Srsen napísal:
A v čom vidíš ten očkovací teror ?

Ako sa to z dobrovoľného mení na povinne. V Kanade chcú budúci rok začať očkovať 6 mesačne deti. V každej krajine to je iné, ale cieľ je ten istý. A môj predpoklad očkovať každé štyri mesiace bol nesprávny. Ideme na tri 🙈
13.12.2021 - 20:25:40
00
A ešte taká “drobnosť” môj syn je autista. Otestovať ho vyterom z nosu je takmer nemožné a radšej sme to ani neskúšali. Cize nemá potvrdenie o prekonaní. (Áno mohli sme zháňať niekde test zo slín, ale nespravili sme to) a otvoria restiky a nikde s ním nemôžem ísť. Toto je normálne ?
13.12.2021 - 20:29:16
00
Je to marný, je to marný, je to marný.

Jáchyme, hoď ho do stroje!
13.12.2021 - 20:31:04
00
airbilly -nejak mi to nekorešponduje s Tvojimi predošlými tvrdeniami o silných jedincoch
13.12.2021 - 20:32:19
01
Srsen napísal:
airbilly -nejak mi to nekorešponduje s Tvojimi predošlými tvrdeniami o silných jedincoch

V čom si to odporuje ?
13.12.2021 - 20:34:43
00
hádaj
13.12.2021 - 20:35:07
01
Srsen napísal:
hádaj

Dnes mi nejako nezapina. To bude postcovid 🙄
13.12.2021 - 20:37:03
00
Budem Ťa citovať:
Slabšie kusy padnú a hotovo
- a jeden taký síce z iného parametru máš doma
13.12.2021 - 20:49:10
01
Srsen napísal:
Budem Ťa citovať:
Slabšie kusy padnú a hotovo
- a jeden taký síce z iného parametru máš doma

Jaaaj, človek si za tých 16 rokov už zvykol. Nastastie okrem autizmu nemá nič iné a je skvelý športovec s parádnym zdravím.

https://www.strava.com/athletes/22476543

Ale áno chápem na čo narážaš.
13.12.2021 - 20:54:56
01
v afrike je vzťah k očkovaniu asi taký, že idú s deckom na chrbte pešo pod ihlu DOBROVOĽNE aj pár dní
pretože na rozdiel od rozcicmaných bielych kktov si pamätajú, ako tam umierali na každú blbosť ešte relatívne nedávno (60.-70. roky a pamätajú si, u nás síce kopa vecí strašila ešte v 50tych, ale rozcicmanci už zabudli)
a takisto sa tam s nejakými "právami" antivaxov nebudú serinkať ako tu s dezolátmi, tam sa na krotenie chrapače stále používa streľba ostrými a masívne obušky
13.12.2021 - 21:35:51
08
Čas od času by nebolo na škodu, aby sa niektorým skutočne splnili ich, zvrátené, túžby a zažili režim aký si želajú. Som si 100% istý že by tí istí s prosíkom žobronili o aspoň takú slobodu akú mali
13.12.2021 - 22:10:34
06
Zákon zo 14. júla 1933
Ríšska vláda v Nemecku zverejnila 14. júla 1933 zákon, ktorý mal zabrániť narodeniu detí s dedičným ochorením (Zákon o prevencii dedičnosti). V tomto zákone našla vyjadrenie nápadu "zdravého národa", ktorý nikdy nebol "oslabovaný" chorými jednotlivcami. 4

V zmysle tohto zákona sú osoby s dedičnými ochoreniami s označením tí, ktorí trpia:

1. vrodenou slabomyseľnosťou
2. schizofréniou
3. cirkulárnym (manicko-depresívnym) ochorením
4. dedičnou epilepsiou
5. dedičným tancom sv. Víta (Chorea Huntingtoni)
6. vrodenou slepotou
7. dedičnou hluchotou
8. ťažkým dedičným telesným poškodením
9. ťažkým alkoholizmom
Ľudia s uvedenými poruchami sú povinní podať žiadosť na súd zriadený na tento účel. Musia to urobiť sami, alebo prostredníctvom oprávneného zástupcu. Po rozhodnutí súdu potom úradný lekár správneho celku poverí vykonaním zákroku určeného zdravotnícke zariadenie a lekára, ktorý o vykonaní zákroku neskoro podá správu. U týchto osôb, ktorí sú umiestnení v opatrovateľskom zariadení, je povinný podať žiadosť o toto zariadenie. Náklady so súdnymi konaniami niesla štátna pokladňa, samotné sterilizačné zákroky preplácala zdravotná poisťovňa. Zákon vstúpil do platnosti 1. januára 1934 a nevyvolal žiadnu negatívnu reakciu. V súvise so sterilizačnými zákrokmi zomrelo do konca roku 1945 asi 6 000 ľudí, 90 % z nich boli ženy.

ZDROJ: http://www.cspsychiatr.cz/detail.php?stat=1226
13.12.2021 - 22:43:36
00
Hosť napísal:
Dnes mi nejako nezapina. To bude postcovid 🙄

Zväčša ti prepína.
13.12.2021 - 22:46:17
02
Trošku mi to pripomína obdobie šampionátov v hokeji a futbale - keď sa prehráva, mnoho fanúšikov presne vedia, čo treba zmeniť a patrične to dávajú aj nahlas vedieť, že oni vedia viac, ako tí, čo sú priamo v dianí (cháp hráči, tréneri, rozhodcovia) a majú to na dennom poriadku, poznajú všetky súvislosti a vedia, čo prečo robia. No fanúšikovia si vytiahnu veci z kontextu a vytvoria svoj vlastný záver. Samozrejme, pri zmene športu, keď hokej strieda futbal, svoju neskutočnú odbornosť o chvíľu presídlia tam, však čo pravý fanúšik, to polyhistor 🙂

Takto vnímam aj aktuálne dianie v spoločnosti. Kto nie je dostatočne kvalifikovaný, ten sa väčšinou nevyjadruje, lebo mu to neprináleží, ale ten kto "už vie dosť", tak začne nahlas kričať, však vidí čo sa deje a čo (ne)treba robiť. Jediný rozdiel je ten, že pri športe to je relatívne neškodné. Tu už ale ide o ľudské životy. Ale darmo, moderný slovenský človek je v priemere tvor egoistický a kým je zdravý, nie je dôvod niečo riešiť a sledovať okolie. Len čo keď zlé sa rýchlo stane a vždy prichádza neplánovane a nečakane. Nuž len potom ťažko plakať nad rozliatym mliekom. A čo je najhoršie je to, že aj v čase, keď už je zle, tak v tom egoizme pokračuje aj naďalej...

A trošku aj k veci, booster minulý týždeň podobne ako druhá dávka, ráno 7:15 očkovaný, celý deň ok, v noci o 2:00 zimnica a zlý spánok + bolesť celý človek. Ďalší deň bolesť celý človek + asi vyššia teplota podľa pocitu (nemeral som) + slabosť. Všetko skoro razom odznelo o 18:00 tzn. ani 48 hodín po očkovaní. Opuch a trošku bolesť ramena ešte asi dva dni. Vakcína Moderna.

Áno, bol som trošku nervózny, ako to bude, či mi bude tak zle, či to nebude horšie, či neprídu vážne komplikácie - mal som a mám stále obavy. Ale väčší strach mám z toho, žeby som sa nakazil, prípadne čo horšie niekoho staršieho z rodiny (máme aj 90+ dvoch členov). Stále sa to môže stať, nedá sa to vylúčiť. Viac ale spraviť už neviem pre nich a spoločnosť ako takú. Teším sa tomu, tri muchy jednou ranou - chránim seba ako viem, chránim rodinu ako viem a chránim spoločnosť ako viem, pričom sa snažím žiť čo možno najbežnejšie.

PS: booster som odložil cca. O mesiac, keďže som mal ešte očkovanie proti chrípke ako každý rok už asi nejakých 20 rokov po sebe či koľko. Je mi 32... Podľa niektorých teórii by som mal byť asi schopný všetky spotrebiče doma ovládať telepaticky, no zatiaľ som na to neprišiel ako a titánovú hlavu mám ako dôsledok hrania basketbalu a nie očkovania 🙂. Mimochodom aj po toľkých vakcínach, čo ani neviem, čo všetko už do mňa napichali, sa cítim zdravý, spokojný a šťastný. Aj aj napriek tejto šialenej dobe prajem každému to isté - zdravie, spokojnosť a šťastie. Držte sa, pevné nervy a menej emócií do príspevkov a hlavne vlastných rozhodnutí 🙂
13.12.2021 - 23:34:29
116
Kua, to reklamuj, dali Ti nejaké prešlé nanočipy :)
ja v pohode na diaľku regulujem aj kotol ústredného kúrenia.
13.12.2021 - 23:48:34
02
keyboard_arrow_up