Hamilton sa snazi co to len ide aby ho VER s tymi manevrami nezostrelil, a potom sa skoro odstrelil sam😀 Ale zapletka do poslednej velkej ceny ako sa patri👍
05.12.2021 - 22:06:38
00
Mega F1 tento rok celeho Mikulasa som dnes od toho napätia zjedol :D Max je teda riadne magor ale bez neho by to nebola taka zabava fest ho nemam rad ale uznavam ze dal F1 naboj a vedenie F1 mu moze iba dakovat. Naposledy som sa tak bavil ked Rosberg vyhral titul a tiez v poslednej VC sa to rozhodlo. Drzal som vzdy palce slabsiemu cize do dnesku HAM ale titul by mohol vyhrat VER nech ma F1 noveho krala Mercedesu zase titul konstrukterov ako vedeli potunit auto je neskutocne. Tesim sa na Finale ;)
05.12.2021 - 22:30:21
01
svátá pravda, bez VER by bola nuda... ja som si skoro zjedol prsty ako som si hrýzol nechty :tmi: dnes to bolo ako na horskej dráhe, RB to premanažovali s tými žltými gumami... VER išiel do súbojov s tým, že nemá čo stratiť... bol to súboj emócií vs. chladná hlava
05.12.2021 - 22:48:05
01
HAM dnes ako obvykle, obrovske stastie, hlavne s tym kridlom ze vydrzalo dve kolizie.
Bez zltych gum by VER nemal sancu dostat sa po restarte spat na celo a bolo by hotovo. Max aj jeho tym skusaju absolutne vsetko proti zjavnej technickej presile. Dnes siel cely zavod uplnu hranu, bojoval naplno, skusil vsetko mozne aj nemozne a urcite z toho vzinklo aj zopar blbosti. Podobne ako vcerajsie posledne kolo v Q3.
Dobre to povedal Horner, ze je uzasne ako este stale RB dokaze takto tlacit na taky tim ako je MB, ze preto su v MB nervozni a mobilizuju ohromne zdroje. Vsimli ste si ako dnes z MB jacali do vysielacky na MMassiho?
05.12.2021 - 23:26:27
00
Michael Masi má tiež svoje maslo na hlave, svojimi alibistickými verdiktmi tiež prispieva k nervozite medzi RB a MER, lebo už to nie ani o súperení na trati, ale je to viac zákopová vojna... predsa nie je normálne aby vyjednával s Hornerom, nech si vyberie či budú Maxa vyšetrovať komisári, alebo prepustí pozíciu HAM... to ako keby futbalový rozhodca povedal hráčovi nech si vyberie trest či dostane žltú kartu, alebo súper bude kopať penaltu...
06.12.2021 - 00:14:19
01
akoze, na prve pocutie mi to prislo tiez ako chvjacina, ale koniec koncou to bolo stejne ako keby ho pustil na trati, alebo nepusti a dostane penclu
06.12.2021 - 01:04:14
00
skvele preteky, no tie tresty su smmiesne, Max isiel za hranu a zasluzil by si vacsi trest ako 10s ktore nakonci ajtak nic neznamenali... Kazdopadne ak to Hamilton vyhra tak to bude jeho najzasluzenejsi titul. Nefandim mercedesu kvoli ich dlhorocnej technickej prevahe ale Maxovi sa tiez tazko fandi ked takto jazdi :D uz nech vyhra ktokolvek, je to skvela show a netflix si uz urcite mydli ruky na buduci rok
06.12.2021 - 09:29:24
02
podľa mňa dostal iba symbolický trest, incident dopadol väčších následkov, tak nechcú do toho už veľmi veľmi zasahovať, nech majú o týždeň rovnakú "štartovaciu čiaru"... myslím si že keby jeden z nich pri tom incidente vypadol, aj konzekvencie pre druhého by boli adekvátne...
06.12.2021 - 10:21:58
00
Tak ako v Silverstone....
06.12.2021 - 10:25:13
00
Tak VER mohol byt rad, ze nebol DNF, koledoval si o to hned od zaciatku. Ak ste videli on-board z HAM monopostu, tak to bolo umyselne ucebnicove vybrzdenie, takto sa pozicia neprepusta. VER zacal spomalovat, stale bol v idealnej stope, potom zacal saskovat zo strany na stranu a nakoniec dupol na brzdu. Nezachytil som, ze by komisari pripisali nejaku vinu HAM za tu koliziu (narozdiel od Silverstone, kde pisali o vine oboch). Ked k tomu zoberiem ten kamikadze styl branenia pozicie + nebezpecne vratenie sa na trat, tak 2 trestne body + nic neznamenajucich 10 s bol dost divny trest. VER siel umyselne do 3 kolizii a jednej sa HAM uz nevyhol, tam nie je o com.
06.12.2021 - 10:55:48
00
Ja sa obávam budúceho víkendu... Mám silnú predtuchu, že ak HAM bude pole, tak VER ho v prvej zákrute nenávratne zostrelí (samozrejme ako race incident) a vyhrá celý ročník, keďže má myslím o jedno víťazstvo viac... Ale to len fabulujem...
06.12.2021 - 11:03:50
01
Ano, aj ked maju rovnaky pocet bodov, tak v pripade vyradenia oboch ziska titul VER (ma viac vitazstiev). VER ten tlak tento vikend uz neustal, dalo by sa povedat, ze sa "zosypal", od Q (varovny prst dostal hned na zaciatku posledneho kola, ked lizol barieru) az po tie prasaciny, co predvadzal celu velku cenu, Dufam, ze bude od HAM na mile daleko (a hlavne vzadu).
06.12.2021 - 11:10:08
00
podla mna to moc prezivas. nehovorim, ze s tym co spravil VER suhlasim a suhlasim s tym, ze to uz bolo miestami za hranou. Ale jazdenie za hranou je jedine mozne co mohol VER urobit. Inak by to bola cista procesia. Ten motorovy vykon Mercedesu je proste zdrcujuci.

Proste vidno, ze VER isiel cely vikend uplnu hranu. A urobil by to kazdy v jeho pozicii. Ak by to nerobil a prehral by sampionat tak by si to mozno cely zivot vycital. Chapem to, tresty rozdane asi zasluzene, karavana ide dalej.
06.12.2021 - 11:16:15
02
VER sa nezosypal. Zmykal z auta maximum, cele preteky siel na hrane, aj v Q, kde v poslednom kole pri najazde do zakruty tesne pred dotykom limit prekrocil. Keby nesiel zavod total hranu, nemal by po starte ani sancu. Takto sancu mal. Aj s kamikadze predbiehanim, maksimi pneu pre restart, umyselnym pustanim v zone merania DRS, aby to mohol vyuzit. Bojuje o titul, a len s tym, co ma k dispozicii. V cieli mal relativne dobru naladu, lebo vedel, ze urobil uplne vsetko co sa dalo.
HAM bol rychlejsi, musel ale prezivat poriadne peklo, a nakoniec ho aj tradicne stasticko neopustilo.
Ked sa bavime o celej sezone, tak su tam dva momenty (a potencialnych az 50 bodov), kedy VER prisiel o iste vitazstvo bez svojho zavinenia, Ak niekto polemizuje o tom, ze HAM ho na vlne svojho ega odstrelil v Silverstone, tak minimalne guma v Baku je jasnych 25 bodov.
06.12.2021 - 11:36:55
00
Ja si nemyslim, ze by som to nejako prezival a nemam nic proti jazdeniu na hrane (VER isiel to posledne kolo v Q totalne na limite a preto ho nedokoncil, ale bol o skoro 0.4s vpredu pred poslednou zakrutou a vedel o tom, stacilo zvolnit a bol by P1). Ja som to tu uz pisal a zopakujem to, VER je, co sa jazdeckych schopnosti tyka, mozno najrychlejsi pilot historie F1. Lenze nikto nemoze ist do subojov stylom "bud ma pustis alebo kolidujeme", to uz nie je o umeni jazdit, to je o porusovani pravidiel. Ak si niekto mysli, ze to je v poriadku, tak preco mame pravidlo aj o zmene stopy pri brzdeni? Vsak ho zrusme, nech sa tam aj pozabijaju :-) Btw, to pravidlo (ak sa nemylim) pritvrdili prave kvoli VER. Za Silverstone si mohol VER sam (tu mu iba HAM vratil pozicane a jednoducho neuhol, ale na rozdiel od VER mu nechal po vonkajsku stale dost miesta na prejdenie zakruty bez ujmy, lenze VER si isiel svoje "bud ja alebo kolizia"). Co sa gum tyka (Baku) to je otazne, RB mohol ist do boxov, vsak aj na minulej VC (alebo tej predtym?) sa defektovalo jedna radost. Toto je loteria (ale ferova loteria). Lenze to vybrzdenie (teraz nenarazam na sachy s DRS, ale umyselne zabrzdenie 2.5G), to ma neskutocne nasralo, to je uz nema s pretekanim absolutne nic spolocne.
06.12.2021 - 12:17:44
00
keyboard_arrow_up