Chlapi a čo vlastne očakávate že zlé spôsobí ten článok ? Akosi nerozumiem. Tie chodníky sú väčšinou staré poľovnícke. Ľudia tam chodia od dávna , chodia teraz a do budúcna narastie výrazne podiel cyklistov. Akurát sa nám treba o tie chodníky starať čo samozrejme robíme a pravidelne čistíme. A jazdiť po nich.
10.11.2021 - 09:07:38
00
pretoze cyklista je v lese nechceny, mozno sa najdu zlomyselny ludia ktorym prepne a spravia ti tam prekazkovu drahu, pasce.
10.11.2021 - 09:28:34
00
Na ten pohyb cyklistov si bude treba zvyknúť asi len. Trend nie je úplne zlý. Ja toto hodne sledujem pri jazde v rôznych krkolomných lokalitách a v podstate máš napr. vzorku 20 turistov. 19 cyklistu skôr obdivuje a jeden musí dodať: No, ale toto nie je zrejme Cčko. A keď si postupne ľudia odpustia takéto poznámky, tak bude dobre všetkým turistom.
Keďže sa snažím, aby sa tu v lokalite postavilo aj čosi nové, tak to konzultujem s kadekým a minule aj s poľovníkom..v princípe nevie pochopiť len: Prečo keď niekto ide Taipan je prekvapený, že tam môže stretnúť jeleňa veľkého ako menšie auto a musí hulákať, že ho počuť na kilometer, ďalej prečo tam musia ľudia jazdiť v noci so svetlami silnými ako keď zapne na diaľnici kamión tú hornú svetelnú rampu a do toho ešte hulákajú a potom prečo na asfaltke na Rakytie si cyklisti myslia, že nemusia brzdiť v tých neprehľadných zákrutách.

Okrem toho na tieto chodníky aj tak nejaký bežný cyklista nepôjde viac ako 1 krát :) Napriek tomu tu nárast bude, ale skôr sem chodia ľudia z BA a čiech a poľska..postupne to tu objavujú a dosť sa im tu páči. A preto treba aj budovať nové, ktoré bude poznať len komunita bajkerov a pre peších budú aj tak zle prechodné :)
10.11.2021 - 11:09:28
01
Som trosku paranoidny, co sa tyka nejakej prezentacie a popularizacie ilegalov. Nezabudaj, lesy patria hlavne polovnikom a ti maju konexie uplne vsade. Lepsie veci robit tajne a nevyskakovat. Sme primitivna krajina s cca 70% podielom idiotov.
10.11.2021 - 12:12:07
017
tiez nie som za "prehnanu prezentaciu..." Na druhu stranu ked som kedykolvek a kdekolvek nieco prepiloval, tak naozaj nikto nenamietal aj ked som bol s bajkom :-)
10.11.2021 - 12:30:32
01
Rovnako by som zas nechcel aby sa tu premávali stovky cyklistov, ale ako hovorím..propagácia je jedna vec a druhá je, že tie chodníky nie sú pre každého. To jazdí komunita ľudí čo ich to musí baviť a vedia to. Preto dúfam, že do budúcna sa to trochu zlepší. Viem, že tie traily - chodníky väčšinou čistíme my a Edova pílka :) Ale minule ma ktosi na jedľovine prekvapil a bol tam odhodený obrovský kmeň, takže komunita existuje. Len vydržať a hlavne aj čosi vybudovať a udržovať dobré vzťahy aj s poľovníkmi :)
10.11.2021 - 16:26:50
00
kocnere napísal:
tiez nie som za "prehnanu prezentaciu..." Na druhu stranu ked som kedykolvek a kdekolvek nieco prepiloval, tak naozaj nikto nenamietal aj ked som bol s bajkom :-)

nič v zlom ale vo vlastnom zaujme - davajte si pozor, kde prepilujete. mam kamarata s 50r praxou značkara TZT a jeho kolega značkar dostal pokutu (uz neviem od akeho subjektu) no skrátka a dobre, od nejakej "autority" za prepilovanie kosodreviny v NP paradoxne na turistickom značenom chodníku !!!
11.11.2021 - 10:38:16
00
branomelis
Brano dnes som to okuknuť tu odbočku doprava, po strmaku na Ostredok išiel som len kusok , potom som to otočil...
Tažia aj tam na brutalitu, je to tam ako mesačna krajina, na pravo je zvažnica kde to asi vozia dole a rovno bol asi chodnik...
Išiel som potom na Śpicak, takto cez tyžden ani nohy.
11.11.2021 - 19:17:47
00
Smerom na Ostredok vznikla nejaká nová zvážnica, tak som tiež čakal čo tam vyvedú. Ale myslím, že keď to prejdeš kolmo, tak potom už je celkom kľud. Ja chodievam teraz len dolu v doline a počul som hore v tých miestach hluk. Skôr sa teraz oplatí ísť na Špicák, lebo som sa dnes bavil s pilčíkmi a boli na Jedľovine. Že aktuálne pod Polomom majú prerušenú ťažbu, lebo lesy SR nezvládajú to čo vyťažili odvážať a že to nie je už kde skladovať. Tak sú teraz na ceste na CHPS kopy dreva.

Bol som kontrolovať aj prechodnosť Jedľoviny až z vrcholu..spadnuté stromy sú preč a stačila by malá pílka a motyka a dal by sa obnoviť pôvodný trail. Nemilé prekvapenie ma čakalo ale na spodnej hlavnej Jedľovine. Nejaký debil nahádzal kolmo cez chodník každých 20-50m kusy konárov a kadečoho. Odpratal som všetko - asi 25ks a keby som ho tam stretol, tak ho asi rozkopem. 🤦‍♂️🤦‍♂️
11.11.2021 - 19:40:18
07
To iste si asi hovoril aj ten co to tam dal :-) (keby som ho tam stretol, tak ho asi rozkopem)
12.11.2021 - 07:55:30
00
Zdravím, plánujem na víkend nejaký výjazd a dumem že by som niečo pojazdil v okolí ZA (mám cestu sem tak škoda nehodiť bajk do auta :-D ). Už som tento rok bol na Polome ale od Strečna a tento krát by som to chcel skúsiť od Stráňan. To predpokladám že je nejaká stará lesná asfaltová cesta alebo zvážnica. Cestou naspäť som pozeral podľa Trailforks, že by sa dalo napojiť na Vretenicu a spodok Anakondy a potom buď cez Prepojka Višňové - Stráňavy alebo Pod Hoblikom naspäť k autu.
Ako je to teraz zjazdné? A ako je to s náročnosťou na Vretenici? Viem že je to označené na TF modrou, ale neni modrá ako modrá :-D Neni to problém prejsť na HTčku, že?
12.11.2021 - 15:36:52
01
Vretenica je ozaj modrá. Ten tvoj okruh je strasne kratky...
12.11.2021 - 16:05:09
00
Hej hej všimol som si že to neni moc dlhé a pozerám ešte ako by som to natiahol. Ale zase keď to pôjdem prvý krát tak všetko pôjdem pomalšie tak časovo sa to asi natiahne :-D
Je na Vretenici dosť koreňov/kameňov?
12.11.2021 - 16:51:36
00
Vretenicu jazdim z 11r synom. Neboj. Trochu korenov, ziadne kamene.
12.11.2021 - 17:17:41
02
Dnes narýchlo po okolí..

Prílohy:

IMG_20211208_125823049_HDR.jpg
IMG_20211208_125823049_HDR.jpg 1.37 MiB thumb_up4thumb_down

08.12.2021 - 20:24:06
09

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up