Ahojte, vedel by mi niekto odporucit vhodne lepidlo na spojenie karbonu a kovu? Z vnutra karbonoveho ramu sa mi odlepila kovova objimka, cez ktoru vedu kable (brzda, radenie) a do ktorej sa následne zacvakne plastova priechodka drziaca kable na mieste. Prikladam aj foto - vpravo je odlepena objimka a vpravo to iste, kde este povodne lepidlo drzi. Potreboval by som nieco tuhsie, pre nanesenie hrubsej vrstvy, aby to nestieklo a zaroven nieco, co nerozlozi karbon. Vedeli by ste mi odporucit konkretny produkt? Dakujem pekne.

Prílohy:

IMG_9312.jpeg
IMG_9312.jpeg 527.38 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2021 - 16:03:11
00
Ahoj, akurát som to preberal s našim servisákom v MTBiker. On používa klasickú vazelínu na všetko a neodporúča nič také. No ak veľmi by si to chcel tak Parktool má v ponuke takúto vec. Najprv treba naniesť túto Fixu https://www.parktool.com/product/adhesive-primer-ap-1 a potom toto lepidlo : https://www.parktool.com/product/press-fit-retaining-compound-rc-1. Na stránke majú o tom aj komplet video.
21.12.2021 - 16:13:42
00
Ahoj, dakujem za odpoved, ale nebola skor urcena pre ine vlakno na instalaciu presfitu? :) Ja by som chcel prilepit kovovu objimku o karbonovy ram a na to by sa mi asi hodil skor nejaky epoxid, len neviem aky..
21.12.2021 - 17:01:16
01
Skúsim Ti dať radu. Najprv by som určite tú kovovú objímku vybral a dôkladne zdrsnil povrch ,aby sa lepidlo malo o čo chytiť. To isté aj zdrsniť a odmastiť karbonový povrch - predpokladanú plochu kde bude spojovacie lepidlo. A použil by som pomaly tuhnúce epoxy (tekutý kov... A nebál by som sa že by nejaké lepidlo rozleptalo karbonové vlakno. Potrebuješ sa naviazať na epoxy v ktorom je karbon. Prípadne pred nanesením lepidla nahrej povrchy fénom a tiež môžeš mať samotné lepidlo zohriate ( po nanesení nahriať fenom( , aby lepšie zatieklo do mikrošpár .
21.12.2021 - 18:26:49
01
Dá sa to použiť aj na pressfit ale môžeš aj na hlavko či kovovu objimku.
22.12.2021 - 14:49:45
00
skús kontaktovať fy. čo sa zaoberajú opravou karbonu.
24.12.2021 - 12:43:09
00
mame tu odbornika viac ako naslovovzateho...... co nato povies Adam?
AdMich
24.12.2021 - 21:43:25
00
keyboard_arrow_up