presne tak,to by bol krásny paradox,keby skorumpovaného plexiksichta zavreli za takú "blbosť" ,reálne mu hrozí za podnecovanie v núdzovom stave 2 roky basy,záleží teraz,či bude mať prokuratúra a súdy na to gule ...
vemi jasne je to vysvetlené v článku:
https://www.tvnoviny.sk/domace/2047294_porusila-policia-zakon-ked-predviedla-fica-odbornicka-ma-jasnu-odpoved
18.12.2021 - 09:55:03
00
Pri rýchlosti nášho súdnictva to bude trvať roky
18.12.2021 - 10:12:01
00
no veru to je na tom to smutné,že sa to bude ťahať nekonečne dlho,a možno medzitým zasiahne pán 363 ...
18.12.2021 - 10:48:34
00
Toto ma dostalo: https://dennikn.sk/2647839/20-rokov-v-base-nestaci-skonfiskuje-sa-aj-dom-tresty-za-marihuanu-su-este-tvrdsie-ako-cakate-ukazuje-pripad-josefa-siposa/?ref=inc&cst=2c2309bf7bba85f4a2b74225d12d5a50974b2e93
Čo za zmrda je sudca, čo niekoho odsúdi na 20 rokov za pestovanie trávy, bez toho, aby bol náznak, že to niekomu akokoľvek uškodilo?
19.12.2021 - 19:08:27
03
mal radšej niekoho zabiť, dostal by menej,
toto je choré...
19.12.2021 - 19:38:50
05
To je ale problem zakonov, nie sudu.

A kedze sucastou kazdej jednej vlady za poslednych 20 rokov bola aj nejaka katolibanska strana, zakony ostali take, ake su. Trava ja droga liberalov, treba za nu idealne strielat. V tradicnej Slovenskej rodine sa chlasta, nie huli.
19.12.2021 - 19:45:02
03
Ak je to fakt ako tvrdí obvinený/odsúdený, tak to je dosť tvrdé ponaučenie za vlastnú hluposť.....ale tak nebol nesvojprávny, vedel čo robí...teraz už trocha neskoro nariekať
19.12.2021 - 19:52:01
00
nase zakony ohladom marihuany idu proti zdravemu rozumu a su produktom konopnej prohibicie a "vojny proti drogam", ktora narobila viac skody ako uzitku a este dlhe roky sa budeme vyrovnavat s jej dosledkami...

tak si dajme aspon jednu na rozveselenie...
thumb_up0thumb_down
19.12.2021 - 20:23:54
01
.....a "vojny proti drogam", ktora narobila viac skody ako uzitku....
trocha silné slová....môžeš porovnať škody a úžitok?
19.12.2021 - 20:37:08
00
Srsen napísal:
mal radšej niekoho zabiť, dostal by menej,
toto je choré...

keby zabil toho sudcu, alebo prokurátora, tak by dohromady dostal možno 22, v rovnakej skupine, aspoň by to malo nejaký zmysel to odsedieť

foobar napísal:
To je ale problem zakonov, nie sudu.

aj dozorcovia v koncentrákoch sa určite obhajovali (keď aj len sami pred sebou) že keby nevraždili, tak by skončili na Ruskom fronte...
pre sudcu je zase motivácia neprísť o 3000 (či koľko) mesačne + dôchodok
výsledok je podobný, ak nie oni, urobí to niekto iní, ale podiel na tom majú, snáď im to raz dôjde

bladerunner napísal:
Ak je to fakt ako tvrdí obvinený/odsúdený, tak to je dosť tvrdé ponaučenie za vlastnú hluposť.....ale tak nebol nesvojprávny, vedel čo robí...teraz už trocha neskoro nariekať

hej, odsedí si 15 rokov a môže začať znova, možno v base niečo vyštuduje a už sa nebude musieť živiť ako šofér (ani nebude môcť, až budú všetky autá jazdiť autonómne), takže happyend
a teraz vážne, je mi na vracanie z takýchto názorov (a to si to formuloval ešte celkom kultivovane, hnedovolič by nám to onakvejšie napísal) a z toho, že väčšina voličov mu ten trest dopraje, tak politici s tým nemajú dôvod nič robiť
19.12.2021 - 20:52:49
01
bladerunner napísal:
trocha silné slová....môžeš porovnať škody a úžitok?


vychadzam najma z toho, ze "zakazane ovocie najviac chuti" a z toho, ze na nekontrolovanom a neregulovanom trhu s drogami je velka cast "tovaru" pochybnej kvality, ktory moze sposobit vyrazne fyzicke a psychicke komplikacie - ako paralelu by som pouzil napr metanolovu kauzu.

tym samozrejme nechcem tvrdit, ze drogy nie su svinstvo (s tym na 100% suhlasim), len mam pocit, ze marihuana sa popri tejto "vojne" trochu nepravom zviezla a v porovnani s uplne legalnym alkoholom, ktory je ovela vacsie svinstvo, taha za kratsi koniec. a to hovorim ako pravidelny uzivatel alkoholu (niekolko krat do tyzdna) a takmer marihuanovy abstinent (menej ako 1x za rok)...
19.12.2021 - 20:56:50
01
lukas6s8p napísal:
......... je mi na vracanie z takýchto názorov (a to si to formuloval ešte celkom kultivovane, hnedovolič by nám to onakvejšie napísal) a z toho, že väčšina voličov mu ten trest dopraje, tak politici s tým nemajú dôvod nič robiť

Niekde som naznačil, že mu ten trest prajem???
Šak som písal, že ak je pravda, čo hovorí, že išiel variť mastičky, tak že to je veľmi tvrdá príučka za vlastnú hlúposť....Ale je to dospelý človek, sám sa rozhodol čo bude robiť.....Že sa rozhodol zle, to ja nemôžem ovplyvniť.....
19.12.2021 - 21:44:32
00
Na slovensku plebs chlasta a smotanka snupe koks . Kto chce hulit travu a neni blby prejde na vylet za Moravu. Zial.
Je to tak. Take su zakony a narodna kultura. :( Na ich zmenu mame parlament. Dovtedy treba ist na Moravu.

Mam ale otazku: Ta novela, kde sa mali zmiernit tieto postihy za marihuanu bola pripravena. Ale na poslednu chvilu sa ozvali SmeRodina, ze ministerka tam zmiernuje aj tresty za tvrde drogy a nielen travu.
Ako to bolo v skutocnosti ? Vie niekto ?
Lebo mi tu nehra: Bud klamu SmeRodina (co by som sa necudoval), a tresty za tvrde drogy nemali byt v navrhu zakona zmiernovane, alebo tam skutocne tato uprava bola. Ale potom nechapem, preco sa tu bavime len o trave, ked by chceli zmiernit aj drzanie kadejakej syntetiky - a to su uz ine sracky.

Nevie niekto ako to v navrhu bolo ? Alebo kde by som to nasiel ?
19.12.2021 - 23:06:01
00
Ja by som spravil anonymné drogové testy v školách, a neanonymné v parlamente. A boli by sme v obraze.
Btw, ruku na srdce, je tu niekto, kto neskúsil trávu alebo niečo podobné? Ja prvý krát na brigáde v UK v r. 1990. U nás to vtedy nefičalo, rsp. som sa nepohyboval v takých kruhoch. Potom som to skúsil ešte raz na nejakej párty. Nijako ma to neoslovilo, ale poznám veľa huličov. Pohodoví ľudia. Facebook a rôzne dezinfoweby čo ľuďom vymývajú mozgy vyslovene sprostosťami sú pre spoločnosť oveľa nebezpečnejšie ako blbá tráva. To vidím hlavne v dnešnej dobe. Slovensko by potrebovalo vypnúť internet a nie dávať doživotné tresty za trávu.
19.12.2021 - 23:34:54
00
Trava je podobne nebezpecna ako alkohol. Schizofreniu ti vie privodit. Ale jej ucinky su relativne slabe a su zname. Je dostupna podomacky, takze ten, kto ju velmi chce si ju moze vypestovat doma a nemusi zhanat dilera. Rovnako ako si doma moze vypalit par flias lavorovice.
Problem je so syntetikou - tam v bielej tabletke, ktoru skryjes hocikde (ako kynedril) mas uplne hocico a uzivatel nema sancu zistit co to je a ci je to to iste, co mal pred tyzdnom. Toto je ciste peklo - moze to byt fyzicky navykove po prvej davke. Aj ten malo nebezpecny kokain - realne nevies, co od dilera dostavas, cim to bolo zriedene a co tam kto dodal. Narozdiel od travy. Aj tam vedia dodat, ale predsalen - doplnanie cohokolvek ucinneho do travy iba zvysuje cenu, vela motivacie tam nie je.

Ludstvo bude fungovat na drogach stale a vzdy. Ci su povolene ako kofein, nikotin, alebo menej povolene ako alkohol, alebo zakazane ako THC a cokolvek dalej.
Keby sa povolila trava, tak cast ludi na to pojde. A prepadne tomu (zial). Ale zase kopec z tych ludi nepojde do horsej syntetiky a dileri budu mat obmedzeny kseft, vynosnost a skody - to coho sa musime bat.

Teraz ma neberte ako niekoho, kto podporuje drogy. Len sa na to divam triezvo - radsej povolme nieco, co nerobi taky velky problem, ako si tu zbytocne vytvarat a podporovat mafiu dilerov tvrdych drog, ktore znicia zivot podstatnemu percentu ich uzivatelov.

A Joe70 ma pravdu - Facebook by som dal na uroven LSD, pripadne psychedelickych hub. A ked je povoleny Facebook, tak preco nie trava ?
19.12.2021 - 23:55:59
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up