clxno1 napísal:
Za Silverstone si mohol VER sam (tu mu iba HAM vratil pozicane a jednoducho neuhol, ale na rozdiel od VER mu nechal po vonkajsku stale dost miesta na prejdenie zakruty bez ujmy, lenze VER si isiel svoje "bud ja alebo kolizia"). Co sa gum tyka (Baku) to je otazne, RB mohol ist do boxov, vsak aj na minulej VC (alebo tej predtym?) sa defektovalo jedna radost. Toto je loteria (ale ferova loteria).


nesuhlasim. ale to je jedno. trest za to HAM dostal a nemam preco lamentovat nad jeho vyskou. Mozeme tu lamentovat niekolko stran a neprideme k nicomu, ty budes mat svoju pravdu a ja svoju.

Ale tiez nesuhlasim, ze terminalne stadium pneumatiky, ktora ma este behun je defekt, tak ako to bolo v Baku. Ta pneumatika jednoducho nebola opotrebovana natolko aby praskla bez akehokolvek predchadzajuceho varovania - odhalene platno, pomaly unik tlaku a podobne.

mimochodom, minulu GP a vyhliadky pred Abu Dhabi velmi dobre opisal tento clanok.

https://sport.aktuality.sk/c/ybwenfm/nazor-verstappen-si-v-abu-zabi-pojde-po-havariu-ako-dopadne-neskutocna-sezona-f1/


Naposledy upravil Zubesuch dňa 06.12.2021 - 13:28:32, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2021 - 13:25:18
00
mitocross napísal:
VER sa nezosypal. Zmykal z auta maximum, cele preteky siel na hrane, aj v Q, kde v poslednom kole pri najazde do zakruty tesne pred dotykom limit prekrocil. Keby nesiel zavod total hranu, nemal by po starte ani sancu. Takto sancu mal. Aj s kamikadze predbiehanim, maksimi pneu pre restart, umyselnym pustanim v zone merania DRS, aby to mohol vyuzit. Bojuje o titul, a len s tym, co ma k dispozicii. V cieli mal relativne dobru naladu, lebo vedel, ze urobil uplne vsetko co sa dalo.
HAM bol rychlejsi, musel ale prezivat poriadne peklo, a nakoniec ho aj tradicne stasticko neopustilo.
Ked sa bavime o celej sezone, tak su tam dva momenty (a potencialnych az 50 bodov), kedy VER prisiel o iste vitazstvo bez svojho zavinenia, Ak niekto polemizuje o tom, ze HAM ho na vlne svojho ega odstrelil v Silverstone, tak minimalne guma v Baku je jasnych 25 bodov.


Len v Baku mu zas premotivovaný HAM pri reštarte tých 25 bodov ušetril (vrátil späť)...
06.12.2021 - 13:28:29
00
...ale to bola chyba jazdca. Sam seba vyradil. A napr. Monze sa vyradili navzajom... Ale to je nieco uplne ine, nez som mal na mysli.


Naposledy upravil mitocross dňa 06.12.2021 - 13:40:21, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2021 - 13:38:11
00
treba si uvedomiť že VER tieto preteky prehral už v momente keď obul žlté gumy, hrali hop alebo trop... príde SC máme výhodu prezutia čerstvých pneu a šancu na víťazstvo, alebo nepríde a prehráme... logická úvaha a pri motorovej prevahe MER by to takto urobil každý... lenže SC neprišiel, iba virtuálny SC... aj to mu pomohlo, vdaka tomu mu gumy vydržali do 40. kola... VER to vedel že tie gumy nevydržia a prehrá, tak preto išiel hranu, lebo počítal že HAM mu skočí na jeho hrátky a tým sa zvýši pravdepodobnosť race incidentu a HAM pojde do kytek... a v tomto je medzi nimi rozdiel HAM sa minimálne tri krát v poslednej dobe uhol a vdaka tomu má šancu na titul... keby sa VER v Silverstone uhol tiež už by mohol prakticky oslavovať titul...


Naposledy upravil luky64 dňa 06.12.2021 - 13:42:58, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2021 - 13:38:30
00
Tak si myslím, že ON ich neobul... Jeho inžinier (asi aj s prispením Marka a Hornera) o tom rozhodli... Buď, alebo... No, a bolo alebo... Lebo aj HAM tento rok x-krát polemizoval vo vysielačkách prečo také gumy, keď on nechcel, a stratégovia rozhodli...
06.12.2021 - 13:42:31
00
mitocross napísal:
...ale to bola chyba jazdca. Sam seba vyradil. A napr. Monze sa vyradili navzajom... Ale to je nieco uplne ine, nez som mal na mysli.


Navzájom? K tomu sa radšej nevyjadrím, lebo to by boli diskusie na 10 strán...
06.12.2021 - 13:44:21
00
ale tak samozrejme že ON si ich sám neobul, čítaj s porozumením... len že nepočul som že by oponoval inžinierovi... ;)
06.12.2021 - 13:45:48
00
Uz som to pisal, ale este raz: Na tvrdych gumach by nemal sancu dobre odpalit do restartu a prvej zakruty. Potom by uz HAM zmizol.
O Silverstone sa da hadat dlho. Kde tam bol v najazde HAM a aku mal sancu byt prvy po zakrute? A este jeden dosledok to malo - o motor menej pre RB.
06.12.2021 - 13:48:07
00
Posledné kolo Bottas vs. Ocon :clap:
https://streamable.com/vtxp46
06.12.2021 - 13:52:07
01
luky64 napísal:
ale tak samozrejme že ON si ich sám neobul, čítaj s porozumením... len že nepočul som že by oponoval inžinierovi... ;)


V pohode, ja viem, že si to ďalej rozpísal, len už mi nejako nešiel upraviť môj príspevok... ;-)
06.12.2021 - 13:52:29
01
mitocross napísal:
Uz som to pisal, ale este raz: Na tvrdych gumach by nemal sancu dobre odpalit do restartu a prvej zakruty. Potom by uz HAM zmizol.
O Silverstone sa da hadat dlho. Kde tam bol v najazde HAM a aku mal sancu byt prvy po zakrute? A este jeden dosledok to malo - o motor menej pre RB.

tak videli sme ako to odpálil na žltých... :lol:
06.12.2021 - 13:58:45
00
luky64 napísal:
treba si uvedomiť že VER tieto preteky prehral už v momente keď obul žlté gumy, hrali hop alebo trop... príde SC máme výhodu prezutia čerstvých pneu a šancu na víťazstvo, alebo nepríde a prehráme... logická úvaha a pri motorovej prevahe MER by to takto urobil každý... lenže SC neprišiel, iba virtuálny SC... aj to mu pomohlo, vdaka tomu mu gumy vydržali do 40. kola... VER to vedel že tie gumy nevydržia a prehrá, tak preto išiel hranu, lebo počítal že HAM mu skočí na jeho hrátky a tým sa zvýši pravdepodobnosť race incidentu a HAM pojde do kytek... a v tomto je medzi nimi rozdiel HAM sa minimálne tri krát v poslednej dobe uhol a vdaka tomu má šancu na titul... keby sa VER v Silverstone uhol tiež už by mohol prakticky oslavovať titul...


presne, podla mna kalkuloval RB (nech uz o tom rozhodol ktokolvek), ze pride este cervena faza.

jedina Maxova moznost ako porazit Lewisa bola na starte v prvej sikane. To auto nema potencial na to porazat Mercedes. Od Spa porazat nie, porazit ano. Za prispenia okolnosti, za zvysenej agresivity.

Ak by VER nebol agresivny, tak by sme uz dnes mohli odovzdat titul Hamiltonovi. A myslim si, ze v opacnom garde by Hamilton robil presne to, co dnes Verstappen a Verstappen presne to co Hamilton. Totiz, tu si treba uvedomit, ze byt takto blizko titulu sa uz Verstappenovi nemusi nikdy podarit, napriek tomu ze je podla mna aktualne najrychlejsi a najtalentovanejsi pilot na gride.

Kolko takych rychlych historia F1 pamata? desiatky. Su taki co na titul nikdy nedosiahli a pritom nedostatok rychlosti alebo talentu by sa im vytknut nedal.
06.12.2021 - 13:58:46
00
bez debaty máš pravdu VER je neskutočný talent, može získať mrte titulov, ale musí si to usporiadať v hlave a naučiť sa dobrzdovať do zákrut... ináč bude na to doplácať... a ešte musí urobiť jednu vec, prestúpiť do MER, veľkohubé vyhlásenia že on nikdy nebude jazdiť MER sú detinské... never say never...
06.12.2021 - 14:04:44
00
no jo v F1 sa co sa tyka prestupoveho kolotoca kludne moze stat, ze predsa len VER v Mercedese raz bude... tam by som sa na nejake vyhlásenia do rádia nespoliehal.

uvidime co prinesie buduca 5 rocnica po zmene koncepcie. osobne neocakavam ziadnu signifikantnu zmenu a rozlozenie sil bude +/- rovnake. T.j. umerne tomu, kolko penazi do toho kto leje - kto ma aky ludsky, technologicky a financny kapital.

priznam sa, najviac som zvedavy na Russela v Mercedese. Ci bude ochotny robit rohožku tak verne ako to robil Bottas. Uprimne si myslim, ze Bottas na titul nikdy nemal. On vie zajazdit vynikajuce preteky, ale neni konzistentny ako Hamilton. A to vedeli všetci. Druha vec je, čo som videl v Drive to Survive. On vyhral preteky a inžinieri odišli preč ani s ním víťazstvo neoslávili. Akú podporu tímu má takýto jazdec po boku LH? To je mrzke a ma moj obdiv ako svoju poziciu v Mercedese ludsky ustal až doteraz.
06.12.2021 - 14:11:02
00
áno BOT si bol toho vedomý, spočítal si dve a dve... na titul nemám, budem síce rohožka ale s týmto autom možem získať aj nejaké občasné víťastvo a ako bonus dostanem za to neskutočné prachy... nikde inde by toto nedosiahol...
RUS bude iná káva, on bude budúcnosť a mal by prevziať žezlo po HAM, lebo ten už tam dlho nebude... slovami klasika: dávam mu rok, maximálne dva... nepredpokladám že RUS bude robiť rohožku, na to by si mohli angažovať aj niekoho iného...
06.12.2021 - 14:30:15
00
keyboard_arrow_up