri tolkych diagnozach, si predpokladam sledovany. Predchadzat zrazeninam sa da medikamentozne pomerne lahko, aj samotny zakrok uz pri zrazenine je "brnkacka" v porovnani s moznymi covidovymi komplikaciami. Urcite by som sa poradil a necakal na zazrak.
04.12.2021 - 17:54:33
00
keyboard_arrow_up